Po długiej nocy cichych rozmów i kolejnym dniu pełnym zadumy, wreszcie rodzic, oboje podjęli wspólną decyzję, by wreszcie mieć następcę tronu. Sama myśl o wniesieniu nowego życia wywołała wśród nich sporo uczuć. Podczas gdy w ojcu budziło to wir podniecenia i szczęścia, matka już wcześniej słyszała opowieści swoich koleżanek o nadchodzących miesiącach i ich trudach. Więc nawet jeśli jej podekscytowanie jest u szczytu, kilka zmartwień i obaw można wyśledzić w ukrytych liniach jej szczęśliwej twarzy.

Wkrótce czyn został wykonany i na pewno po kilku dniach matka obudziła się z ogarniającym ją mdłościami, gdy biegła przez pokój do łazienki. Poprzednia noc była burzliwa dla niej i dla jej snu, ponieważ mieli trudności z połączeniem się ze sobą. To uczucie nudności zostało wkrótce zastąpione radosną miną, gdy test pokazał jej pozytywne wyniki. Wkrótce szczęśliwe przytulanie przerodziło się w chaos, bo każdego dnia tygodnia musiała się opróżnić wcześnie rano po nieprzespanej nocy.

Potem przyszedł ścisły wykres od lekarza z zaleceniami i niewłaściwie ustawionymi. Dzięki surowym zasadom, których należy przestrzegać, matka ma teraz garnek pełen emocji po brzegi, gdzie od czasu do czasu przelewa się z przygnębionymi konsekwencjami. Teraz zdaje sobie sprawę, że sobotnie spotkanie z koleżankami nie jest już prawdopodobną opcją. Ani mały uroczysty napój nie gratuluje kuzynowi z okazji rodzinnej okazji.

To praktycznie pierwszy podsumowany miesiąc, w którym tornado słodkich i gorzkich chwil mija z miesięcznym wyprzedzeniem. Dziecko jednak w ciągu tego około 30 do 31 dni rośnie i trochę się rozwija. To, co zaczyna się od połączenia komórki jajowej i plemnika, powoli zamienia się w blastocystę, która jest dosłownie cztero- lub pięciodniowym zapłodnionym jajem. Jajo następnie zamienia się w embrion, a później w płód, kiedy etap formacji nieznacznie przesuwa się do etapu rozwoju. Już w pierwszym miesiącu ciąży sprawdź stan Ciebie i Twojego dziecka.

Co myśleć o tym miesiącu:

To jest twój pierwszy miesiąc ciąży i wiele pytań, oczekiwań i podekscytowania będzie przebiegało przez twoje serce i umysł. Ale jedyne, co możesz zrobić w tym miesiącu, to przygotować harmonogram tego, co jeść, a czego unikać. Wszystkie niezbędne środki ostrożności, o które należy zadbać, i zdobycie wszystkiego, czego będziesz potrzebować w nadchodzących miesiącach, powinny zostać wymienione, aby uniknąć nadmiernego stresu i niepokoju.

Rozwój płodu dziecka

Załącznik:

Pierwszy miesiąc to przede wszystkim formacja dziecka. Jajo przechodzi przez jajowody i spotyka się z plemnikiem głowy. Blastocysta, która swoją obecność zawdzięczała zderzeniu plemników z jajem, poszukuje teraz i szuka odpowiedniego

umieścić w macicy i przyczepić się do odpowiedniej ściany macicy, czyli łożyska. Jest to kluczowy krok, ponieważ bez przywiązania dalszy rozwój dziecka będzie zakazany. Nazywa się to implantacją. W przypadku poronienia dziecko nie przywiązuje się do matki i wykrwawia się.

Rozmiar jajka i komórki:

Wielkość jaja jest teraz około 10 000 razy większa niż na początku miesiąca. Łożysko w końcu zaczęło się rozwijać, a Twoje dziecko rozwija się powoli i stabilnie. Jego komórki krwi stają się teraz widoczne i gotowe do działania. Rozmiar ciała jest teraz mniej więcej długości ziarna ryżu i rośnie w szybszym tempie niż kiedykolwiek. Wkrótce właściwy etap formowania dziecka osiąga się w połowie miesiąca, jak opisano poniżej.

1 miesiąc ciąży

Formowanie dziecka:

W tym momencie twoja maleńka jest niczym więcej niż groszek unoszący się w płynie owodniowym, strzeżony przez miękką poduszkę jak ściana macicy. Jednak teraz jest to tylko mały guzek przypominający plamkę na ścianie. Tuż po implantacji dziecko rozpoczyna proces formowania. Nie jest to teraz miniaturowa ludzka wersja, ale niejasno zniekształcony obcy kształt próbujący uformować ciało. Pępowina trzymająca dziecko i przylegająca do nich matka zaczyna się teraz rozwijać. Ten sznur z pomocą łożyska pomoże w przekazywaniu składników odżywczych i tlenu od matki do dziecka oraz przekażeniu resztek potomnych z powrotem do matki.

