Puri jest jednym z tych rzadkich miejsc w Indiach, gdzie będziesz miał złotą okazję zarówno do turystyki, jak i pielgrzymek. Pełno tu znanych hoteli, restauracji i egzotycznych atrakcji turystycznych. Jeśli planujesz podróż do Puri, koniecznie zapoznaj się z miejscami do odwiedzenia w Puri wymienionymi w poniższych akapitach.

Miejsca do odwiedzenia w Puri:

Przyjrzyjmy się najlepszym turystycznym miejscom w Puri ze zdjęciami.

1. Plaża Puri:

miejsca turystyczne puri

Plaża Puri jest bardzo długa i cicha. Tutaj znajdziesz liczne stragany, na których możesz kupić najlepsze torby jutowe, draperie i inne piękne produkty. Świątynie przy plaży są również dość atrakcyjne i warto się do nich udać. Ogólnie rzecz biorąc, plaża jest wspaniałym miejscem na znalezienie ciszy i spokoju?.

2. Świątynia Jagannatha:

jagannath-temple_puri-tourist-places

Świątynia Jagannath została zbudowana w XII wieku i jest jednym z najstarszych miejsc, jakie można znaleźć w Odisha. Jest on poświęcony Panu Krysznie i codziennie odwiedzany przez setki ludzi. Wewnętrzne ściany tej świątyni zostały ozdobione różnymi obrazami i malowidłami przedstawiającymi różne etapy życia Kryszny. To miejsce jest dumą Odishy i na pewno należy je odwiedzić raz?.

3. Jezioro Chilika:

chilika-lake_puri-turist-places

Jezioro Chilika jest największym słonym jeziorem Azji. Znajduje się w pobliżu Zatoki Bengalskiej i jest wyjątkową lokalizacją do odwiedzenia. Tutaj znajdziesz niektóre z najbardziej egzotycznych ptaków gromadzących się w miesiącach zimowych. Błękitne wody, czyste niebo, spokojna pogoda i przyjemna atmosfera z pewnością sprawią, że zakochasz się w Puri.

4. Świątynia Sakshi Gopal:

sakshi-gopal-temple_puri-tourist-places

Świątynia Sakshi Gopal w Puri jest podobna do świątyni Jagannath. Świątynia ta jest dość popularna i co roku odwiedza ją całkiem sporo. Jest on poświęcony Panu Krysznie i jego małżonki Radha. Miejsce jest spokojne i ciche, a architektura jest absolutnie genialna. Przyjazd do tego miejsca będzie naprawdę wspaniałym przeżyciem.

5. Swargadwar:

swargadwar_puri-tourist-places

Swargadwar wiąże się z wieloma mitycznymi opowieściami. Znajduje się blisko brzegu morza i jest świętym miejscem do odwiedzenia. Uważa się, że ludzie, którzy odejdą w tym miejscu, bezpośrednio osiągną zbawienie i pójdą do nieba. Uważa się również, że słynny święty Vaisnava również wtopił się w pobliskie morze. Jest to znane miejsce turystyczne puri, które warto odwiedzić, nie przegap tego miejsca podczas wizyty.

6. Świątynia Gundicha:

gundicha-temple_puri-tourist-places

Świątynia Gundicha została zbudowana w XVI wieku i znajduje się w północno-zachodniej części świątyni Jagannath. Jest poświęcony Panu Wisznu i słynie z Rath Yatra. Świątynia jest jednym z najbardziej znanych i dobrze ugruntowanych miejsc w Puri i codziennie odwiedzana jest przez kilka osób. Kiedy przyjedziesz do Puri, koniecznie odwiedź świątynię Gundicha.

7. Muzeum Rzemiosła Sudarshan:

sudarshan-craft-museum_puri-tourist-places

Muzeum Rzemiosła Sudarshan zostało założone w 1977 roku. Tutaj znajdziesz niektóre z najbardziej znanych i artystycznych dzieł, jakie kiedykolwiek widziały twoje oczy. Na terenie muzeum znajduje się również świątynia buddyjska, biblioteka, a nawet warsztat. Zdecydowanie warto przyjechać w to miejsce.

8. Świątynia Vimala:

vimala-temple_puri-tourist-places

Świątynia Vimala w Puri została zbudowana w X wieku i jest dedykacją dla Bogini Shakti, która jest kolejną inkarnacją Parvati. Struktura tej świątyni jest wspaniała, a architektura absolutnie niezwykła. Jest dość ogromny i jest zatłoczony przez cały rok.

9. Świątynia Loknatha:

loknath-temple_puri-tourist-places

Loknath został zbudowany w XI wieku i jest dedykacją dla Pana Shivy. Wygląd tej świątyni jest nieskazitelny i jest jednym z najwspanialszych i najświętszych miejsc, jakie znajdziesz w Puri.

Były to jedne z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Puri. Teraz przestań zwlekać w domu, wstań i idź podróżować po tych niesamowitych miejscach w puri.