Malezja oferuje dwa różne doświadczenia, jedno z półwyspu, a drugie z Borneo. Kraj jest mieszanką kultury malajskiej, chińskiej i indyjskiej. Borneo daje nam kilka ciekawych stron Malezji. Ma dziką dżunglę, w której żyją orangutany, szczyty i plemiona. Mają też niesamowite wyspy i luksusowe kurorty, w których możesz na nich mieszkać. Oto informacje o najlepszych miejscach turystycznych do odwiedzenia w Malezji.

malezja-miejsc-turystycznych

Piękne miejsca turystyczne Malezji do odwiedzenia:

Turyści mówili, że Malezja ma tak wiele turystycznych miejsc do zwiedzania. Ten artykuł poprowadzi Cię o 20 wspaniałych miejscach turystycznych do odwiedzenia w Malezji, które mogą sprawić, że Twoja wycieczka będzie tak ekscytująca.

1. Jaskinie Mulu:

mulu-caves_malaysia-tourist-places

Park Narodowy Gunung Mulu ma te niesamowite jaskinie, które powstały w górskich lasach równikowych. Istnieje komora jaskini zwana komorą Sarawak i jest wykopywana jako największa komora jaskiniowa na świecie. Jaskinia Mulu jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych miejsc turystycznych w Malezji, które może pomóc mądrze zabić nudny czas.

2. Langkawi:

langkawi_malaysia-tourist-places

Langkawi jest znanym miejscem turystycznym w Malezji. Jest to wyspa w północno-zachodniej części kraju. Wyspa jest dobrze utrzymana i pozostaje nienaruszona. Wyspa jest dobrze znana ze swoich atrakcji i można wypożyczyć motocykl i obejść na niej całą wyspę. Poza tym możesz zrobić zakupy w pobliskich centrach handlowych i zjeść przysmak z ulicznego jedzenia?.

3. Rehabilitacja Sepilok:

Sepilok Rehabilitation_malaysia miejsca turystyczne

Sepilok Orangutan Rehabilitation został zbudowany w 1964 roku w celu ratowania osieroconych młodych orangutanów przed nielegalnymi polowaniami i plantacjami. Orangutany są szkolone do przetrwania i są wypuszczane, gdy są gotowe do normalnego życia. Sanktuarium należy do rezerwatu leśnego Kabili-Sepilok. Jednorazowo można znaleźć od 60 do 80 orangutanów.

4. Wyspa Penang:

penang-island_malaysia-tourist-places

Wyspa Penang znajduje się tuż obok wyspy Langkawi. Jest bardziej znany z autentycznego chińskiego akcentu i niesamowitego jedzenia, zwłaszcza u sprzedawców. Jeśli zapytasz ludzi wokół, co jest tak dobrego na wyspie poza jej malowniczym widokiem, prawdopodobnie odpowiedzą „jedzenie”!

5. Rzeka Kinabatangan:

kinabatangan-river_malaysia

Przez stan Sabah przepływa rzeka Kinabatangan. Istnieje wiele różnych zwierząt, które można śledzić podczas rejsu małą łodzią. Rejs pomoże Ci odkryć najlepsze wyspy Sabah. Ten region w stanie to prawdopodobnie najlepsze miejsca, w których można zobaczyć liczne zwierzęta, ptaki, owady i plantacje, których nie znajdziesz nigdzie indziej w Azji Południowo-Wschodniej.

6. Podwójna wieża Petronas:

petronas-twin-tower_malezja-miejsca-turystyczne

Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur to najwyższe bliźniacze budynki na całym świecie. Mają 88 pięter w wieży i zostały zbudowane w większości z betonu zbrojonego. Mają stalowe i szklane konstrukcje fasad, które przypominają sztukę islamu i pozostawiają wrażenie religii muzułmańskiej w Malezji. Na 41. i 42. piętrze, między bliźniaczymi wieżami, które mają most podniebny, znajduje się punkt połączenia.

7. Jaskinie Batu:

Batu-jaskinie turystyczne miejsce w Kuala Lumpur

Jaskinie Batu znajdują się na wzgórzach, które znajdują się około 15 km od północnej strony najsłynniejszego miejsca turystycznego Kuala Lumpur w Malezji. Istnieją trzy duże jaskinie, które składają się na Jaskinie Batu. Obejmują one również jaskinię, w której znajduje się hinduska świątynia wykonana z niesamowitymi rzeźbami. Musisz wspiąć się na 272 stopnie, które zaprowadzą cię do głównej jaskini. Tuż obok głównej jaskini znajduje się jaskinia Ramajana, która ilustruje mitologiczne historie historii Indii.

8. Wyżyny Cameron:

cameron-highlands_malaysia

Cameron Highlands to rozległe stacje górskie wokół Malezji. Zostały one początkowo opracowane przez Brytyjczyków około 1920 roku. Zamieszkuje ją ponad 34 000 osób, które są Malajami, Chińczykami, Hindusami itp. Trasy są tym, z czego są najbardziej popularne. Zwiedzających prowadzi się przez las, wodospady i niesamowite krajobrazy. Oprócz obszarów leśnych słynie również z plantacji herbaty.

9. Góra Kinabalu:

Najwyższy szczyt Mount Kinabalu w Malezji

Góra Kinabalu ma 4092 metry wysokości i jest najwyższym szczytem w Malezji. Góra znajduje się w północnej części Sabah, na Borneo. Ludzie wybierają się na trekking na górę i powinni zacząć od Kota Kinabalu, najbliższego miasta w pobliżu góry. Podróż będzie naprawdę wyczerpująca, ale pozostanie wiele niezapomnianych chwil i niesamowite przeżycie przygód.

