W drugim miesiącu ciąży, po raz pierwszy ciężarna matka, teraz jest słodka okazja zmieszana z gorzkimi i kwaśnymi emocjami. Przyznaje, że pierwszy miesiąc był gorączkowy i okrutny. Podejmując decyzję o nadejściu nowego życia, czuła, że ​​jest gotowa i przygotowana na nadchodzący ciąg wydarzeń, jak każda matka. Dla doświadczonych mam zawsze jest to ekscytująca podróż, ponieważ poznały już włókna, z których składa się ciąża. Przeszli przez to wszystko, zrobili to wszystko, a teraz zebrali wystarczająco dużo odwagi, by sobie poradzić.

2 miesiąc ciąży

Teraz, dla młodych matek, które dopiero wkraczają w macierzyństwo, może to być cicha, trudna podróż, mimo że ma swoje słodkie chwile. W tej chwili jest prawie jak usłane różami z miękkimi płatkami i ciernistymi łodygami. Otrzymujesz to, co najlepsze z obu. Jeśli w pierwszym tygodniu chodziły wyłącznie o nieprzespane noce i nudności, w drugim tygodniu będzie potworny apetyt. Uświadomienie sobie tych zmian przyniesie pewną zmianę w twoim codziennym życiu, czasami przygnębia matkę. Można to szybko naprawić, podając jej upragnione jedzenie i w tym samym momencie z przygnębienia przejdzie w ekstazę. W środku nocy może odczuwać strach przed pójściem dalej w tym procesie. Logika psychologiczna ostrzega ją teraz, by była ostrożna. Teraz bardziej się martwi.

Wiedz wszystko, co możesz o drugim miesiącu ciąży, gdy się do niego zbliżasz, aby z wyprzedzeniem unikać nieproszonych sytuacji i cieszyć się szczęśliwym nadchodzącym macierzyństwem.

2-miesięczna ciąża:

Ten artykuł zawiera informacje na temat rozwoju płodu w 2. miesiącu ciąży, głównych objawów 2. miesiąca ciąży, środków ostrożności i innych względnych na wszystkich etapach.

O czym myślisz w 2-miesięcznej ciąży:

Na szczęście niepewność znika w ciągu pierwszego miesiąca, a w drugim przechodzi metamorfozę w inną kobietę, teraz akceptuje zmiany, z którymi szła. Teraz zna swoje wady i odpowiednio się zmienia. Ma teraz szeroki zakres myśli z doświadczenia i ze słuchu, które stosuje w swojej codziennej rutynie, dzięki czemu drugi miesiąc mija szybko.

Rozwój płodu dziecka w 2. miesiącu ciąży:

W pierwszym miesiącu dziecko przekształciło się z obcego kształtu w ludzką strukturę, chociaż nic nie było jeszcze widoczne, poza słabym biciem serca, kiedy ostatnim razem widziałeś go na USG. Blastocysta utworzyła embrion i powoli przekształciła się w płód. Jednak do pierwszego miesiąca dziecko nadal jest w niezręcznej sytuacji, pozbawione rozumu i własnej pracy. Dzieli niewielką część jego matki i szczęśliwie wyrasta na silną. Teraz w drugim miesiącu USG ujawnia więcej zachodzących wydarzeń.

Nowa scena:

To etap, w którym maluch przechodzi od embrionu do płodu, który jest miniaturową wersją człowieka. Mimo, że konstrukcja wciąż jest w trakcie budowy i rozwoju. Teraz wyewoluował ze swoich aspektów wielkości grochu, ale nadal jest wystarczająco mały, aby można go było uznać za mniej niż uncję. Jej narządy wewnętrzne obecnie się rozwijają. Jego drobne części i fragmenty rozpoczęły proces formowania się i stopniowo rozrastają się, aby nadać młodemu określony właściwy kształt.

Powieki:

Mniej więcej w tym czasie rysa twarzy Twojego dziecka zaczyna rosnąć i rozwijać się. To, co kiedyś wydawało się plamą skóry, a teraz nic nie zaczęło nabierać właściwego kształtu. Zgnieciona głowa zaczyna nabierać kształtu. Tym razem zauważysz, że główka dziecka jest nienormalnie większa niż reszta ciała. Tworzenie oka odbywa się wewnętrznie. Nerwy wzrokowe rosną i łączą się. Ale cechy zewnętrzne można zobaczyć tylko w postaci mocno zamkniętych powiek bez żadnego uformowanego jeszcze otwarcia.

