Ci, którzy chcieliby odkryć plemienne miejsca przeznaczenia Indii; Nagaland to dla nich miejsce. Spokojnie położony w regionie Himalajów, ma różne doliny, strumienie i wodospady. Wschody i zachody słońca zapierają dech w piersiach, zwłaszcza jeśli tłem są piękne, pokryte śniegiem góry Nagaland. Jeśli planujesz wakacje do Nagaland, musisz wiedzieć, które miejsca odwiedzić i dla Twojej wygody wyjaśniliśmy je pokrótce w poniższych akapitach.

Miejsca turystyczne Nagaland:

Poniżej przedstawiamy kilka niesamowitych miejsc do odwiedzenia w Nagaland.

1. Kohima:

miejsca turystyczne nagaland

Kohima jest stolicą Nagaland, a interesującymi miejscami są tu dwie wioski; mianowicie Khonoma i Touphema. Powinieneś także odwiedzić wioskę dziedzictwa Kesama, która znajduje się zaledwie dziesięć kilometrów od Kohimy. Jest to skansen i można go zwiedzać od rana do wieczora. Tutaj znajdziesz również ogromną gamę tradycyjnych budynków Nagaland. Nie można pominąć również odbywającego się co roku festiwalu Horn bill.

2. Mokokczung:

mokokchung_nagaland-tourist-places

W dzielnicy Mokokchung w Nagaland obchodzony jest słynny festiwal Moatsu. Odbywa się co roku w maju i jest organizowany przez plemię Ao. Warto również odwiedzić wioskę Chuchuyimlang, która znajduje się pół godziny drogi od Mokokchung. Jest najbardziej znany ze swojego malowniczego piękna, przepychu, wzgórz i dolin.

3. Góra Pauna:

mount-pauna_nagaland-tourist-places

Góra Pauna to trzeci najwyższy szczyt Nagaland. Należy do gamy Benreu i oferuje jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach i malowniczych widoków, jakich kiedykolwiek byłeś świadkiem. Jeśli jesteś miłośnikiem ptaków, zdecydowanie powinieneś tu przyjechać. Możesz także wybrać się na przygody, takie jak trekking, aby odkryć naturalne piękno Nagaland.

4. Wokha:

wokha_nagaland-turist-places

Wokha jest siedzibą plemienia Lotha. Położone około cztery godziny drogi od Kohimy, to miejsce jest absolutnie piękne. Najbardziej znany jest ze zdrowych i wolnych od pestycydów pomarańczy i ananasów. Jego najlepszymi cechami są starożytne kamienne monolity, które znajdują się na zboczach wzgórz, założone przez starszych plemienia.

5. Dolina Dzukou:

dzukou-valley_nagaland-tourist-places

Twoja podróż do Nagaland będzie niekompletna, dopóki nie odwiedzisz doliny Dzukou. Znana jest z malowniczego piękna, a także z zimnej wody, która przepływa przez dolinę. Znajdziesz tu również wyjątkową lilię Dzukou, która jest atrakcyjna z wyglądu. Przyjazd tutaj będzie odświeżającym i wspaniałym przeżyciem. Jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Nagaland.

6. Rezerwat dzikiej przyrody Intangki:

intanki-wildlife-sanctuary_nagaland-tourist-places

Intangki Wildlife Sanctuary znajduje się około 37 kilometrów od uroczego miasta Dimapur i jest domem dla wielu unikalnych zwierząt i ptaków, które są egzotyczne i bardzo rzadkie. Kiedy przyjedziesz do Nagaland, musisz udać się do Intangki Wildlife Sanctuary. Pomoże Ci odkryć i poznać dziką przyrodę Nagaland.

7. Potrójne upadki:

triple-falls_nagaland-tourist-places

Potrójne Wodospady Nagaland to jedno z popularnych miejsc, które każdego roku przyciąga wielu turystów i gości. Jest to idealne miejsce dla wędrowców i znajduje się w wiosce Seithekima.

8. Phek:

pek_nagaland-miejsca-turystyczne

Phek to jeden z górzystych regionów Nagaland. Pokryta jest gęstymi i wiecznie zielonymi lasami i słynie z przyjemnej pogody i rosnących tu dzikich orchidei. Jest to ojczyzna plemienia Pochury i Chakhesang i jest to wspaniałe miejsce, do którego można naprawdę przyjechać.

9. Las rezerwatowy Rangapahar:

rangapahar-rezerwat-las_nagaland-miejsca-turystyczne

Jeśli jesteś miłośnikiem eko, Nagaland jest idealnym miejscem dla Ciebie. Przyjeżdżając tutaj, zdecydowanie powinieneś odwiedzić tamtejsze parki narodowe i lasy rezerwatowe. Najlepszy do tej pory znany jest jako Las Rezerwy Rangapahar. Tutaj znajdziesz jedne z najpiękniejszych i najwspanialszych zwierząt i ptaków. Przybycie tutaj na pewno nie spowoduje żalu.

Tutaj możesz spojrzeć na kilka pięknych miejsc turystycznych Nagaland ze zdjęciami. Czy jesteś jak? Zostaw swój komentarz poniżej.