Dzielnica Kanyakumari w Tamil Nadu jest najbardziej wysuniętym na południe szczytem Półwyspu Indyjskiego. Miejsce to znane jest z plaż, wzgórz i rzek. Dzielnica jest mieszanką kultury, architektury, tradycji południowych Indii itp. Przylądek Komorin, gdzie spotykają się trzy zbiorniki wodne, jest główną atrakcją wszystkich turystów.

Najlepsze miejsca turystyczne do odwiedzenia w dzielnicy Kanyakumari:

Poniżej podajemy listę pięknych i najlepszych miejsc turystycznych w Kanyakumari do odwiedzenia, które zapewnią wspaniały czas na całą podróż.

1. Pomnik Mahatmy Gandhiego:

mahatma-gandhi-memorial_kanyakumari-tourist-places

Pomnik Mahatmy Gandhiego powstał na cześć Ojca Narodu, Mahatmy Gandhiego. Pomnik został zbudowany wkrótce po odzyskaniu niepodległości, a także po śmierci Gandhijiego. Jego prochy były tam przechowywane przez jakiś czas, zanim zostały wyrzucone do morza z Kanyakumari.

2. Wodospady Thirparappu:

thirparappu-falls_kanyakumari-tourist-places

Thirparappu to wodospad, który oferuje piękne malownicze widoki. Wodospad schodzi z rzeki Kodayar. Najłatwiejszym sposobem, aby udać się do wodospadu na wycieczkę lub na pełen przygód dzień, byłoby przejście przez wioskę Nagercoil. Większość turystów powiedziała, że ​​to miejsce jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc w Kanyakumari do odwiedzenia.

3. Posąg Thiruvalluvara:

thiruvalluvar-statue_kanyakumari-miejsca-turystyczne

Thiruvalluvar jest nieśmiertelnym poetą południowych Indii. Żył gdzieś około 2 wieku pne do 8 wieku naszej ery. Archeolodzy odkryli jego pisma i dowody na to, że żył. Posąg Thiruvalluvara został wykonany ku jego pamięci. Cokół, na którym leży posąg, ma około 38 stóp wysokości, a posąg na nim ma 95 stóp wysokości.

4. Tirunelveli:

tirunelveli_kanyakumari-miejsca-turystyczne

Tirunelveli to małe miasto, do którego ludzie podróżują z Kanyakumari głównie ze względu na świątynie i historyczne miejsca. Najważniejszą atrakcją świątyń są tutaj Świątynia Muruga, Tenkasi i Sankarankovil. Ma również słynny wodospad o nazwie Courtallam i jest zatłoczony w sezonie letnim. Wiadomo, że woda ma właściwości lecznicze.

5. Pałac Padmanabhapuram:

padmanabhapuram-palace_kanyakumari-tourist-places

Pałac Padmanabhapuram to jeden z pałaców w Indiach, który symbolizuje dziedzictwo kulturowe i różnorodność. Najbardziej unikalną częścią tego pałacu jest to, że został on w całości wykonany z drewna, a nie z jakiejkolwiek innej substancji. Pałacem opiekuje się rząd Kerali, który każdego dnia przyciąga ponad 100 odwiedzających. Odnotowano, że jest jednym z 10 najlepszych pałaców na świecie. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w dzielnicy Kanyakumari.

6. Fort Udayagiri:

udayagiri-jaskinie_kanyakumari-miejsca-turystyczne

Fort Udayagiri to starożytny fort pełen historii. Fort został zbudowany do obrony około 1600 roku. Holendrzy zajęli go w XVIII wieku i nazwali go De Lannoy Fort. Część fortu należy obecnie do parku bioróżnorodności i przyciąga wielu turystów. Twoja podróż nigdy się nie spełniła bez odwiedzenia tej oszałamiającej atrakcji widokowej?.

7. Plaża Sanguthurai:

sanguthurai-beach_kanyakumari-turist-places

Siłę Oceanu Indyjskiego można odczuć na plaży Sanguthurai; jest to piękne miejsce pełne białego piasku i wydaje się być idealną linią brzegową. Czasami z tego miejsca widoczna jest Skała Vivekananda, a także biały filar wystający z morza. Temperatura sprawia, że ​​można szybko zanurzyć się w wodzie, szczególnie latem.

8. Kościół św. Ksawerego:

st-xaviers-church_kanyakumari-turist-places

Ponieważ Indie były kiedyś pod rządami Brytyjczyków, zbudowali tu również wiele kościołów, co czyni ten kraj jeszcze bardziej kosmopolitycznym. Kościół św. Ksawerego to jeden ze słynnych kościołów południa. Został zbudowany w 1600 r. przez św. Franciszka Ksawerego, a kościół nadal pozostaje miejscem historycznym przez wieki.

9. Muzeum Figur Woskowych:

Wax-museum_kanyakumari-turist-places

Muzeum Figur Woskowych jest wyjątkowe wśród fortów, pomników i muzeów. Składa się z ważnych postaci z historii Indii, które zostały przerobione na woskowe posągi, aby nadać im realistyczny wygląd i utrzymać je przy życiu na zawsze w ludzkich umysłach. Muzeum Figur Woskowych jest jednym ze wspaniałych miejsc turystycznych kanyakumari do odwiedzenia, które ucieszy się, gdy zobaczysz to miejsce?.