Kolce dziecka:

Teraz, gdy poprzedni tydzień pokazał, że dziecko znajduje dla siebie miejsce, w tym tygodniu zacznie rysować kontury swojego kręgosłupa i w krótkim czasie będzie widoczne kilka miękkich kości układających się w uporządkowany sposób wzdłuż konturu kręgosłupa.

Skóra i narządy:

W tym momencie Twoje dziecko przypomina Lorda Voldemorta ze ściśniętą głową, wciśniętym noskiem i przebarwioną skórą. To cały proces formacyjny, który wraz z mijającymi miesiącami

urośnie do perfekcji.

Sprawy złożone:

Serce Twojego dziecka zaczęło bić w połowie tego miesiąca, prawdopodobnie od 25 dnia po poczęciu. Zostanie to wyjaśnione dzięki zdjęciom USG i urządzeniu do wykrywania uderzeń, takim jak może Doppler.

Objawy pierwszego miesiąca i jak je pokonać

Zmiany w rozwoju piersi i apetytu to pierwsze oznaki i objawy jednomiesięcznej ciąży. Istnieje również inna forma objawów wraz z dwiema zmianami, które pomagają zapewnić objawy ciąży.

Śmieszne uczucia:

Często przez cały czas towarzyszy ci zabawne uczucie. Smak miękkiego metalu i kwaskowatość wypełnia teraz tylną część gardła. Może to wynikać z wymiotów lub po prostu z powodu nadmiernej produkcji hormonów. To zabawne uczucie utrzymuje się również w twoim ciele, gdy czujesz się zmęczony i senny w ciągu dnia i niespokojny przez całą noc. Możesz mieć trudności z przezwyciężeniem sytuacji, w której się znalazłeś, jednak lekarstwo na to jest tak proste, jak się wydaje. Spróbuj zastosować dietę, która obejmuje wszystkie smaki, które chcesz mieć, pasujące do Twojego układu pokarmowego. Dla odmiany możesz również zrobić mieszankę dwóch lub więcej smaków na raz dla odmiany.

Wzrost apetytu:

Powoli poczujesz potrzebę zaspokojenia rosnącego z czasem głodu. Dziecko przychodzące na ten świat dzieli się teraz twoim jedzeniem, więc teraz czujesz się w obowiązku jeść coraz więcej i więcej. Często od czasu do czasu czujesz, że węszysz po kuchni, szukając czegoś do złapania. Obiad i kolacja mają teraz nieco więcej jedzenia niż kiedyś. Jest to jednak oczywiście normalne i zdrowe. Upewnij się, że nie stosujesz ciężkich diet za każdym razem, gdy poczujesz głód. Zamiast tego spróbuj spożywać niewielkie ilości przekąsek, sałatek, soków, owoców itp., ponieważ to pomoże Ci zaspokoić głód i zapewni dziecku odpowiednią przestrzeń do rozwoju w łonie matki. Również ciężkie posiłki będą w tym czasie nieco trudne do strawienia, co prowadzi do kilku problemów.

Dziecko Guz:

Nie idź jeszcze na ubrania ciążowe, ponieważ to dopiero początek małych wzdęć, które prawie przypominają piwne jelito. Twój brzuch wygląda teraz tak, jakbyś właśnie zjadł obfity posiłek, jedyna różnica, to wzdęcia nigdy nie ustępuje jak dawniej. Brzucha nie można zmniejszyć w żaden sposób, ale możesz spróbować ukryć takie wzdęcia robiąc zakupy dla swojego macierzyństwo. Kupuj luźne ubrania, które zapewnią Twojemu brzuszkowi wystarczająco dużo miejsca do ukrycia się, a także nie zakłócą Twojego oddechu. Jeśli chcesz ukryć ekscytujące wiadomości przed innymi, możesz chodzić do centrów handlowych o dziwnych porach, aby cieszyć się zakupami i ukryć rosnący brzuch.

Ekstremalne zmęczenie:

Możesz nie być gotowy na natychmiastową zmianę tekstury swojego ciała, ale należy to wziąć pod uwagę i dlatego powinieneś zmienić niektóre czynności, które wykonujesz w swoim codziennym życiu. W tym miesiącu możesz napotkać wiele nudności, które będą nowe i nagłe, co jeszcze pogorszy sytuację. Za każdym razem, gdy Twoje łóżko będzie Cię wołać z powodu Twojego fizycznego i psychicznego zmęczenia. Nawet małe zadania Cię zmęczą. W tym celu możesz podzielić swoje zadanie na małe porcje, dając odpocząć ciału i umysłowi. Poradnictwo od rodziny i przyjaciół, którzy przeszli przez taką sytuację, odgrywa ważną rolę w takich problemach. Być może będziesz musiał porzucić niektóre z twoich ulubionych zajęć, takie jak opieka nad członkami rodziny i ich potrzeby, ponieważ możesz potrzebować dodatkowej opieki i dopieszczenia od nich w tym czas na najbliższe miesiące.

