Kambodża to jeden z najwspanialszych krajów świata. Znajduje się na Półwyspie Indochińskim i ma jedne z najlepszych atrakcji pod względem kultury, architektury, malowniczego piękna i plaż. Znane są również ze swoich jezior, ogrodów, wodospadów i dżungli i służą jako jedno z tych miejsc, które jest idealne dla wszystkich miłośników przyrody, odkrywców i przygód. Jeśli planujesz udać się na miłe długie wakacje do Kambodży, wymieniliśmy niektóre z miejsc turystycznych w Kambodży, które z pewnością powinieneś odwiedzić.

Miejsca turystyczne Kambodży:

Tutaj znajdziesz niektóre ze słynnych miejsc w Kambodży do odwiedzenia ze zdjęciami.

Sihanoukville:

kambodża-miejsc-turystycznych

Sihanoukville to ważne miasto portowe i nadmorski kurort położony nad Zatoką Tajlandzką. Znana jest również jako Kampong Som i jest jedną z tych pięknych plaż, na których można cieszyć się i relaksować z rodziną i przyjaciółmi. Musujące wody, białe piaski i malownicze piękno z pewnością sprawią, że wakacje będą tego warte.

Srebrna Pagoda:

silver-pagoda_cambodia-turist-places

Srebrna Pagoda Kambodży znajduje się w Pałacu Królewskim. Największą atrakcją są tutaj dobrze znane złote i wysadzane klejnotami posągi Buddy. Wewnętrzne ściany dziedzińca ozdobiono kolorowym i szczegółowym muralem należącym do mitu Ramajany. Przyjazd w to miejsce z pewnością pomoże zrozumieć kulturę i religię Kambodży. Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kambodży?.

Stacja Bokor Hill:

bokor-hill-station_cambodia-tourist-places

Stacja Bokor Hill została założona w 1920 roku przez Francuzów. Zostały dwukrotnie porzucone i wiadomo, że dają bardzo niesamowite wrażenie. Mimo, że droga jest zamknięta z powodu dalszej budowy od 2008 roku, nadal możesz odwiedzić to miejsce, kontaktując się z lokalnymi biurami podróży.

Koh Ker:

koh-ker_cambodia-turist-places

Koh Ker to stolica starego imperium Khmerów. Ma jedne z najlepszych struktur, budynków i rzeźb, które można zobaczyć i jest naprawdę pięknym widokiem. To miejsce odzwierciedla tradycje, zwyczaje i architekturę Kambodży i jest idealne do celów eksploracji i przygód.

Kratie:

kratie_cambodia-tourist-places

Kratie to bardzo małe i spokojne miasteczko położone nad brzegiem rzeki Mekong. Jest pełna budynków, które zbudowali Francuzi. To miejsce jest odpowiednie dla wszystkich miłośników delfinów z Irrawaddy, którzy również bardzo powoli maleją. Najwyraźniej w tym regionie znajduje się obecnie około sześćdziesięciu sześciu do osiemdziesięciu sześciu delfinów.

Angkor:

angkor_cambodia-tourist-places

Angkor to jedno z najbardziej spektakularnych i starożytnych miejsc Kambodży. Ma kilka świątyń i zabytków religijnych, które absolutnie Cię zachwycą. Warto odwiedzić słynną świątynię Angkor Wat i świątynię Bayon. Przyjazd do tego miejsca powinien być świetną zabawą, ponieważ naprawdę odkryjesz i dowiesz się więcej o kulturze Kambodży.

Banteay Srei:

Banteay Srei_Cambodia Miejsca turystyczne

Banteay Srei to świątynia położona około 25 kilometrów od kompleksu Angkor. Został zbudowany z czerwonego piaskowca w roku 967 pne i ma jedne z najlepszych i dobrze ukształtowanych rzeźb ściennych, które są nadal widoczne i wyraźnie widoczne do dziś. Jest to najważniejsza świątynia Angkoru i co roku odwiedza ją tysiące turystów.

Preah Vihear:

preah-vihear_cambodia-tourist-places

Preah Vihear to słynna i prestiżowa świątynia imperium Khmerów położona na pograniczu Tajlandii i Kambodży. Został zbudowany gdzieś w XII wieku i jest poświęcony Panu Shivie. Preah Vihear nie jest też od kilku lat tematem sporu terytorialnego między Tajlandią a Kambodżą.

Sok Tonle:

tonle-sap_cambodia-tourist-places

Tonle Sap to największe słodkowodne jezioro położone w Kambodży i znane jest z powiększania się wraz z porami roku. Jest domem dla wielu rodzin wietnamskich i Chamów, które mieszkają w pływających wioskach otaczających jezioro.