10. Taman Negara:

taman-negara_malaysia-tourist-places

Nazwa Taman Negara oznacza park narodowy. Borneo jest obdarzone parkami dzikiej przyrody, ale często trudno jest mieć najlepsze z nich ze względu na brak czasu. Taman Negara to najstarszy pierwotny las deszczowy na całym świecie, który powinien znaleźć się na Twojej liście „obowiązkowej wizyty”, zwłaszcza jeśli jesteś w kierunku półwyspu.

11. Pulau Tioman:

pulau-tioman_malaysia-tourist-places

Pulau Tioman to niewielka wyspa, która znajduje się u wschodniego wybrzeża. Magazyn Time wybrał Tioman jako jedną z najpiękniejszych wysp świata w 1970 roku. Od tego czasu jest to dość ważny punkt turystyczny. Na całej wyspie znajdują się białe rafy koralowe. Ludzie lubią nurkować, a z drugiej strony świetnie wyglądają gęste lasy we wnętrzu.

12. Genting:

genting

Genting to obszar, który ze stolicy, Kuala Lumpur, trzeba by podróżować około półtorej godziny. Region jest całkiem fajny, a główną atrakcją jest tutaj Genting Sky Venture. To jedyny obiekt, który zapewnia doświadczenie skoków spadochronowych w Azji. Następnie Genting X-pedition Wall jest popularnym miejscem turystycznym ze ścianą wspinaczkową o międzynarodowym standardzie na wiszącym klifie o długości 15 na 6 metrów. Do dyspozycji ludzi jest również kręgielnia i różnorodne gry rozrywkowe.

13. Georgetown:

georgetown_malaysia-tourist-places

Georgetown znajduje się na północno-wschodnim rogu wyspy Penang. Został nazwany na cześć króla Wielkiej Brytanii, Jerzego III, chociaż miasto jest w większości zamieszkane przez Chińczyków. Miasto słynie z wyjątkowego krajobrazu architektonicznego i kulturowego, który w niczym nie przypomina Azji Południowo-Wschodniej. Wieczory są warte czasu na zabawę i radość, gdy wszystkie ulice są oświetlone, a tubylcy przenoszą się do ulicznych sprzedawców na posiłki i napoje.

14. Diabelski młyn:

diabelski młyn_malezja-miejsca-turystyczne

Diabelski młyn to przejażdżka rozrywkowa w Kuala Lumpur. Osiąga wysokość około 60 metrów i znajduje się tuż nad jeziorem Titiwangsa. Koło jest całkowicie klimatyzowane, dzięki czemu kolarze nie będą odczuwać upału w ciągu dnia. Diabelski młyn to jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Malezji.

15. Słoneczna Laguna:

Sunway-Laguna

Sunway Lagoon to park rozrywki i park wodny. Z parku wodnego jest sześć obszarów z grami wodnymi ze zjeżdżalniami, gigantycznym basenem ze sztuczną falą. Park rozrywki jest podobny do Świata Fantasy w Ancol. To jedno z najpiękniejszych miejsc turystycznych Malezji do zwiedzania.

16. Rynek centralny w Kuala Lumpur:

centralny-rynek-w-kuala-lumpur_malezja-miejsca-turystyczne

Rynek Centralny jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Malezji wśród wszystkich miejsc do zobaczenia w Malezji. Miejsce, z którego nie chciałbyś wyjeżdżać. Reprezentujący XVIII-wieczny rynek malezyjski jest wypełniony straganami z jedzeniem, straganami z grami i niezliczonymi innymi sklepami. W końcu pieniądze istnieją po to, by kupować nam to, czego pragniemy.

17. Famosa:

a-famosa_malaysia-tourist-places

Ważnym miejscem spośród wszystkich malezyjskich miejsc turystycznych, domem dla portugalskiej fortecy, która jest najstarszym świadectwem europejskiej architektury w Azji, jest Famosa. Archeologicznie, bardzo szczegółowo przemawia do turystów. Poza tym A Famosa ma wszystko, czego turysta może oczekiwać, od wspaniałego jedzenia po niezabrudzone zakwaterowanie?.

18. Wyspy Perhentian:

perhentian-islands_malaysia-tourist-places

Wyspy te znane są z artystycznych raf koralowych. Ich plaże mają czystą wodę z białym piaskiem. Jeśli szukasz aresztującego podwodnego widoku, to właśnie tutaj go znajdziesz. Wyspa Perhentian to jedno z najwspanialszych i najpiękniejszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Malezji.

19. Lego Land Malezja:

lego-land-malaysia_malaysia-tourist-places

Chociaż ma przejażdżki dla wszystkich grup wiekowych, jest to kraina marzeń, szczególnie dla dzieci, park wodny w stylu LEGO. To znane miejsce w Malezji. Niektóre ze znaczących miejsc Azji odtworzono tutaj przy użyciu 30 000 klocków LEGO. Otaczają go również wykwintne kurorty, dzięki czemu jest to miejsce pełne zabawy.

20. Wyspy Sipadan:

sipadan-islands_malaysia-tourist-places

Jest to jedno z 5 najlepszych miejsc nurkowych, według głosów nurków na całym świecie. Wyspy Sipadan są domem dla szerokiej gamy ptaków, wcześniej zostały ogłoszone rezerwatem ptaków. Jest to bardzo mały kawałek ziemi otoczony przez czystą wodę, turystów zwykle przyciągają różnorodne gatunki wodne, które tu żyją.

W Malezji jest wiele miejsc do odwiedzenia. Malezja i jej wyspy są ulubionym miejscem turystów. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród za swoje miejsca turystyczne i wakacyjne. Zrób sobie przysługę i odwiedź Malezję!