Teraz twoje normalne dni ciąży już się skończyły i możesz myśleć o 10-tym miesiącu ciąży jako o nowym etapie – bardziej jak o pracy w nadgodzinach. Ten trymestr przyniesie wiele objawów i zmian. Zacząłeś być bardziej świadomy, a Twoje dziecko zaczęło wykazywać wszystkie objawy interakcji. Już niedługo ujrzy światło świata.

O czym myśleć w tym miesiącu:

Zauważysz, że Twój styl życia stał się teraz zdrowszy niż wcześniej. Możesz podziękować swojemu dziecku za to samo. Zastanowisz się również, kiedy dziecko ma wkrótce urodzić się i co chcesz z nim zrobić. 10. miesiąc ciąży to dla Ciebie świetny początek planowania łóżeczka lub miejsca, w którym będzie mieszkać, a może możesz też zacząć kupować ubranka dla dziecka, jeśli jeszcze ich nie kupiłeś. Oznacza to, że już określiłeś płeć swojego dziecka i zdecydowałeś, jakie ubrania będzie nosić twoje dziecko.

Rozwój płodu dziecka:

Nerki:

Poziom płynu owodniowego zmniejszy się w tym miesiącu, co oznacza, że ​​nerki Twojego dziecka zaczęły już działać prawidłowo. Kortyzol jest produkowany teraz, a cała sytuacja postępuje przez miesiąc i czujesz, że twój brzuch jest mniej nabrzmiały.

Ciało:

Na tym etapie organizm Twojego malucha zaczął wytwarzać przeciwciała, które mają chronić go przed skłonnością do chorób. Być może zauważyłeś, że twoja waga powoli rośnie, a dzieje się tak, ponieważ ciało dziecka jest teraz wystarczająco silne. Wyrósł na silne ramiona i mięśnie, a jego głowa zaczyna się przesuwać w dół do obszaru miednicy. Jednak ponieważ szyjka macicy nie jest wystarczająco rozszerzona, aby wywołać skurcz, proces ten wymaga czasu. Kości dziecka są rozwinięte, ale nie są na tyle silne, aby zranić twoje narządy wewnętrzne, gdy wychodzi.

Ochrona skóry:

Minął ostatni miesiąc, a Twoje dziecko zaczęło z wyraźnym rozwojem struktury szkieletowej. Jego skóra zaczęła gęstnieć z każdym ulotnym dniem, a miękkie lanugo, które akurat były w jego ciele, są teraz chronione. Włosy obecne na jego skórze głowy zaczęły nabierać koloru, co również jest spowodowane pigmentami. Obwisła skóra, którą kiedyś miał, zaczęła się poprawiać.

Pozycja:

Twoje ciało może pozwolić Twojemu maluchowi być w dowolnej pozycji. Śpisz bokiem lub przechylony, a nawet z zamkami. Chodzi o to, że pozycja urodzenia jest znana dopiero w ostatnim tygodniu ciąży. Do tego czasu Twoje dziecko będzie miało uroczystość w worku macicy.

Waga:

Ponieważ Twoje dziecko w pełni urosło do ludzkiej struktury, kiedy wyjdzie, ale nadal rośnie nawet po 9 miesiącach. Będzie ważył mniej niż kilogram, ale najczęściej może mieć około 900 gramów. W tej scenie jest jeszcze przed nim długa droga, ale twój dyskomfort zniknie w ostatnim miesiącu, kiedy wyjdzie z twojego łona.

Oddechowy:

Do tej pory, do 9 miesiąca, skupiano się na płucach Twojego malucha i ich rozwoju. Ale teraz, gdy Twoje dziecko całkowicie się rozwinęło, możesz oczekiwać, że opanuje normalne oddychanie za pomocą nozdrzy. Otwierają się na krótki czas, który mu pozostał na dostosowanie się, zanim wyjdzie. Możesz spodziewać się mniej kichania, ponieważ jego dni oddychania ustami się skończyły.

Objawy 10. miesiąca ciąży i jak sobie z tym poradzić?

Bezsenność:

Na tym etapie łatwo się zmęczysz, tak jak wcześniej, a także będziesz mieć problemy z zasypianiem. Noce mogą wydawać się dziwne, ponieważ będziesz bezsennie spędzać czas, będziesz wpatrywać się w sufit i martwić problemami życiowymi. Poza tym utrzymujący się dyskomfort i ból nie dadzą ci spokoju i walki z właściwą pozycją do spania. Aby przezwyciężyć te problemy, musisz zadbać o swój ogólny stan zdrowia i postępować zgodnie z instrukcjami członków rodziny, którzy byli wcześniej w takiej sytuacji. Unikaj całkowicie tabletek nasennych.

Czynności w 10. miesiącu:

Aktywności w tym miesiącu będą ograniczone, ponieważ ten brzuch jest po to, abyś pracował ciężko bez zmęczenia. Poza tym brzuszek da ci szansę na większość czasu spędzonego w toalecie, cały czas oddając mocz. Będziesz oczekiwał, że Twoje czynności, które wymagają dużej ilości czasu w kuchni, szukając jedzenia, pozwolą uniknąć zmęczenia. W tym miesiącu dodano więcej kontroli i testów. Możesz zaangażować się w swoje ulubione ćwiczenia, o ile nie jesteś zmęczony. Stosuj odpowiedni odpoczynek i dietę, jest to bardzo ważne w Twojej sytuacji i musisz ją utrzymać.

