Bangladesz to kraj położony w Azji Południowej. Ma bardzo intrygującą mieszankę kultury, architektury, stylu i hipnotyzującego piękna. Zielone pola uprawne, piękne plaże, zabytki i rzeki to coś, czego na pewno nie będziesz chciał przegapić. Większość miast została ozdobiona mnóstwem pięknych ogrodów i muzeów, które czynią to miejsce wyjątkowym dla celów wakacyjnych i turystycznych. Niektóre z najlepszych miejsc widzianych do tej pory zostały wymienione w poniższych akapitach.

1. Paharpur:

Paharpur Bangladesz-Miejsca Turystyczne

Paharpur z Bangladeszu został uznany za najwyższą buddyjską siedzibę nauki. Mają wspaniałe klasztory i muzea, w których znajdują się godne uwagi przedmioty, takie jak ceramika, inskrypcje, tablice z terakoty i wizerunki różnych hinduskich bogów i bogiń. To najlepsze miejsce dla tych, którzy nie mogą się doczekać poznania zwyczajów i tradycji Bangladeszu.

2. Dhaka:

dhaka_bangladesz-miejsca-turystyczne

Dhaka jest stolicą Bangladeszu. Każdego roku odwiedza tysiące podróżnych i jest jednym z najlepszych miejsc w Bangladeszu do odwiedzenia. Ponieważ jest stolicą, jest dobrze rozwinięty i postrzegany jako ośrodek działalności komercyjnej, kulturalnej, handlowej, edukacyjnej, gospodarczej i politycznej.

3. Radźszahi:

rajshahi_bangladesh-miejsca-turystyczne

Rajshahi z Bangladeszu słynie z mango, liczi i czystego jedwabiu. Produkty z jedwabiu są tutaj całkiem rozsądne, a duża liczba stanowisk archeologicznych z pewnością pomoże ci dowiedzieć się i zrozumieć więcej o kraju. Rajshahi znajduje się na brzegu rzeki Padmy i jest rzeczywiście prawdziwym pięknem. To najlepsze miejsca turystyczne w Bangladeszu?.

4. Mahasthangarh:

mahasthangarh_bangladesh-tourist-places

Mahasthrangarh jest najstarszym i najbardziej rozpoznawalnym stanowiskiem archeologicznym Bangladeszu. Jest pełna historycznych świątyń, muzeów i zabytków, które z pewnością warto odwiedzić. Na uwagę zasługują tu sanktuaria Szacha Sultana Bulki Maheswary, dzięki którym to miejsce jest dobrze znane i znane. To wspaniałe miejsca turystyczne Bangladeszu.

5. Główne:

mainamati_bangladesh-tourist-places

Na zboczach wzgórz Mainamati leży wiele szczegółów i informacji o wielkiej cywilizacji buddyjskiej. Ma jedne z najlepszych muzeów, w których znajdują się wspaniałe znaleziska archeologiczne, takie jak trumny, monety, biżuteria, naczynia, ceramika, stupy i buddyjskie inskrypcje.

6. Kuakata:

kuakata_bangladesh-turist-places

Bangladesz to nie tylko kraj genialnego couture, historii, tradycji i obyczajów, ale także najlepsze miejsce na romantyczne i piękne plaże. Plaża Kuakata w Bangladeszu to miejsce, w którym z pewnością można wybrać się na krótkie wakacje. Tutejsza kuchnia jest niesamowita, a pogoda zawsze jest spokojna i przyjemna. Przyjazd do tego miejsca da Ci najlepszą okazję do oglądania przepięknych zachodów słońca. Spacer z przyjaciółmi wczesnym rankiem po tej plaży będzie wspaniałym przeżyciem. To piękne miejsca turystyczne do odwiedzenia w Bangladeszu?

7. Sundarbany:

sundarbans_bangladesh-tourist-places

Sundarbans znajduje się około 320 kilometrów od Dhaki. Jest to 6000 km2 bagien i lasów deltaicznych. Największą atrakcją jest tu dzika przyroda i unikalne gatunki, zwłaszcza królewski tygrys bengalski. Gepardy, niedźwiedzie, hieny, małpy i pytony oraz niektóre z pospolitych zwierząt, które zobaczysz tutaj. W tym miejscu znajduje się również kilka pensjonatów, w których można cieszyć się i relaksować z rodziną.

8. Sylhet:

sylhet_bangladesh-tourist-places

Sylhet to piękna dolina położona w Bangladeszu, znana z niesamowitych plantacji herbaty. Jego plantacje ananasów, ogrody herbaciane, gaje pomarańczowe i gorące lasy to tylko niektóre z wartych uwagi rzeczy, które tutaj znajdziesz. To miejsce znane jest również z wielkiego muzułmańskiego świętego o imieniu Hazrat Shah Halal, który został uznany za wielkiego przywódcę społeczności islamskiej.

9. Ćottogram:

chittagong_bangladesh-tourist-places

Chittagong jest drugim co do wielkości miastem Bangladeszu i jest doskonałym miejscem na wakacje. Ma piękne plaże, wzgórza i lasy, które są idealnym miejscem dla miłośników wakacji. Pogoda tutaj też jest przyjemna.