Szukasz pięciu najdroższych miast świata? Zgodnie z listą ankiet wiele czynników jest branych pod uwagę, zanim wyciągniemy jakiekolwiek wnioski. Pod uwagę brane jest porównanie ponad 160 usług, produktów, odzieży i rachunków za media. Inne ważne istotne czynniki, które odgrywają ważną rolę, to wzrost cen ropy naftowej i wahania kursów walut. Koszt mieszkania odgrywa bardzo ważną rolę w określaniu rangi każdego miasta. Według wszystkich badań Nowy Jork jest używany jako miasto bazowe i dokonuje się porównania między Nowym Jorkiem a wszystkimi innymi miastami. Poniżej wymieniono 5 najdroższych miast w tym roku.

Najlepsze drogie miasta na świecie:

1. Singapur:

Singapur

Singapur został uznany za najdroższe miasto na świecie. Utrzymuje się na pierwszym miejscu przez ostatnie 2 lata z rzędu. Według raportów z badań Singapur jest o 11% droższy niż Nowy Jork pod względem podstawowych artykułów spożywczych. Jest o 50% droższy w zakupach ubrań i 3 razy droższy w transporcie. Mieszkania w Singapurze nie są drogie, ale nie do zniesienia. Filiżanka kawy wydaje się trochę za droga dla zwykłego mężczyzny.

2. Paryż:

Paryż

Według wielu raportów ankietowych i indeksowych stolica Francji zajmuje drugie miejsce. Film lub picie w pubie jest w Paryżu bardzo drogie. Ma to wpływ na budżet wielu osób, zwłaszcza turystów. Choć miasto jest niezwykle piękne i przyciąga ludzi z daleka. Tylko upewnij się, że zakupy ubrań i artykułów spożywczych naprawdę Cię zniechęcą. Poza zakupami piękne atrakcje miasta są również bardzo drogie. Mieszkanie jest tu zdecydowanie drogie. Więc pomyśl przed wejściem do tej francuskiej stolicy.

3. Oslo:

Osło

Oslo zajmuje trzecie miejsce wśród najdroższych miast świata. Oslo uważane jest za miasto globalne. Ceny towarów i usług są zdecydowanie bardzo wysokie w porównaniu z innymi miastami świata. Rynek mieszkaniowy w Norwegii jest zdecydowanie niezwykle drogi. Oslo jest również dobrym centrum wiedzy o czasie morskim. Poziom życia przebywających tu osób wydaje się być bardzo wysoki.

4. Zurych:

Zurych

Zurych to jedno z najdroższych miast świata. Koszty życia są tu dość wysokie ze względu na dużą popularność waluty. Pod każdym względem mieszkaniowym, transportowym, żywnościowym i towarowym Zurych wydaje się być bardzo drogi i kosztowny. Wiele osób może nie być świadomych, ale Zurych jest bardzo drogi, jeśli chodzi o pobyt i osiedlenie się w tej części kraju. Więc jeśli masz jakiekolwiek plany kupna lub inwestycji w nieruchomości w Zurychu, naprawdę musisz sprawdzić swoje oszczędności.

5. Sydney:

Sydnej

To australijskie miasto jest piątym najdroższym miastem świata: Sydney. Naprawdę trudno ludziom uwierzyć, że życie w Sydney jest droższe niż w Melbourne. Koszty życia w Australii wzrosły tak wysoko, ponieważ dolar australijski znacznie wzrósł w stosunku do dolara. Normalne artykuły spożywcze, takie jak chleb i kawa, wydają się bardzo drogie. Rynek mieszkaniowy jest niesamowicie wysoki. Więc zanim kupisz mieszkanie z dwiema sypialniami, naprawdę musisz popracować nad faktami i liczbami.

Istotnym czynnikiem decydującym o randze każdego miasta wydają się być koszty utrzymania. Ranga każdego miasta zmienia się z roku na rok. Dostarczona Ci lista jest najnowsza i powstała na podstawie ankiety przeprowadzonej w 2015 roku.