Dieta i ćwiczenia na 10. miesiąc:

Dieta:

 • Ponieważ wapń jest kluczowym produktem dla Twojego dziecka i Twojego rozwoju. Jest bogatym źródłem wszystkich zdrowych procesów rozwoju organizmu, takich jak zęby i kości, dlatego jest to rzeczywiście mega pożywienie zalecane przez lekarzy od samego początku. Wszystkie produkty mleczne, takie jak jogurt, ser i śmietana są bogate w wapń i bezpieczne do spożycia dwa razy w tygodniu, ale nie więcej.
 • Na etapie, w 10. miesiącu ciąży, potrzebujesz dużo magnezu w organizmie. Możesz czuć się dziwnie, ale jest ku temu powód, że magnez pomaga twojemu organizmowi w przyswajaniu wapnia, którego potrzebuje. Magnez można znaleźć w migdałach, jagodach i fasoli.
 • Jednym z najważniejszych składników odżywczych, które należy uwzględnić w diecie, jest kwas foliowy. Kwas foliowy pomaga zmniejszyć wady wrodzone u Twojego dziecka.

Seks podczas ciąży w 10. miesiącu:

Chociaż intymność może nie być dokładnie tym, co teraz masz na talerzu, gdy dzieje się wszystko szalone, jednak rozmowa z partnerem może zdziałać cuda w tej sytuacji. Z pewnością odwróci twój umysł od stresu, który przynajmniej na jakiś czas cię przygnębia, nic nie działa lepiej, prawda? Oczywiście najpierw pomyślisz o zdrowiu swojego dziecka, ale nie musisz się o to martwić, ponieważ worek jest zawsze obecny, aby chronić je przez cały czas. W końcu seks może wywołać u ciebie skurcze, a kiedy już się spóźnisz, powinno to zadziałać jak urok, prawda??

Wskazówki, jak pokonać stres podczas ciąży:

 • Kwestie finansowe wymagają natychmiastowej Twojej uwagi, a dziesiąty miesiąc jest tutaj, co oznacza, że ​​już spóźniłeś się na listach przebojów i teraz byłby właściwy czas, aby zacząć.
 • Musisz dużo odpoczywać, ponieważ na tym etapie Twoje hormony zmienią się wraz z rozwojem dziecka. Upewnij się, że stres nie wpływa na Twoją rutynę spania.
 • Nie pozwól, by technologia Cię przejęła. Tak, internet jest przyjemnym miejscem do dyskusji online i szukania rozwiązania każdego problemu; pamiętaj jednak, że każda ciąża jest inna i traktowana w ten sam sposób. Nie daj się stresować, tylko dlatego, że to Twój 10 miesiąc, który nie jest powszechny.
 • Usiądź ze swoim partnerem i zacznij od opracowania planu rodzicielskiego. Teraz nadszedł właściwy czas na całą dyskusję od wyboru imienia dziecka do sposobu porodu.
 • Dziecko zabezpiecz dom, jeśli nadal tego nie zrobiłeś, ponieważ pomaga to uporządkować obawy o bezpieczeństwo dziecka po urodzeniu.

Zabiegi medyczne i kontrola:

Kwestie zdrowotne i kontrole, o których zawsze należy pamiętać, ale ponieważ jest to Twój 10 miesiąc, można śmiało założyć, że musiałeś go przestrzegać. Badania krwi są powszechne, co wyjaśnia, a od czasu do czasu wykonuje się USG w tym czasie, aby mieć wszystko na oku. Nawet płyny rdzeniowe i płyny HCG są testowane w celu określenia wszelkich nieprawidłowości u płodu, biorąc pod uwagę, że jest spóźniony na poród. Oto kilka leków, które musisz trzymać przy łóżku:

 1. Bóle i bóle- Paracetamol. Unikaj Ibuprofenu i Naproksenu.
 2. Alergia- Leki przeciwhistaminowe i Ioratydyna. Staraj się unikać pseudofedryny i leków zmniejszających przekrwienie, takich jak fenylefryna.
 3. Kaszel – dekstrometorfan i gwajafenezyna.
 4. Zaparcia – Metamucil i Colace. Unikaj środków przeczyszczających i oleju mineralnego.
 5. Zgaga – leki zobojętniające sok żołądkowy i famotydyna.

Wskazówki i środki ostrożności:

 1. Twoja postawa powinna zostać już skorygowana, ponieważ nawet najmniejszy błąd w Twoim ciele może zaburzyć równowagę, spowodować upadek i skrzywdzić dziecko.
 2. Spanie krócej niż 10 godzin może zagrażać wadze Twojego dziecka i rodzi niedowagę.
 3. Teraz będziesz częściej doświadczać skurczów. Naucz się rozpoznawać różnicę między fałszywymi skurczami, rzeczywistymi skurczami i skurczami Braxtona Hicksa.
 4. Musisz być cały czas nawodniony. Jeśli płyn powoduje wzdęcia, spróbuj owoców o dużej zawartości wody.
 5. Poinformuj swojego lekarza o każdym nietypowym objawu, aby mógł przeanalizować, jaka jest Twoja obecna sytuacja, ponieważ będzie się ona różnić dla Ciebie teraz, gdy jesteś spóźniony i w 10. miesiącu.

Ciąża na tym etapie z czasem się poprawia. Teraz przygotowujesz się do zmierzenia się ze wszystkimi słodkimi obowiązkami i powagą sytuacji. Życzę ci dobrego, tak jak w poprzednich trymestrach, w tym również płynnie przechodzisz. Nadszedł dziesiąty miesiąc i tak samo martwisz się nowymi zmianami i tym, jak sobie z nimi poradzisz, ale nie martw się! Czas ciąży sprawia, że ​​matka jest o wiele bardziej odpowiedzialna, silna i zobaczysz, jak Twoje instynkty nigdy nie pozwolą Ci zaciemnić Twojego osądu, dzięki czemu jesteś tak samo wspaniałą kobietą w ciąży, jak w zeszłym miesiącu. Wznieś się wysoko i dobrze sobie z tym radzisz!