Kenia jest najbardziej znana z klasycznych safari na sawannie. Kraj ma ekstremalny kontrast z deserami, śniegiem, lasem, otwartymi terenami, jeziorami słodkowodnymi itp. Safari z dziką zwierzyną jest najbardziej poszukiwaną atrakcją turystyczną w Kenii, ale trekking w górach Kenii również nie jest rzadkością. Turyści mogliby również nurkować z rurką, latać balonem, jeździć na nartach, relaksować się na plażach itp.

Miejsca turystyczne w Kenii:

1. Jezioro Nakuru:

lake-nakuru_kenya-tourist-places

Jezioro Nakuru to płytkie jezioro w sercu Kenii. Ma nadmiar glonów, dlatego latają tu liczne flamingi. Turyści mogą mieć szczęście, że jednorazowo zobaczą nawet milion flamingów, co sprawia, że ​​miejsca nazywane są największym widowiskiem dla ptaków na świecie.

2. Zachód słońca Masai Mara:

masai-mara-sunset_kenya-tourist-places

Masai Mara to popularny park, który ma dużą populację i migrację gnu w lipcu i sierpniu. Miejsce to zamieszkują również liczne zwierzęta. Widok zachodzącego słońca, w którego odbiciu widać zwierzęta, zapiera dech w piersiach wszystkim obecnym tu turystom.

3. Wyspa Lamu:

lamu-island_kenya-tourist-places

Wyspa Lamu znajduje się na archipelagu Lamu i służy jako znane miejsce turystyczne. Miasteczko Lamu jest najstarszym miastem w Kenii i dzięki temu przez lata zachowało swój urok. Na wyspę Lamu można się dostać tylko alejkami i chodnikami, ponieważ żaden pojazd silnikowy nie może przez nią przejechać. Mieszkańcy miasta najczęściej spacerują, podróżują łodzią lub na osłach.

4. Brama piekieł:

hells-gate_kenya-tourist-places

Park Narodowy Hell’s Gate to mały park, który został nazwany ze względu na pęknięcie klifów. Kiedyś był dopływem jeziora i był zaradny dla mieszkańców Doliny Ryftowej. Jest to wyjątkowy park dzikiej przyrody, ponieważ można spacerować lub jeździć na rowerze bez przewodników. Malowniczy widok jest piękny i jest tam wiele zwierząt, takich jak lwy, lamparty, gepardy itp..

5. Park Narodowy Tsavo:

tsavo-national-park_kenya-tourist-places

Tsavo to największy ze wszystkich parków narodowych w Kenii, a także jeden z największych na świecie. Ze względu na ogromny obszar, który obejmuje, ścieżka została podzielona na stronę zachodnią i wschodnią. To jedno miejsce idealne dla wszystkich, którzy szukają samotności i spokoju, a także widzą dzikość zwierząt wśród małej roślinności na piaszczystych terenach.

6. Góra Kenia:

mount-kenya_kenya-tourist-places

Góra Kenia jest najwyższą górą kraju i drugą najwyższą na kontynencie afrykańskim, o wysokości 17 057 stóp. Góra oferuje malowniczy widok z jej szczytem pokrytym śniegiem i zboczami pokrytymi lasami. Trudno się wspiąć na górę, ale idealnym miejscem dla trekkera jest ta góra, która może dać im ogromną radość i satysfakcję.

7. Malindi:

malindi_kenya-turist-places

Malindi to wprowadzenie do nadmorskich atrakcji turystycznych Kenii. Ma rafy koralowe i piękne plaże otoczone krystalicznie czystą, błękitną wodą. Ludzie lubią surfować, nurkować z rurką, łowić ryby dalekomorskie lub po prostu spędzić trochę czasu na brzegu, tworząc zamki z piasku. Malindi ma Morski Park Narodowy, który chroni różne ryby i dziką przyrodę wód.

8. Park Narodowy Nairobi:

nairobi-park-narodowy_kenya-miejsca-turystyczne

Park Narodowy Nairobi to dzika przyroda w metropolii z pięknym widokiem na drapacze chmur. Pomimo tego, że ma małe zoo w dużym mieście, wciąż trzyma wysoko głowę i twierdzi, że ma tu maksymalną liczbę chronionych zwierząt. Zebra, gnu, nosorożce to jedne z najbardziej poszukiwanych zwierząt w zoo.

9. Dolina Ryftowa:

Rift-valley_kenya-tourist-places

Rift Valley jest jedną z najczęściej odwiedzanych dolin w Kenii ze względu na swoją niesamowitą malowniczość. Rozciąga się od Morza Martwego po Mozambik i przebiega prawie przez całą Kenię.

Mam nadzieję, że podobały Ci się te najlepsze miejsca turystyczne Kenii! Zostaw swój komentarz.