Zaklinowane między brzegami rzeki Brahmaputra a podnóżem płaskowyżu Shillong, Guwahati jest ogłaszane jako brama do północno-wschodniego regionu Indii. Miasto znajduje się w centrum przemysłu turystycznego Assam i ma wszystko do zaoferowania, od świątyń po rezerwaty dzikiej przyrody, muzea i bazary. Mając tak wiele do wyboru, oto lista niektórych bardziej popularnych miejsc turystycznych.

Popularne miejsca turystyczne Guwahati do odwiedzenia z obrazami:

1. Świątynia Kamakhya:

miejsca turystyczne guwahati

Świątynia Kamakhya położona na wzgórzu Nilachal to święta świątynia hinduska poświęcona ważnej tantrycznej bogini Kamakhya. Składająca się z kilku pojedynczych świątyń świątynia Kamakhya jest czczona przez wyznawców hinduskich i tantrycznych i jest znanym celem pielgrzymek, szczególnie podczas dorocznego festiwalu Ambubachi Mela.

2. Państwowe Muzeum Assam:

assam-state-muzeum-guwahati-miejsca-turystyczne

Jedno z największych muzeów w Indiach, Muzeum Stanowe Assam, odzwierciedla bogate dziedzictwo kulturowe Assam i jego mieszkańców, prezentując różnorodną kolekcję rzeźb, obrazów, rękodzieła i innych artykułów o wartości historycznej, takich jak monety, stare stroje królewskie, antyki, broń, przybory i jedne z najlepszych prac z terakoty. Wiele rzadkich okazów z dynastii Ahom znajduje się również w obrębie muzeum wraz z kilkoma starymi rękopisami. Muzeum, które zostało założone w 1940 roku. To wspaniałe miejsca turystyczne do odwiedzenia guwahati.

3. Park Nehru:

nehru-park-guwahati-miejsca-turystyczne

Nehru Park to jedno z najlepszych miejsc, w których można znaleźć spokój i relaks. Park jest pięknie utrzymany z dużą zielenią, stawami rybnymi i placami zabaw dla dzieci. Najbardziej fascynującą cechą parku jest muzyczna fontanna, która gra po zachodzie słońca. Inne cechy, takie jak zbiór betonowych posągów przedstawiających różne formy taneczne kultury asamskiej, bieżnia do biegania, ogród skalny i teatr na świeżym powietrzu sprawiają, że Nehru Park jest główną atrakcją turystyczną. To piękne miejsca turystyczne Guwahati do odwiedzenia?.

4. Stanowe zoo i ogród botaniczny w Assam:

stan-assam-zoo-i-botaniczny-ogród-guwahati-miejsca-turystyczne

Znane również jako zoo Guwahati, jest największym zoo na północnym wschodzie, które przyciąga turystów przez cały rok. Łącznie 113 gatunków zwierząt, ptaków i gadów z różnych części świata znajduje się w zoo, które znajduje się w rezerwacie lasu Hengrabari. Ogród botaniczny był najnowszym dodatkiem do zoo w 1982 roku, odkąd stał się znany jako stanowe zoo i ogród botaniczny w Assam.

5. Świątynia Umanandy:

umananda-świątynia-guwahati-miejsca-turystyczne

Świątynia Umanandy zbudowana w XVII wieku jest dziedzictwem potężnej dynastii Ahom. Świątynia leży na Pawiej Wyspie pośrodku rzeki Brahmaputra i jest poświęcona wyłącznie kultowi Sziwy. Świątynię zdobią wykute w skale figury, które przedstawiają wielu hinduskich bogów. Dotarcie do świątyni wiąże się z rejsem promem, który jest tak samo fascynujący jak wizyta w samej świątyni.

6. Shilgram:

shilpgram-guwahati-miejsca-turystyczne

Bogate dziedzictwo kulturowe i tradycje całego północno-wschodniego regionu prezentowane są w Shilpgram, jedynej wiosce rzemieślniczej w regionie. Jest to skarbnica jednych z najwspanialszych dzieł sztuki i rękodzieła wykonanych artystycznymi rękami miejscowej ludności. Regularne wydarzenia kulturalne odbywają się przez cały rok w audytorium na świeżym powietrzu, dzięki czemu Shilpgram jest ważnym przystankiem dla turystów odwiedzających miasto.

7. Jezioro Chandubi:

Chandubi-jezioro-guwahati-miejsca-turystyczne

U podnóża wzgórz Garo znajduje się jezioro Chandubi, które powstało ze zniszczonego lasu podczas trzęsienia ziemi w Assam w 1897 roku. Głębokie lasy, ogrody herbaciane i małe wioski rozsiane są po krajobrazie otaczającym jezioro, aby uczynić je miejscem całkowitej błogości wśród odwiedzających. Wspaniałe miejsce do zwiedzania i piknikowania, inne atrakcje, takie jak wędkarstwo i wioślarstwo w spokojnych wodach jeziora, zwiększają jego atrakcyjność i przyciągają tłumy turystów. To najlepsze miejsce turystyczne na Guwahati do odwiedzenia?.

8. Świątynie Navagraha:

navagraha-świątynia-guwahati-miejsca-turystyczne

Jedyna świątynia w Assam poświęcona dziewięciu głównym ciałom niebieskim, które rządzą planetą Ziemią. Świątynia Navagraha znajduje się na szczycie wzgórza Chitrasal z sanktuarium przedstawiającym ciała niebieskie za pomocą dziewięciu lingamów Śiwy. Świątynia z XVIII wieku jest nadal ważnym ośrodkiem studiów astronomicznych i astrologicznych.

9. Bazar Pan:

pan-bazar-guwahati-miejsca-turystyczne

Pan Bazaar w centrum miasta Guwahati to tętniące życiem centrum turystyczne ze wszystkim, od instytucji edukacyjnych, po budynki rządowe, centra handlowe, restauracje, księgarnie, tradycyjne sklepy ze sztuką i rzemiosłem, a nawet duży rynek leków i farmaceutyków mieszczący się w jego granicach. Miejsce zdecydowanie nie pozbawione rozrywki?.