Okrzyknięty „Wspaniała Indonezja”, tag mówi wiele o kraju, który ma wszystko do zaoferowania, od bogatego dziedzictwa historycznego po zróżnicowaną kulturę i naturalne piękno otoczone rozległym archipelagiem 17 508 wysp. Lista atrakcji turystycznych w kraju szczycącym się takim bogactwem nigdy się nie kończy, więc zawęziliśmy ją do jednych z najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia w Indonezji.

Znane miejsca turystyczne Indonezji:

1. Borobudur:

atrakcje turystyczne Borobudur Indonezja

Świątynia buddyjska mahajany z IX wieku w Magelang na Jawie Środkowej w Borobudur jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Indonezji. W sumie na zewnątrz i wewnątrz świątyni znajduje się 504 posągów Buddy wraz z 2672 dekoracyjnymi reliefowymi panelami. Pomnik składający się z sześciu kwadratowych platform poniżej i trzech okrągłych platform na górze jest świątynią poświęconą Panu Buddzie i ważnym miejscem pielgrzymek.

2. Ogrody Botaniczne Bogor:

bogor ogrody botaniczne atrakcje turystyczne w indonezji

Założony w 1817 roku Bogor jest jednym z najstarszych ogrodów botanicznych w mieście o tej samej nazwie i ośrodkiem badań botanicznych z czasów kolonialnych. Zajmujący ponad 80 hektarów ogród skrywa ponad 15 000 gatunków roślin i zwierząt. Wyżej na drzewach można znaleźć schronienie różnych odmian ptaków, a nawet nietoperzy.

3. Park Narodowy Komodo:

Znane miejsce w Parku Narodowym Komodo w Indonezji

Park Narodowy Komodo obejmujący trzy większe wyspy Komodo, Padar i Rinca oraz 26 mniejszych jest głównym miejscem zamieszkania największej jaszczurki na ziemi, smoka z Komodo, od którego park wziął swoją nazwę. Park Narodowy Komodo został utworzony w 1980 roku wyłącznie w celu ochrony tych stworzeń, po czym rozszerzył swój zakres o ochronę innych gatunków morskich. W 1991 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i przyciąga turystów, aby rzucić okiem na słynnego smoka z Komodo.

4. Góra Rinjani:

Góra Rinjani odwiedza miejsca w Indonezji

Odwiedzający wyspę Lombok nie mogą powstrzymać się od odwiedzenia Mount Rinjani, drugiego co do wysokości aktywnego wulkanu w Indonezji. Mimo że ta wulkaniczna góra pochłonęła wiele istnień, wędrówki na górę są nadal popularne wśród turystów, gdzie po dotarciu na szczyt wulkanu wędrowcy mogą przedostać się do kaldery o wymiarach 6 na 8,5 km z gorącymi źródłami i częściowo wypełnionym jezioro kraterowe szacowane na 200 metrów głębokości.

5. Surfowanie na Bali:

Surfowanie na Bali

Tysiące wysp zachęcają surferów do przychodzenia i pływania na falach, więc Indonezja jest znana jako raj dla surferów, a Bali jest epicentrum indonezyjskiego surfingu. Sama wyspa Bali ma 33 miejsca do surfowania z falami, które oferują coś dla każdego, od bardziej zaawansowanych profesjonalistów po początkujących.

6. Wyspy Raja Ampat:

Wyspy Raja Ampat Indonezja najpiękniejsze miejsca

Wyspy Raja Ampat w Papui są chwalone za swoje piękno ze stromymi skałami wulkanicznymi wystającymi z oceanu, ale prawdziwe piękno kryje się pod wodą, gdzie można znaleźć największą na świecie różnorodność życia morskiego i najbogatszy ekosystem raf koralowych, co stanowi największą atrakcję dla nurków.

7. Jezioro Toba:

lake-toba indonezja miejsce do odwiedzenia

Jedną z największych atrakcji Sumatry jest Jezioro Toba, wulkaniczne jezioro, które jest największym tego typu na świecie. Jezioro Toba jest wynikiem potężnej erupcji wybuchowej, która miała miejsce prawie 77 000 lat temu. Słynne na całym świecie jezioro kraterowe o długości 100 km i głębokości do 1666 stóp jest uważane za trzecie co do wielkości miejsce turystyczne Indonezji.

8. Toraja:

toraja odwiedza miejsca w indonezji

Prymitywne kultury tradycyjne w Indonezji fascynują wszystkich, ale nie tak jak Toraja, rdzenna grupa etniczna zamieszkująca prowincję Sulawesi Południowych, która mieszka w domach w kształcie rogów. Torajowie są najbardziej znani ze swoich skomplikowanych obrzędów pogrzebowych, które trwają kilka dni i są na nich tysiące. Podczas tych ceremonii pogrzebowych można zobaczyć Torajów wykonujących tańce kulturowe, aby opłakiwać i uhonorować zmarłego.

9. Wielki Meczet Baiturrahmana:

Wielki Meczet Baiturrahmana

Położony w samym sercu Banda Aceh w indonezyjskiej prowincji Aceh, Wielki Meczet Baiturrahman jest symbolem religii i kultury Acehnese. W architekturze meczetu założonego przez holenderską administrację kolonialną w 1881 roku można wyczuć wpływy kolonialne i indyjskie..

Tutaj patrzysz na kilka pięknych miejsc turystycznych w Indonezji. Czy lubisz? Podziel się swoją opinią.