Mały stan Haryana odnotował znaczny postęp na przestrzeni lat, a wiele miejsc o znaczeniu przyrodniczym, religijnym i historycznym zostało opracowanych przez stanowy departament turystyki w celu wspierania turystyki. W rezultacie Haryana była świadkiem napływu turystów, którzy przyjeżdżają, aby podziwiać wiele wspaniałości tego malowniczego stanu. Wymieniliśmy kilka pięknych miejsc turystycznych Haryana do odwiedzenia ze zdjęciami.

Znane miejsca do odwiedzenia w Haryanie:

Tutaj patrzysz na jedne z najlepszych miejsc turystycznych w Haryanie ze zdjęciami.

1. Źródła siarkowe Sohna i kompleks turystyczny:

Atrakcje turystyczne Haryana

Położone u podnóża Aravallis w dzielnicy Gurgaon w Haryanie, to małe miasteczko Sohna jest popularną atrakcją turystyczną, najbardziej znaną ze swoich gorących źródeł. Woda siarczanowa, która sączy się ze źródła, osiąga temperaturę od 46°C do 51,7°C i uważa się, że ma właściwości lecznicze i lecznicze. Otaczający kompleks obejmuje spa z sauną i łaźnią parową, a także basen dla turystów. Jest to jedno ze słynnych miejsc turystycznych haryana do odwiedzenia.

2. Sheesh Mahal:

sheesh-mahal_haryana-turist-places

Zbudowany na początku XVIII wieku przez Faujdara Khana Sheesh Mahal jest jednym z najstarszych zachowanych historycznych budynków w Farrukhnagar, Haryana. Dwupiętrowa budowla z czerwonego kamienia służyła jako pałac Nawabowi z Farrukhnagar. Sheesh Mahal, co oznacza Szklany Pałac, bierze swoją nazwę od ozdobnego lustra, które zdobiło wnętrza pałacu. Po upadku w ruinę, dział archeologiczny podejmuje starania, aby przywrócić pałacowi pozory dawnej urody.

3. Ogrody Pinjore:

pinjore-garden_haryana-tourist-places

Ogrody Pinjore w dzielnicy Panchkula w Haryanie są świadectwem piękna ogrodów w stylu Mogołów z minionej epoki. Ten XVII-wieczny ogród jest inkrustowany siedmioma tarasami, z których każdy mieści różne struktury architektoniczne, od pałaców przez ogrody po teatr na świeżym powietrzu. Wszystkie zabytki i ogrody można zwiedzać zabytkowym pociągiem, który kursuje przez cały kompleks ogrodowy. Jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Haryanie ze wszystkich. To najlepsze miejsce turystyczne w haryana.

4. Fort Farrukh Nagar:

farrukh-nagar-fort_haryana-miejsca-turystyczne

Fort Farrukh Nagar w Gurgaon to kolejna popularna atrakcja turystyczna, najbardziej znana z bram prowadzących do sąsiednich miast, od których nazwano wejścia. Dilli Darwaza lub Brama Delhi, która otwiera się w kierunku Delhi, ma największą atrakcję, a następnie dwa pozostałe zachowane wejścia, Patli Darwaza i Jhajjari Darwaza.

5. Dolina Wypoczynku:

dolina-wypoczynku_haryana-miejsca-turystyczne

Dolina Odpoczynku położona w rozległym mieście Gurgaon jest dostosowana do potrzeb gości i turystów. Szeroka, otwarta zielona przestrzeń rozciąga się na 101171 km kwadratowych i jest wypełniona przepychem ogrodu i muzycznych fontann, które tańczą w rytm najnowszej muzyki w wieczornym blasku ogrodowych świateł. Tor do biegania, place zabaw dla dzieci i restauracje wypełniają resztę krajobrazu, zapewniając wszystkim przyjemny czas.

6. Fun ‘n’ Food Village:

fun-n-food-village_haryana-tourist-places

Zapewnia idealną wycieczkę z rodziną i przyjaciółmi, wypełnioną mnóstwem przejażdżek i zabaw wodnych. Sam park wodny ma najdłuższy kanał wodny o długości 400 stóp, który wyróżnia się jako jedna z głównych atrakcji tego parku rozrywki. Część parku poświęcona jest tradycyjnej sztuce i rzemiosłu indyjskich rzemieślników i rzemieślników, skąd turyści mogą zabrać do domu pamiątki.

7. Królestwo Marzeń:

królestwo-snów_haryana-miejsca-turystyczne

Zabawa i rozrywka łączą się w jedno w Królestwie Marzeń, pierwszym w Indiach teatrze na żywo i miejscu rozrywki. Królestwo Snów położone w Gurgaon i rozciągające się na 6 akrów ziemi ma wyglądać jak wielki indyjski pałac. Pokazy na żywo i występy odbywają się w dwóch teatrach Nautanki Mahal i Shows haa Theatre, podczas gdy niektóre z najlepszych w kraju dzieł sztuki i rzemiosła oraz regionalne przysmaki są wystawiane w sklepach z rękodziełem i restauracjach tematycznych na bulwarze znanym jako Culture Gully.

8. Jezioro Karna:

karna-lake_haryana-miejsca-turystyczne

Jezioro Karna jest często odwiedzanym miejscem turystycznym w dzielnicy Karnal w Haryanie. Zbudowane z dawnych bagien, jezioro jest teraz pięknym pasmem szmaragdowej wody. Spokój jeziora przerywa tylko pluskanie kaczek i gęsi w wodzie i poza nią. Dodatkową atrakcją jest wiosłowanie w kolorowych łabędzich łódkach.

9. Park Narodowy Sultanpur:

sułtanpur-park-narodowy_haryana-miejsca-turystyczne

Ten rezerwat ptaków położony 15 km od Gurgaon jest najczęściej odwiedzany przez obserwatorów ptaków. Okres zimowy to najlepszy czas, kiedy można zauważyć dużą liczbę ptaków wędrownych. Park jest również popularnym miejscem piknikowym.

To były jedne z najlepszych rzeczy do zrobienia w Haryanie. Najlepszy czas na wizytę w Haryanie to październik do marca, jest to najchłodniejsza pora roku, spokojny i przyjemny czas na wizytę w Haryanie, a sezon letni nie jest lepszy, ponieważ jest zbyt gorąco.