Jharkhand to stan w Indiach Wschodnich. Nazwa Jharkhand oznacza „Kraina Lasów”, a stan jest bogaty w surowce mineralne. Turystyka w Jharkhand przyczynia się do udziału gospodarki państwa. Wraz z licznymi obcokrajowcami przybywającymi do państwa, sektor turystyczny rozwijał się bardzo szybko. Lasy, muzea, rezerwaty przyrody, miejsca kultu religijnego itp. to miejsca, które przyciągają turystów.

1. Wzgórza Ranczi:

ranchi-hills_jharkhand-tourist-places

Ranchi jest stolicą Jharkhand i posiada 50% wszystkich zasobów mineralnych w stanie. W centrum Ranchi znajduje się wzgórze, które ma 2140 stóp wysokości i wygląda pięknie na zielono. Turyści lubią tu spędzać czas w spokoju, oddalając się od ruchliwych ulic. Istnieje świątynia Pana Shivy, która jest najbardziej zatłoczona wielbicielami podczas Shravan.

2. Baidianath Dham:

baidyanath-dham_jharkhand-tourist-places

Baidyanath Dham to świątynia poświęcona Panu Śiwie, wznosząca się 72 stopy nad ziemią i mająca wieżę w kształcie piramidy. W świątyni zbudowano werandę skierowaną na północ, a „lingam” Pana Śiwy jest skąpany w mleku i wodzie.

3. Świątynia Słońca:

sun-temple_jharkhand-tourist-places

Świątynia Słońca to hipnotyzujące piękno, które zachwyca turystów swoim projektem, a także otaczającymi go obszarami, które są pośród malowniczych krajobrazów. Został zbudowany przez fundację charytatywną Sanskrit Vihar w miejscu niedaleko stoiska Bundu, które znajduje się przy autostradzie Tata-Ranchi.

4. Wodospady Dassam:

dassam-falls_jharkhand-turist-places

Rzeka Kanchi opada 144 stóp w dół, a wodospad nazywa się Dassam Falls. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych wodospadów na północnym wschodzie, który przyciąga nie tylko indyjskich turystów, ale także obcokrajowców. Dassam Falls znajduje się w pobliżu wioski Taimara na autostradzie Tata-Ranchi. Szum wód słychać wszędzie. Wodospad nadaje się na wycieczkę na piknik pełen przygód.

5. Forty Palamu:

palamu-forts_jharkhand-turist-places

Istnieją dwa forty położone w lasach Aurangabad na ścieżce Sher Shah Suri w pobliżu Daltonganj. Zostały zbudowane przez królów Vanvasi z dynastii Chero i zostały nazwane Fortami Palamu. Architektura opowiada turystom o podbojach Daud Khan.

6. Pomnik wojenny Jharkhanda:

jharkhands-war-memorial_jharkhand-tourist-places

Pomnik Wojenny Jharkhanda został zbudowany na cześć tych wszystkich żołnierzy, którzy poświęcili swoje życie w wojnach, od momentu uzyskania niepodległości przez kraj, aż do czasów obecnych. Konstrukcja cmentarza ma kształt ciała ludzkiego. Ma muzeum, które rejestruje przeszłość państwa, tradycje, nowoczesną broń, dziedzictwo itp.

7. Jamshedpur:

jamshedpur_jharkhand-tourist-places

Singhbum to niewielka dzielnica, która graniczy z miastem Ranchi. Najbardziej znanym miastem jest Jamshedpur nazwany na cześć przemysłowca Jamshedji Tata, założyciela Grupy TATA. Jamshedpur przyciąga studentów, naukowców potrzebujących szkoleń itp. Rząd rozwija miasto, aby upiększać oczy turystów. Bhatia Park, Dimna Lake, Dalma Wildlife Sanctuary, Świątynia Bhuwaneshwari to tylko niektóre miejsca, które trzeba odwiedzić w Jamshedpur.

8. Dhanbad:

dhanbad_jharkhand-miejsca-turystyczne

Dhanbad jest nazywane „Węglową Stolicą Indii” i jest to również jedna z głównych atrakcji turystycznych. Rzeka Rhe Damodar odgrywa istotną rolę przez pola węglowe, rzeka Barak również przepływa przez miasto. Shakti Madir to miejsce kultu religijnego poświęcone bogini Durgi. Przechowuje się tutaj „Akhand Jyoti” z Vaishno Devi.

9. Bokaro:

bokaro_jharkhand-miejsca-turystyczne

Bokaro to dzielnica założona w 1991 roku na wysokości 210 metrów nad poziomem morza. Miasto jest pełne dolin i strumieni i jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych obszarów Indii. Huta Bokaro, park biologiczny Jawaharlal Nehru, świątynia Jaganath, Ram Mandir, rzeka Damodar itp. to niektóre z popularnych miejsc turystycznych w Bokaro.