Zmiany w piersi:

To jedna z najczęstszych zmian, na które po prostu nie można przymknąć oka. Podobnie jak zmęczenie i nudności, ten jest inny dla każdej kobiety; jednak nie ma ucieczki przed zmianą. Objawy mogą obejmować bolesność piersi i towarzyszący jej ból. Główny zazwyczaj wydaje się, że przechodzisz tuż przed rozpoczęciem miesięcznego cyklu miesiączkowego. Inne zmiany to ciemnienie otoczki, które można zauważyć wraz z wyraźnymi guzkami po bokach otoczki. Tego nie można owijać w bawełnę, ponieważ jest tylko tymczasowe. Pojawiają się również żyły na twoich piersiach, co jest kolejną normalną zmianą w strukturze twojego ciała. Jeśli chcesz pozbyć się takich obrzęków i innych powszechnych objawów, możesz spróbować użyć worków z lodem lub toreb chłodzących, które pomogą zmniejszyć ból. Picie dużej ilości wody w regularnych odstępach czasu również bardzo ci pomoże. W takich okresach panie mogą również spróbować nosić luźny stanik, który pomaga rozluźnić tkanki piersi i zapewnia im wystarczającą ilość powietrza na ból.

Czynności w 1. miesiącu ciąży:

Nie jesteś jeszcze w stanie ograniczyć swoich zajęć na cały miesiąc, jednak możesz do pewnego stopnia ograniczyć obciążenie pracą, dając sobie trochę czasu na odświeżenie, takie jak wieczorne spacery, gotowanie ulubionych potraw, spożywanie owoców lub soków itp. Rozmowy z przyjaciółmi a rodzina to kolejna aktywność, która doprowadzi Twoje zdrowie psychiczne do lepszego postępu

Dieta i ćwiczenia w 1. miesiącu ciąży:

Dieta:

1. Pokarmy bogate w foliany:

Musisz mieć suplementy żelaza zalecane przez twojego ginekologa, ale możesz również spróbować kilku bogatych w żelazo owoców lub warzyw w swojej diecie, takich jak pomarańcze, brokuły, jajka, fasola, ziemniaki itp..

2. Witamina B6:

Jeśli masz problemy z nudnościami i wymiotami podczas pierwszej fazy ciąży, bardzo ważne jest, aby witamina B6 znalazła się w posiłkach w początkowej fazie. Ciesz się zbożami, masłem orzechowym, orzechami, łososiem itp., które są bogate w witaminę B6, zamiast brać tabletki w tym samym celu.

3. Owoce:

Owoce odgrywają ważną rolę w diecie kobiet w ciąży. W tej fazie preferowane są owoce, które zawierają wodę, ponieważ utrzymują nawodnienie organizmu. Zawierają w sobie również włókna, co jest ważne w początkowej fazie ciąży dla rozwoju macicy i okolic.

4. Produkty mleczne:

Mleko jest najważniejszym składnikiem, który należy przyjmować, co jest bardzo zalecane przez lekarza. Jest bogate w składniki odżywcze, kwasy, wapń itp. W przypadku, gdy mleko nie nadaje się do trawienia kobiecie, produkty mleczne, takie jak jogurt, ser, paneer itp. można spożywać dwa razy w tygodniu.

5. Mięsa:

W ciąży niektóre mięsa są bezpieczne, gdy są spożywane w ograniczonej ilości. Białe chude mięso, kurczak i ryby są bezpieczne do spożycia, ponieważ zawierają białko, ale powinny być dobrze ugotowane przed włączeniem do posiłków. Z drugiej strony spożywanie wieprzowiny lub owoców morza może zaszkodzić dziecku i dlatego nie jest zalecane.

Ćwiczenie:

1. Rozciąganie nóg:

Wyprostuj nogi i złóż prawą nogę, tak aby palce prawej stopy dotykały ich lewą ręką. Przybliżając nogę do drugiej, wykonaj wdech i popychając ją z powrotem do pierwotnej pozycji rozciągniętej, wydychaj. Teraz zrób to samo z drugą nogą 5 razy.

2. Rozciąganie motyla:

Złóż kolana w taki sposób, aby stopy stykały się ze sobą. Rozciągnij pięty w kierunku ciała i rozluźnij mięśnie ud, gdy to robisz. Zastosuj nacisk, kładąc dłonie na stawach kolan.

