Birma to egzotyczny, ciekawy i tajemniczy kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej. Ma jedne z najlepszych lokalizacji i miejsc na świecie, a jeśli planujesz wyjazd na wakacje, zdecydowanie powinieneś odwiedzić miejsca, które zostały wymienione w poniższych akapitach.

Znane i piękne miejsca turystyczne Birmy do odwiedzenia:

Spójrzmy na 9 najlepszych miejsc turystycznych w Birmie?.

1. Plaża Ngwe Saung:

miejsca turystyczne Birmy

Plaża Ngwe Saung w Birmie ma około 9 kilometrów długości i została uznana za najdłuższą plażę w całej Azji Południowo-Wschodniej. Znajduje się w pobliżu uroczego miasta Rangun i można do niego dojechać w ciągu pięciu godzin jazdy. Nieskazitelne wody, biały piasek i piękna pogoda to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje wakacje były niezapomniane.

2. Putao:

putao_myanmar-miejsca-turystyczne

Putao znajduje się w stanie Kachin w Myanmar i słynie z pięknych orchidei, które naturalnie i pięknie rosną w tym miejscu. Pogoda tutaj jest dość chłodna w porównaniu z innymi częściami Birmy, a ośnieżone góry to jedne z najbardziej wyjątkowych i wspaniałych zabytków, które tutaj zobaczysz.

3. Monywa:

monywa_myanmar-turist-places

Monywa znajduje się około 136 kilometrów od Mandalay i oferuje jedne z najlepszych miejsc do wycieczek i turystyki w Birmie. Niektóre z nich to przepiękne górskie jaskinie, starożytne oraz zabytki i relikty. Ale główną atrakcją jest tutaj Bodhi-tataung, które jest w zasadzie wiązką drzew figowych, które mają wizerunek Buddy na końcu każdego drzewa. Pojawienie się tych egzotycznych figowców naprawdę sprawi, że Twoja podróż do Myanmaru będzie niezapomniana.

4. Złota Skała:

golden-rock_myanmar-tourist-places

Złota Skała to święte miejsce dla wszystkich ludzi należących do kraju Myanmar. Jest bardzo popularny i co roku przyciąga wielu podróżników i turystów. Znajduje się na szczycie góry Paunglaung i można do niego dojechać w ciągu czterech godzin jazdy z Rangunu. Jest to legendarne miejsce pielgrzymek i było inspiracją dla wielu. To najlepsze miejsca turystyczne w Birmie?.

5. Jezioro Inle:

inle-lake_myanmar-tourist-places

Jezioro Inle znajduje się na wzgórzach Shan w Birmie i jest naprawdę bardzo przyjemnym miejscem. Jest to zbiornik słodkowodny, a pogoda jest tutaj zawsze chłodniejsza i bardziej sucha w porównaniu z innymi częściami Birmy. Znaczącymi sceneriami, które znajdziesz tutaj, są pola pomidorów, ogrody kwiatowe i zieleń. Życzliwość i ciepło miejscowej ludności to jedne z wyjątkowych i niesamowitych rzeczy, które tutaj znajdziesz.

6. KengTung:

kengtung_myanmar-turist-places

W KengTung pogoda jest zawsze spokojna, chłodna i przyjemna. Jest to idealne miejsce na miesiąc miodowy i jest idealne dla tych, którzy szukają chłodnej pogody na wakacjach. Tutaj zwiedzający będą mieli niezwykłą okazję do poznania kultury, zwyczajów i tradycji Birmy. Naprawdę, to miejsce jest piękne! To wspaniałe miejsca turystyczne do odwiedzenia w Birmie.

7. Plaża Ngapali:

ngapali-beach_myanmar-turist-places

Plaża Ngapali to jedna z najpiękniejszych i najlepszych plaż, jakie ma do zaoferowania Birma. Można tu spróbować zabawnych zajęć, takich jak spacery, jazda na rowerze, opalanie się lub pływanie. Znajdziesz tu również domokrążców, którzy namówią Cię do zakupu swoich produktów.

8. Bagan:

bagan_myanmar-turist-places

Bagan znajduje się w górnej części dynastii Myanmar. Ma ponad dwa tysiące świątyń i jest popularnie znany ze swoich starożytnych zabytków i relikwii. Dostępne są różne rodzaje transportu, które pomogą ci przeszukać i odkryć to niesamowite miasto! To starożytne miejsca turystyczne do odwiedzenia w Birmie.

9. Rangun:

Yangon_myanmar-turist-places

Rangun jest stolicą Birmy. Była to także kolonialna stolica Brytyjczyków w XIX wieku. Miejsce jest atrakcyjne, ponieważ zawsze znajdziesz tradycyjnie ubranych mieszkańców, przyjaznych domokrążców, stare autobusy i samochody oraz wiele innych wyjątkowych i ekscytujących rzeczy.