Mauritius to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Większość jego gospodarki jest uzależniona od turystów, jeśli chodzi o generowanie dochodów. Miejsce to przyciąga turystów ze względu na naturalne widoki i piękne plaże wyspiarskie, które zapewnia. Naturalne piękno Mauritiusa jest wzmocnione przez kilka różnych struktur stworzonych przez człowieka, które są tutaj obecne.

Atrakcyjne i najlepsze miejsca turystyczne na Mauritiusie ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych miejsc do odwiedzenia na Mauritiusie.

1. Ogród Botaniczny Mauritiusa:

miejsca turystyczne na Mauritiusie

Położony w pobliżu Port Louis, Ogród Botaniczny Mauritiusa lub Ogród Pamplemousses Mauritius to spektakularne miejsce w miejscach odwiedzanych na Mauritiusie. Obfituje w piękne kwiaty i krzewy, w tym olbrzymie lilie wodne, ogrody z przyprawami i wspaniałą kolekcję różnorodnych palm z różnych zakątków świata. Ten ogród botaniczny jest doskonałym miejscem do odwiedzenia dla turystów.

2. Wyspa Île aux Cerfs:

ile-aux-cerfs-island_mauritius-tourist-places

Dzień na wyspie Île aux Cerfs jest jak spędzenie czasu na jednej z tych pięknych pocztówek, które dostajesz, z białymi piaszczystymi plażami, błękitnymi lagunami i mnóstwem zajęć. Wyspa znajduje się w pobliżu wschodniego wybrzeża Mauritiusa. Jej nazwa oznacza w języku angielskim wyspę jeleni. Jednak na tym terenie nie znajdziesz już żadnych jeleni. To, co nadal znajdziesz, to wspaniałe plaże i woda oceaniczna, które czekają na Ciebie, aby po prostu wskoczyć i cieszyć się. To najlepsze miejsca turystyczne na Mauritiusie?.

3. Wielki basen:

grand-bassin_mauritius-tourist-places

Grand Bassin to jezioro położone wśród gór w głębi serca Mauritiusa. Hindusi żyjący na Mauritiusie wierzą, że woda w jeziorze komunikuje się z wodami świętego Gangesu Indii. Dlatego to jezioro jest również określane jako Ganga Talao. Nad brzegiem tego jeziora zbudowano piękną świątynię poświęconą Panu Śiwie. To najlepsza miejscowość turystyczna na Mauritiusie.

4. Park Narodowy Black River Gorges:

czarne-wąwozy-rzeki-park-narodowy_mauritius-miejsca-turystyczne

Park ten został zbudowany w celu ochrony zarówno naturalnych lasów deszczowych Mauritiusa, jak i zagrożonych gatunków. Zajmujący rozległy obszar 6574 hektarów park ten oferuje wspaniałe widoki! To doskonałe miejsce na piknik. Możesz spacerować po stromych ścieżkach na wzgórzach lub wzdłuż trawiastych pól i po prostu cieszyć się otaczającym Cię pięknem przyrody. W parku znajdują się zwierzęta takie jak latający lis Mauritius, pustułka z Mauritiusa, różowy gołąb, papuga długoogonowa z Mauritiusa, dzierzba z kukułką na Mauritiusie, bulw z Mauritiusa, oliwkowy z Mauritius.

5. Port Louis:

port-louis_mauritius-turist-places

Port Louis to stolica Mauritiusa. Otaczające pasmo Port Louis Moka sprawia, że ​​to miasto jest niezwykle piękne, mimo że jest głównym portem Mauritiusa. Większość stworzonych przez człowieka atrakcji Mauritiusa jest tutaj obecna. Należą do nich Caudan Waterfront, Port Louis Bazaar, Police Barracks, Mauritius Chinatown i stary teatr Port Louis.

6. Park Chamarel:

Chamarel Park_Miejsca turystyczne na Mauritiusie

Park ten charakteryzuje się osobliwą anomalią natury, dzięki której można tu zobaczyć gliniastą ziemię w co najmniej siedmiu różnych kolorach. Należą do nich czerwony, brązowy, fioletowy, zielony, niebieski, fioletowy i żółty, z dominującymi odcieniami fioletu i czerwieni. Choć zupełnie różnią się od zwykłych struktur fizycznych, te wydmy są nadal piękne i zapewniają doskonały widok na sąsiednie wodospady Chamarel.

7. Lot Gabriel:

ilot-gabriel_mauritius-tourist-places

Îlot Gabriel lub Wyspa Gabriela jest obszarem chronionym. Jej plaże są spektakularne, ale jeszcze lepsza jest czysta, błękitna woda, która otacza całą wyspę! Ta wyspa jest idealnym miejscem do nurkowania, snorkelingu i innych tego typu sportów wodnych.

8. Trou aux Cerfs:

trou-aux-cerfs_mauritius-tourist-places

To nazwa wygasłego wulkanu znajdującego się na Mauritiusie. Wspina się na wysokość 605 m i jest otoczony bujną zielenią, świadczącą o jego wymarłej przyrodzie. Małe jezioro zdobi środek krateru i zapewnia wspaniałe widoki na Mauritius. Jest to jeden ze wspaniałych widoków wszystkich turystycznych miejsc na Mauritiusie do odwiedzenia.

9. Dom Kreolski Eureki:

euroka-creole-house_mauritius-miejsca-turystyczne

Jest to jeden z największych domów na całej wyspie, a także jedno z wygodnych miejsc na miesiąc miodowy na Mauritiusie. Jest on położony wśród pasma Moka z pobliską rzeką Moka. Wielkość domu jest ogromna. Część została odnowiona i przekształcona w muzeum.

Piękne lokalizacje i przyjazny klimat na Mauritiusie sprawiają, że wycieczka jest przyjemna. Podróż z rodziną na długi czas na Mauritius jest bardziej komfortowa i radosna, a Mauritius można odwiedzać przez cały rok, ale miesiące od maja do grudnia to najlepszy czas na wizytę. Przed wyjazdem na Mauritius lepiej pamiętać o miejscach do odwiedzenia, które pokazano powyżej, aby nie zapomnieć.