3. Rozciąganie podłogi:

Połóż się na podłodze i odwróć na bok. Wyciągnij rękę na drugą stronę. Teraz oprzyj rękę i obróć drugą stronę, aby powtórzyć z drugą ręką. Kontynuuj ćwiczenie 5 razy.

4. Pływanie:

W pierwszym miesiącu ciąży natychmiastowe przybieranie na wadze może powodować rozstępy na ciele, zwłaszcza w okolicy brzucha. W tym celu pływanie może być najlepszym ćwiczeniem, aby je zmniejszyć, a także utrzymać wagę.

5. Wieczorne spacery:

Przez całą ciążę chodzenie może być najlepszym ćwiczeniem. Ćwiczenie pozwoli Ci odświeżyć się po problemach z ciążą, a także pomoże Ci pozostać aktywnym przez cały dzień. Poranne spacery dostarczą Ci również świeżego tlenu, który korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie, a wieczorny spacer będzie korzystny dla Twojego układu pokarmowego.

Seks podczas ciąży:

Całkowicie bezpieczne jest uprawianie miłości w tym miesiącu, ponieważ worek owodniowy i płyny będą dobrze amortyzować Twoje dziecko. Chociaż orgazmy mogą prowadzić do skurczów, ale płód nie zaszkodzi.

Wskazówki, jak pokonać stres w pierwszym miesiącu ciąży:

 1. Opracuj plan, który pozwoli Ci przetrwać miesiąc. Porozmawiaj o tym, jak chcesz wszystkim powiedzieć o nowościach, jakie zmiany chcesz wprowadzić w życiu swoim i swoich partnerów. Niech cały pomysł na ciążę ułoży się w pierwszym tygodniu.
 2. Wizyty kontrolne powinny być oznaczone kalendarzem, aby uniknąć stresu w ostatniej chwili. Zaplanuj wszystko, co musisz zabrać ze sobą, w tym raporty dietetyczne i dokumenty medyczne.
 3. Cotygodniowe wyjścia z mamami powinny być mądrym posunięciem, które pomoże Ci przezwyciężyć niepokój związany z towarzystwem.
 4. Ćwiczenia, joga i medytacja w dużym stopniu pomogą Ci w ciąży. Nie tylko odświeża umysł i zdrowie, ale także pomaga w problemach z oddychaniem.
 5. Wyjaśnij sprawy ze swoim partnerem, zanim zaplanujesz dziecko, ponieważ to od samego początku oczyści powietrze i rozwiąże wiele stresujących tematów.

Leczenie i kontrola w 1. miesiącu ciąży:

Bądź na bieżąco z lekarzem i upewnij się, że przechodzisz wszystkie regularne wizyty kontrolne. To poprowadzi Cię do końca, a także ułatwi Ci przejście do kolejnych miesięcy. Upewnij się, że otrzymujesz od lekarza leki na drobne problemy, takie jak nudności, wymioty, ból głowy, bolesność itp., ponieważ bez recepty leki mogą ci zaszkodzić. Poniżej wymieniono niektóre leki, które pomagają wyleczyć kilka objawów.

 • Na bolesność możesz mieć acetaminofen, ponieważ jest łagodny. Unikaj używania ibuprofenu, naproksenu itp..
 • W przypadku alergii użyj leków przeciwhistaminowych lub joratydyny. Unikaj używania Pseudofedryny, Fenylefryny itp..
 • Masz kaszel, wypróbuj dekstrometorfan
 • Metamucil należy przyjmować na zaparcia, a stosowanie oleju mineralnego kf należy zaniedbać.
 • W przypadku zgagi weź leki zobojętniające kwasy.

Wskazówki i środki ostrożności:

 • Unikaj spożywania wina, węglowodanów i innych niezdrowych produktów spożywczych, które w tym okresie są dla Ciebie niezdrowe.
 • Rzuć palenie całkowicie poprzez spowolnienie liczby, ponieważ może to zaszkodzić dziecku i prowadzić do objawów odstawienia, jeśli zostanie nagle wypędzone.
 • Upewnij się, że przyjmujesz leki na czas, zgodnie z receptą, aby uniknąć szkodliwych interakcji.
 • Pij więcej wody i śpij więcej niż zwykle, aby zapewnić organizmowi odpoczynek, którego potrzebuje.
 • Spróbuj spać na plecach od samego początku, aby przyzwyczaić się do tego przez następne kilka miesięcy.

Ciąża jest jak kwiat, który z czasem pięknieje. Pączek jest zawsze twardy i tajemniczy, ale wraz z jego powolnym kwitnieniem podróż nie wydaje się taka zła. Z czasem matka akceptuje swoją obecną sytuację, swoją odpowiedzialność, gdzie jest ścieżką do nowego życia na tej ziemi. Kolejne wydarzenia sprawiają, że się uspokaja, przyzwyczajając się do zachodzących wokół niej zmian.