Szukasz idealnego miejsca na wakacje w Indiach? Odwiedź Kerala, krainę plaż, lagun, wiosek rybackich, rezerwatów dzikiej przyrody, pasm górskich i bogatego dziedzictwa kulturowego. Stan Kerala, położony na wybrzeżu Malabaru, na najbardziej wysuniętym na południe krańcu subkontynentu indyjskiego, ma tak wiele do zaoferowania, że ​​jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc. Podróż do tego wakacyjnego królestwa sprawi, że będziesz miał porywające doświadczenie, które sprawi, że będziesz chciał wrócić po więcej.

Plaża Varkala:

Malownicze miejsca w Kerali

Najpopularniejszą plażą w Kerali jest plaża Varkala, raj do pływania i opalania. Znana również jako plaża Papanasam, jej piękno manifestuje się poprzez klify otaczające Morze Arabskie. Na szczycie klifów znajduje się wspaniały wybór restauracji, kurortów i długich sklepów, które rozciągają się na ponad kilometr. W ciągu dnia możesz rozkoszować się słońcem na plaży, a wieczorny widok z klifów sprawi, że będziesz leniuchować nad zachodzącym słońcem.

Stacja Munnar Hill:

W paśmie górskim Ghatów Zachodnich znajduje się popularna stacja górska Munnar. Na 1600 metrów nad poziomem morza Munnar w Kerali jest boską siedzibą wraz z plantacjami herbaty i kawy na miękkim zielonym zboczu góry, rozrzuconymi wodospadami, a nawet ścieżkami trekkingowymi dla nielicznych żądnych przygód. Munnar, niegdyś letni kurort dawnego rządu brytyjskiego, stanowi idealne miejsce dla urlopowiczów, którzy chcą podziwiać błogie widoki i chłodne mgliste powietrze pięknego regionu górskiego.

Rezerwat Dzikiej Przyrody Thekkady:

Park Narodowy Periyar w Thekkady to miejsce, w którym można obserwować przyrodę i dziką przyrodę w najlepszym wydaniu. Ten rezerwat dzikiej przyrody jest domem dla wielkiego indyjskiego tygrysa, dzików, langurów z Nilgiri, sambarów, jeleni, żubrów i stad dzikich słoni, które są największą atrakcją, gdy schodzą, aby napić się wody w jeziorze. Departament Turystyki Kerali zapewnia trekking w głąb lasów, które można przemierzać pieszo lub na słoniach.

Park Narodowy Cichej Doliny:

Cicha Dolina położona na wzgórzach Nilgiri w dystrykcie Palakkad w Kerali jest siedliskiem naturalnych lasów deszczowych o rozległym obszarze 236,74 km2. Dolina jest naturalnym siedliskiem różnych gatunków ptaków, zwierząt, roślin i owadów, w szczególności zagrożonego wyginięciem makaka lwia. Dolina wita Cię ciszą i spokojem, zgodnie ze swoją nazwą.

Rozlewiska Alleppey:

Wycieczka do Kerali nie będzie kompletna bez odwiedzenia jej słynnych rozlewisk w Alappuzha, bardziej znanej jako Alleppey. Rejs łodzią mieszkalną po spokojnych rozlewiskach tej słynnej miejscowości turystycznej napełni Cię spokojem i spokojem, którego można doświadczyć tylko w „kraju Boga”.

Ośrodek Kumarakom nad jeziorem:

Kumarakom położony w dzielnicy Kottayam w Kerali to miejsce, w którym piękno spotyka się z przepychem. Uznany za Wenecję Wschodu, jest relaksującym wypadem z porośniętymi lasami namorzynowymi lagunami i luksusowym kurortem na rozlewiskach Kerali, który oferuje wyjątkowe wrażenia podczas zajęć na świeżym powietrzu i na wodzie, od wędkowania i pływania łódką po wizytę na wsi, w której mieści się dom. małe rezerwat ptaków, w którym można obserwować ekskluzywne gatunki ptaków.

Napęd morski Kerali:

Kerala Marine Drive

Jeśli odwiedzasz Kochi, Marine Drive powinien znajdować się na szczycie listy. Zbudowany z widokiem na rozlewiska, jest lokalnym i turystycznym centrum z centrami handlowymi i fast foodami ustawionymi wzdłuż jego chodnika. Sam chodnik jest centrum atrakcji, gdzie można podziwiać niesamowity widok wschodzącego i zachodzącego słońca w oddali spod Tęczowego Mostu i Chińskiego Mostu Sieci Rybackich (na zdjęciu poniżej)

Thrissur – kulturalna stolica Kerali:

ThrissurPooram-Kuda

Thrissur obfituje w dziedzictwo duchowe i kulturowe, co czyni go kulturalną stolicą Kerali. Słynie ze świątyni Vadakkumnathan i największego festiwalu, Thrissur Pooram. W ten świąteczny dzień można podziwiać setki zdobionych słoni po obu stronach świątyni.

Tama Mattupatti:

Okolica zapory Mattupatti w dystrykcie Idukki Munnar to popularne miejsce piknikowe położone w górach Kerali. Oprócz zapierającego dech w piersiach widoku na kojącą atmosferę oferuje pływanie łódką i jazdę konną.