To małe państwo położone we wschodnich Indiach leży między Nagaland, Mizoram, Assam i Birmą. Mieszkają tu ludzie z różnych kultur i mówią wieloma różnymi językami, z których wszystkie są pochodzenia tybetańskiego lub birmańskiego. Stolica stanu Imphal jest zamieszkana głównie przez Meitei i znajduje się w pobliżu lotniska. Imphal to miejsce ze wszystkimi bazarami i nowoczesnymi miejscami turystycznymi. ale prawdziwe piękno tego stanu tkwi w jego obszarach wiejskich. Oto niektóre z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Manipur.

1. Moirang:

moirang_manipur-tourist-places

Moirang słynący z bogatej kultury i ciekawej historii znajduje się w dzielnicy Bishnupur w Manipur. Ta mała wioska świętuje kilka festiwali ludowych Meitei, które są jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Mieszkańcy wioski są mili i dobrze znoszą turystów. Możesz być świadkiem wyjątkowych pokazów wiejskich tancerzy, przebranych za Cyganów w etniczne stroje i wykonujących taniec Khamba-Thoibi. W wiosce znajduje się również muzeum indyjskiej armii narodowej, w którym znajduje się wspaniały posąg z brązu Netaji Subhash Chandra Bose.

2. Shaheed Minar:

shaheed-minar_manipur-turist-places

Położony w Bir Tikendrajit Park, który leży w samym sercu miasta Imphal, ten Minar ma upamiętniać wspomnienia patriotycznych Meitei i plemiennych męczenników, którzy byli wielkimi bojownikami o wolność i dobrowolnie poświęcili swoje życie w walce z Brytyjczykami. Poczucie ich odwagi wciąż można wyczuć w tym parku, który stał się obecnie popularnym miejscem turystycznym.

3. Andro:

andro_manipur-turist-places

Andro to kolejna mała wioska położona w pobliżu Imphal, która jest popularnym miejscem spotkań turystów. Wioska słynie z ceramiki, a nawet mieści się w nim muzeum historii ceramiki, zwane Muzeum Andro Gramshang. W tym muzeum znajduje się wiele tradycyjnych garnków z tego regionu zwanych Pudond Makhong, Walom, Ngangkha i Yukhum. Sama wioska, choć mała, jest piękna. Możesz uzyskać kilka bardzo dobrych zdjęć, które kliknąłeś tutaj. Jeśli chcesz, możesz nawet spróbować swoich sił w garncarstwie!

4. Fort Kangla:

kangla-fort_manipur-miejsca-turystyczne

„Kangla” w języku Meitei oznacza suchy ląd. Fort, zwany także Pałacem Kangla, położony jest nad brzegiem przepływającej przez stolicę rzeki Imphal. Ten fort jest jednym z najważniejszych historycznych miejsc Manipur i mieści kilka ważnych pozostałości archeologicznych. Pierwotnie królewski pałac króla Pakhangby, później fort był pod kontrolą Strzelców Assamskich. Niedawno został otwarty do publicznego oglądania.

5. Kaczing:

kakching_manipur-turist-places

Kakching jest najważniejszym rolniczym miasteczkiem Manipuru. Turystów przyciąga do tego małego miasteczka duża liczba świątyń, które mieści. Najbardziej znane z nich to Krishnachandra Mandir, Narasingha Mandir i Viswanath Mandir.

6. Ogród Zoologiczny Manipur:

manipur-zoological-garden_manipur-miejsca-turystyczne

Manipur posiada również Zoo! Znajduje się około 8 km od miasta Imphal. W tym parku zoologicznym znajduje się kilka zagrożonych gatunków ptaków i zwierząt. To ciekawe miejsce do odwiedzenia i jeden z najlepszych wyborów, do którego można zabrać swoje dzieci. To najlepsze miejsca turystyczne w Manipur

7. Khongdżom:

khongjom_manipur-tourist-places

Khongjom to miasto o znaczeniu historycznym. Generał dywizji Paona Brajabashi wraz ze swoimi zgromadzonymi oddziałami walczył z brytyjskimi żołnierzami w tym właśnie mieście! Wzniesiono tu pomnik ku czci ich pamięci. 23 kwietnia został ogłoszony dniem Khongjom w Manipur.

8. Dolina Imphal:

imphal-valley_manipur-tourist-places

Jest to mała dolina o owalnym kształcie, którą odwadniają liczne rzeki, w tym Imphal, Thoubal, Iril, Sekmai i Khuga. Ta dolina przyciąga wielu turystów panoramicznymi widokami i innymi atrakcjami, takimi jak Pałac Kangla, Polo Ground i Muzeum Stanowe Manipur. W obrębie doliny znajduje się również kilka jezior i bagien. To niesamowita miejscowość turystyczna Manipur do odwiedzenia?.

9. Świątynia Pana Kryszny:

the-lord-krishna-temple_manipur-tourist-places

To jedna z najsłynniejszych świątyń Manipur. Znajduje się nad brzegiem rzeki Imphal w Brahmpur Guru Aribam Leikai. Jak wynika z nazwy świątynia jest poświęcona Panu Krysznie. To spektakularna konstrukcja, która ma aurę spokoju.