10. Świątynia jaskini Thirunanthikarai:

thirunanthikarai-jaskinia-świątynia_kanyakumari-miejsca-turystyczne

Świątynia jaskini Thirunanthikarai to starożytna świątynia, która działa jako symboliczny filar indyjskiej religii i kultury. W jaskiniowej świątyni znajdowało się wiele rzeźb, które obecnie wymarły. Obecnie znajdują się pod nadzorem Archeological Survey of India. Jest to jedno z najbardziej interesujących miejsc w kanyakumari.

11. Pomnik Skały Vivekanandy:

vivekananda-rock-memorial_kanyakumari-turist-places

Pomnik Swami Vivekananda jest źródłem inspiracji i symbolem czystości dla całego narodu. To miejsce, które trzeba odwiedzić dla ludzi religijnych i wielbicieli. Pokazuje architektoniczną mieszankę narodu i jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych w Kanyakumari.

12. Plaża Kanyakumari:

kanyakumari-beach_kanyakumari-turist-places

Położona na najbardziej wysuniętym na południe krańcu Półwyspu Indyjskiego, Kanyakumari Beach jest najwyższej klasy miejscem turystycznym w Kanyakumari. Mimo, że ta plaża nie jest łatwa do przejścia, latarnia morska oferuje wspaniały widok, co sprawia, że ​​warto chodzić. Z latarni widać połączenie Morza Arabskiego, Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego, co jest rozkoszą dla oczu, zwłaszcza podczas wschodu i zachodu słońca. To jedno z najlepszych miejsc turystycznych Kanyakumari.

13. Akwedukt Mathura:

mathur-aqueduct_kanyakumari-turist-places

Więc zdobądź to: Akwedukt zbudowany nad rzeką otoczoną szeroką gamą drzew, wzmocniony 28 filarami, co czyni go największym akweduktem w Azji! Dość powiedziane, prawda? To miejsce bije na głowę wszystkie inne miejsca do odwiedzenia w Kanyakumari. Akwedukt Mathur oferuje fantastyczny widok z lotu ptaka na przepływającą pod nim rzekę Pahruli.

14. Park rozrywki Baywatch:

baywatch-park-rozrywkowy_kanyakumari-miejsca-turystyczne

Jest pełen zabawnych przejażdżek dla dorosłych i dzieci. Wodny park rozrywki, idealny na letnie wakacje. Ma wiele przytłaczających przejażdżek. Nigdy nie przegap tych ekscytujących miejsc turystycznych do odwiedzenia w dzielnicy Kanyakumari.

15. Wodospady Courtallam:

courtallam-falls_kanyakumari-tourist-places

Położony w zachodnich ghatach Tamil Nadu wodospad Courtallam jest ważnym miejscem turystycznym. Przepływając przez las ziół, mówi się, że ma właściwości lecznicze. Samo miasto Courtallam ma mnóstwo naturalnego piękna. To jedno z kluczowych miejsc do odwiedzenia w pobliżu Kanyakumari.

16. Świątynia Thanumalaya:

thanumalayan-temple_kanyakumari-tourist-places

Założona w XVII wieku świątynia ta ma piękne rzeźby i jest ważną świątynią hinduską. Cztery filary muzyczne wyrzeźbione z jednego kamienia są atrakcją architektury i są uważane za osiągnięcie architektoniczne.

17. Świątynia Kanyakumari:

kanyakumari-temple_kanyakumari-tourist-places

Powszechnie znana jako świątynia Bhagavathi Amman, znajduje się w pobliżu miejsca, w którym spotykają się trzy zbiorniki wodne. Ocean Indyjski, Morze Arabskie i Zatoka Bengalska. Świątynia ta znana jest z hucznych obchodów święta Navratri. Podczas tego festiwalu bogini zostaje zabrana na pięknie udekorowaną łódź na ocean, gdzie spotykają się trzy morza, a ponad 10 000 osób odwiedza świątynię podczas festiwalu.

18. Świątynia Suchindram:

suchindram-temple_kanyakumari-tourist-places

Suchindram to miasto świątynne, mieszczące prawie 15 świątyń. Wszystkie 15 świątyń ma wielkie legendy i fascynujące historie o ich pochodzeniu. Niektóre z głównych świątyń mają majestatycznie podwyższone wejścia. Oprócz samego miasta Suchindram w jego pobliżu znajduje się wiele innych świątyń hinduistycznych.

19. Wieża widokowa i dom teleskopu:

dom-wieza-i-teleskopu_kanyakumari-miejsca-turystyczne

Wieża widokowa daje pełną panoramę wszystkich plaż i zbieżności oceanów. Nie wystarczy czasu, aby z wieży widokowej podziwiać wspaniałe wschody i zachody słońca. Jeśli odwiedzisz to turystyczne miejsce w Kanyakumari, które zawsze uszczęśliwia?.

Kanyakumari, znany również jako Przylądek Komorin, jest idealnym miejscem turystycznym z szeroką gamą restauracji i miejsc noclegowych, domem dla licznych plaż i połączeniem trzech oceanów, co sprawia, że ​​jest to ulubione miejsce turystów. Nie przegap tych pięknych miejsc do odwiedzenia w Kanyakmari.