Chhattisgarh jest uważany za doskonałe miejsce dla turystyki, ponieważ ma idealne połączenie kultury, historii, sztuki i środowiska naturalnego. Dziewicze lasy i malownicze wodospady to jedne z najlepszych rzeczy, jakie można tu znaleźć, chociaż większość naturalnego piękna tutaj pozostaje niezbadana. Wszystko, czego potrzebujesz, to świetny aparat, bliscy przyjaciele i bilety lotnicze, aby przybyć do Chhattisgarh i doświadczyć jednych z najlepszych rzeczy na świecie.

Atrakcje turystyczne w Chhattisgarh:

Jeśli planujesz, oto kilka sugestii, które pomogą Ci zrozumieć, które miejsca powinieneś odwiedzić.

1. Wodospady Chitrakote:

Chhattisgarh-miejsca-turystyczne

Kiedy odwiedzasz Chhattisgarh, pierwszym miejscem, które musisz odwiedzić, są wodospady. Są popularnymi celami turystycznymi i idealnymi miejscami piknikowymi dla wszystkich odwiedzających. Wodospad Chitrakote tutaj jest absolutnie wspaniały i oszałamiający. Ogromna ilość wody rozpryskującej się na skałach to z pewnością wspaniały widok. To niesamowite miejsca turystyczne do odwiedzenia w Chhattisgarh?.

2. Parki narodowe Indravati:

indravati-national-parks_chhattisgarh-tourist-places

Twoja wycieczka po Chhattisgarh byłaby niekompletna, dopóki nie odwiedzisz Parku Narodowego Indravati. To miejsce jest cudowne, piękne i bardzo naturalne. Drzewa, krzewy i zwierzęta oraz środowisko naturalne z pewnością sprawią, że pokochasz to miejsce. Pomoże Ci to również dowiedzieć się wiele o dzikiej przyrodzie Indii.

3. Sanktuarium Achanakmar:

achanakmar-sanctuary_chhattisgarh-tourist-places

Sanktuarium Achanakmar oferuje doświadczenie życia. Ma szeroką gamę zwierząt i roślin, które absolutnie zadziwią Cię. Jeśli nigdy nie widziałeś tygrysa i masz nadzieję go zobaczyć, odwiedź to wspaniałe miejsce i rozkoszuj się wspaniałymi widokami i malowniczym pięknem. Wycieczka do tego miejsca nigdy nie sprawi Ci żalu.

4. Świątynia Ratanpur:

ratanpur-temple_chhattisgarh-tourist-places

Świątynie są główną atrakcją każdego miasta, które odwiedzasz w Indiach, zwłaszcza Ratanpur. Architektura i styl tej świątyni jest genialny. Ma tysiące odwiedzających i co roku jest prawdopodobnie jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia. Jeśli odwiedzasz Indie po raz pierwszy, ta świątynia będzie silnym odzwierciedleniem kultury i tradycji religii hinduskiej. To najlepsze miejsce turystyczne w chhattisgarh.

5. Pałac Kawardha:

kawawardha-palace_chhattisgarh-miejsca-turystyczne

Kawardha Palace znajduje się w Raipur w Chhattisgarh. Jest z dala od codziennego zgiełku i jest doskonałym miejscem, w którym można cieszyć się ciszą i spokojem pogodnej atmosfery. Jest też sporo hoteli, jeśli chcesz spędzić kilka dni?.

6. Kailash Nagar:

Kiedy jesteś na wycieczce do Chhattisgarh, nigdy nie zapomnij odwiedzić Kailash Nagar. Od kilkudziesięciu lat przyciąga wielu podróżników i nadal jest ważnym miejscem dla turystów. Szczyty wyglądają zachęcająco i prawie przypominają garb wołu. Kailash Nagar ma również znaczenie historyczne, a wycieczka do tego miejsca z pewnością będzie satysfakcjonująca.

7. Świątynia Gandheshwara:

Świątynia Gandheshwara

Kolejną świątynią, która otrzymała wielkie uznanie, jest Świątynia Gandheshwar w Bhopalu. Architektura tej świątyni jest oszałamiająca, a filary są dobrze ukształtowane. Jest również bardzo dobrze zaprojektowany. Otoczona kilkoma pięknymi zielonymi drzewami i krzewami świątynia wygląda wspaniale z daleka i jest również idealnym miejscem do medytacji i oddawania czci. To historyczne miejsca turystyczne chhattisgarh.

8. Jaskinie Kutumsar:

kutumsar-jaskinie_chhattisgarh-miejsca-turystyczne

Jaskinie Chhattisgarh są starożytne i bardzo interesujące. Jest ich sporo; jednak najlepszą z nich mogą być tylko Jaskinie Kutumsar. Są niemal ucztą dla oka. Przyjazd do tego miejsca z pewnością będzie świetną zabawą, ponieważ można zrobić wspaniałe zdjęcia i uwiecznić niezapomniane wspomnienia. Jaskinie mają znaczenie historyczne i są dość popularne wśród turystów i podróżników.