Assam jest stanem północno-wschodnich Indii i jest jednym z Siedmiu Siostrzanych Stanów Indii. Wygląda jak rozciągnięty ptak i obejmuje trzy główne obszary geograficzne, tj. Dolinę Brahmaputry, Dolinę Barak i Wzgórza North Cachar. Assam to naturalne piękno z ogromną ilością flory i fauny. Ma bardzo dobrą lokalizację i jest łatwo dostępny, co jest zaletą dla turystów. Poniżej wymieniliśmy 8 najlepszych miejsc turystycznych w Assam do odwiedzenia ze zdjęciami.

Musisz odwiedzić miejsca turystyczne Assam:

1. Guwahati:

Guwahati miejsca do odwiedzenia assam

Stolicą Assam jest Guwahati i jest to również najważniejsze i najbardziej ruchliwe miejsce na północnym wschodzie. Jest to jeden z dobrych miejsc turystycznych w regionie ze względu na łatwą dostępność i dostępność wszystkich potrzeb, których potrzebują turyści. Świątynia Kamakhya, której zdjęcie mamy poniżej, to jeden z bardzo ciekawych i świętych zabytków turystycznych. Poza tym mamy Dighali Pukhuri, Shankardev Kala Shetra i wiele innych świątyń.

2. Hajo:

Hajo historyczne miejsca Assam

Hajo znajduje się w dzielnicy Kamrup nad brzegiem rzeki Brahmaputra. Guhwahati znajduje się zaledwie 24 km od hotelu. Miejsce to jest mieszanką islamu, buddyzmu i hinduizmu i posiada wiele starożytnych i średniowiecznych świątyń oraz meczetów. Dowodzi to różnorodności jedności, jaką mamy w naszym kraju. Dwie najbardziej znane części całego Hajo to Hayagrib Madhab, w którym znajdują się relikwie Pana Buddy i Poa Mekka, meczet zbudowany przez Pir Giasuddina.

3. Park Narodowy Kaziranga:

Park Narodowy Kaziranga

Park Narodowy Kaziranga jest jednym z najsłynniejszych zabytków na świecie. Każdy, kto odwiedza Assam, musi przyjść do parku, który słynie z jednego uhonorowanego nosorożca i tygrysa. Jest to dobrze chronione i zachowane zoo i zostało uznane za rezerwat tygrysów. W parku rośnie również liczba słoni, dzikich bawołów, ptaków itp..

4. Sibsagar:

Sibsagar miejsca do odwiedzenia assam

Sibsagar to miejsce, które jest popularne ze względu na pałace i pomniki Ahom. Jest to dzielnica w Assam, która wiodąca w produkcji herbaty i oliwy. Nazwa Sibsagar pochodzi od wspaniałego zbiornika. W tym miejscu znajduje się wiele miejsc historycznych, Rang Ghar, Kareng Gharm, Świątynia Shiva itp. i jest łatwo dostępny autobusem z Guwahati.

5. Tezpur:

Miejscowość turystyczna Tezpur w Assam

Tezpur to stare miasto położone na północnym brzegu Brahmaputry. Miasto jest całkowicie malownicze i składa się z ogrodów, jezior, wzgórz i starożytnych miejsc. Świątynia Mahabhairav ​​i Świątynia Pana Śiwy to dwie słynne świątynie. Jest miejsce, w którym turyści mogą zobaczyć dzieła sztuki w rzeźbach, znane jako Da Parbatia. Zdjęcie poniżej to schody prowadzące na Wzgórza Angigarh w Tezpur.

6. Majuli:

Majuli assam znane miejsca do odwiedzenia

Majuli to największa na świecie wyspa rzeczna, położona pośrodku rzeki Brahmaputra. Ludzie tam podążają za kulturą Vaisnava, aw Majuli jest wiele Satras (klasztorów). Satry to miejsca, w których ludzie dowiadują się o głównej kulturze Asamów, ich wierzeniach duchowych i różnych formach sztuki zachowanych z wczesnych satr.

7. Plantacja herbaty w Jorhat:

Plantacja herbaty w Jorhat

Assam jest największym regionem produkującym herbatę w Indiach. Uprawia się go głównie w Dolinie Brahmaputry. Jorhat znajduje się w centrum, więc każdy, kto przebywa w Jorhat, musi odwiedzić ten region Doliny. Nazywana jest „Światową Stolicą Herbaty” ze względu na rozległy obszar plantacji oraz wysoką jakość produkowanej herbaty.

8. Haflong:

Haflong miejsca podróży w Assam

Haflong znajduje się w górskim miasteczku, z dwiema głównymi atrakcjami turystycznymi, jeziorem Haflong i Jatingą. Jest to centrum, a Jatinga to kolejne miejsce oddalone o około 9 km. Jatinga to tajemnicze miejsce, które ma niewyjaśnione odpowiedzi na pytanie, dlaczego ptaki wędrowne popełniają tam samobójstwo. Każdego roku od sierpnia do listopada ptaki migrują i przylatują tu tylko po to, by popełnić samobójstwo!