Bhutan to piękny kraj i został uznany za raj dla turystów. Jej zielone doliny, pokryte śniegiem góry, malownicze piękno i buddyjskie klasztory oczarowały każdego podróżnika, który odwiedził to wspaniałe miejsce. W Bhutanie jest tak wiele interesujących miejsc turystycznych i ma jedne z głównych atrakcji świata.

9 najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Bhutanie:

Jeśli planujesz wakacje w Bhutanie, oto kilka krótkich informacji dotyczących pięknych miejsc turystyki w Bhutanie.

1. Paro:

paro bhutan miejsc turystycznych

Paro to mała wioska położona w Bhutanie. To jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Mieści się w nim dwa muzea i kilka zabytków historycznych, reliktów i struktur, które odzwierciedlają kulturę i tradycję Bhutanu. Paro ma tylko jeden bazar, restaurację i hotel. Jednak to miejsce zdecydowanie warto odwiedzić ze względu na jego naturalne i malownicze piękno.

2. Świątynia Phajoding:

Świątynia Phajoding – miejsca do odwiedzenia w bhutanie

Ponieważ wiemy, jak bogata i prosperująca jest kultura Bhutanu, z pewnością nie możemy pominąć najlepszych świątyń tego kraju. Jedną z nich jest Świątynia Phajoding. Został zbudowany w XV wieku przez świętego o imieniu Shacha Richen, znajduje się na wysokości około 12 138 stóp. Świątynia otoczona jest mieszanymi lasami iglastymi, które nadają jej bardzo atrakcyjny wygląd.

3. Phuentsholing:

Phenutsholing bhutan miejsca do odwiedzenia

Phuentsholing to miasto położone w pobliżu indyjskiego miasta Jaigaon. Tutaj znajdziesz jedne z najlepszych klasztorów buddyjskich. Obrazy tutaj są absolutnie niesamowite, a jeśli chcesz poznać i odkryć kulturę i pochodzenie Bhutanu, Phuentsholing jest właściwym miejscem. Więc spakuj walizki i zarezerwuj sobie lot do Bhutanu. To najlepsze miejsca turystyczne do odwiedzenia w Bhutanie.

4. Thimphu:

Thimphu najlepsze miejsca do odwiedzenia w bhutanie

Thimphu to stolica Bhutanu i doprawdy przepiękne miejsce. Jest czysta, zielona i spokojna, otoczona wysokimi górami i dolinami. Ten zabudowany obszar mieści około 20 000 osób i jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych w Bhutanie. Przybycie tutaj na pewno nie spowoduje żalu.

5. Świątynia Zangto Pelri:

Świątynia Zango Pelri słynne miejsca w bhutanie

Świątynia Zangto Pelri to piękno. Położona w centrum Phuentsholing świątynia ta jest symbolem skromnej siedziby wielkiego Guru Rinpocze. Ma wspaniałe obrazy, które odzwierciedlają życie Buddy, a także wspaniałe posągi, które naprawdę wyglądają cudownie i niesamowicie?.

6. Trashigang:

Miejsce turystyczne Tashigang Bhutan

Trashigang to duże miasto położone w otwartej dolinie Bhutanu. Pogoda tutaj jest świetna, podobnie jak ludzie i kuchnia. Zrealizowano tu również kilka projektów międzynarodowych, można też zobaczyć zagraniczne twarze z Zachodu. Ma wiele świątyń i relikwii i jest niezwykle starym, ale dobrze utrzymanym miastem?.

7. Trongsa:

Atrakcje turystyczne Tongsa Bhutan

Trongsa to gęsto zaludnione miasto położone w pięknym kraju Bhutan. Jego krajobrazy, kultura i atmosfera są tak niesamowite, że będziesz zahipnotyzowany jego pięknem. Jest to centrum narodu i oferuje jedne z najlepszych kuchni Bhutanu. Odwiedzenie tego miejsca będzie świetną zabawą, ponieważ będziesz świadkiem intensywnego życia mieszkających tu ludzi.

8. Punakha:

Punakha piękne miejsca w bhutanie

Punakha to najbardziej urodzajna dolina w kraju. Ma umiarkowany klimat, pola ryżowe i wspaniałe krajobrazy. Miejsce to było również domem wielu znanych przywódców duchowych Bhutanu. Znajduje się na wysokości 4430 stóp nad poziomem morza i jest jednym z miejsc turystycznych Bhutanu, które z pewnością warto odwiedzić?.

9. Tashichho dzong:

Tashigang bhutan turystyczny

Tashichho dzong został uznany za urząd wielu królów, ministrów i różnych organizacji. Był także domem przywódców duchowych i religijnych i jest doskonałym miejscem do odwiedzenia w sezonie letnim.