Sprawy złożone:

Po raz kolejny dziecko ma teraz uformowaną głowę, która jest podobno większa niż reszta jego ciała. Dzieje się tak wyłącznie dlatego, że głowa zawiera działania mózgu, które teraz formują się i rosną w stałej przestrzeni. Mózg jest formowany i uruchamiany, podczas gdy inne części ciała pod nim podążają za sekwencyjnymi impulsami i widzi siebie we właściwych miejscach. Dzięki utworzeniu miękkiego małego kręgosłupa mózg łączy się teraz z głową kręgosłupa.

Kwestie płci:

Nawet jeśli w tej chwili trudno powiedzieć, czy genitalia Twoich maluchów nabierają kształtu. W ciągu kilku tygodni, miejmy nadzieję, że w przyszłym miesiącu będziesz wiedział, kogo ukrywałeś przez cały ten czas. jeśli jest to chłopczyk, jego jądra zaczynają formować się w górnej części brzucha, a jeśli to dziewczynka, jej pochwa powoli nabiera kształtu. Jednak w tej chwili nie jest to łatwe do ustalenia.

Praca wątroby:

Mniej więcej w tym czasie wątroba dziecka jest w pełni sprawna i zaczyna wytwarzać krwinki czerwone lub czerwone krwinki, które są potrzebne organizmowi. to zwykle szpik kostny w nas, dorosłych, przejmuje odpowiedzialność, gdy dziecko przekroczy trzeci trymestr. Ale do tego czasu wątroba zajmuje miejsce zastępcze i nadal produkuje czerwone krwinki.

Części ciała:

Na tym etapie w połowie miesiąca obserwuje się gwałtowny wzrost u Twojego maleństwa. Jego ręce i nogi nabierają kształtu i formują się segmenty, w których palce powoli się rozwijają, podobnie jak palce u nóg. Teraz serce powoli dzieli się również na komory wewnętrzne. Podczas gdy to wszystko się dzieje, nos i twarz również stają się bardziej widoczne. Układ pokarmowy rozwija się najszybciej, a brzuch wraz z jelitami i trzustką zaczynają się tworzyć powoli i równomiernie, krok po kroku.

Objawy 2. miesiąca ciąży i jak je przezwyciężyć:

Wraz z dzieckiem matka też może poczuć, że przechodzi zmiany.

Zmiany cielesne:

Ponieważ guzek niemowlęcy jest teraz nieco bardziej widoczny niż wcześniej, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zacząć zaopatrywać się w te ubrania ciążowe. Matki teraz na tym etapie mogą odczuwać dziwną tkliwość w piersiach, gdy stają się większe, a następnie zwisają. To samo dzieje się z tyłem, gdzie możesz poczuć, że twój tyłek trochę rośnie wraz ze wzrostem w okolicy miednicy i talii. Nie martw się, ponieważ jest to jeden z objawów ciąży, a po jej zakończeniu twoje ciało wróci do pierwotnego stanu. Najlepszym sposobem na pokonanie obwisłych piersi i rozstępów jest noszenie przez cały czas luźnego biustonosza i masowanie okolicy brzucha ciężkim olejem, gdy tylko jest to możliwe. Szczególnie wiadomo, że suplementy oliwy z oliwek i witaminy E zapobiegają dalszemu rozciąganiu się skóry i zapewniają długotrwałe lekarstwo.

Częste rzeczy:

W tej chwili jednym z najczęstszych objawów jest odczuwanie silnego nacisku na oddawanie moczu w częstych odstępach czasu. Już teraz częściej niż zwykle biegasz na przerwę w łazience. To samo wpływa na Twój apetyt, ponieważ często przeszukujesz lodówkę w poszukiwaniu małej przekąski zaraz po brunchu i przed obiadem. Tak to się dzieje i jest to całkowicie normalne. Nie martw się. Jednym z pomysłów na radzenie sobie z taką sytuacją jest ograniczenie spożycia płynów. Możesz pić wodę w pewnych odstępach czasu, ale zdecydowanie zaleca się, aby mieć wodę zawierającą owoce i zupy, które zapewnią nawodnienie. Takie przyjmowanie suplementów wody dostarczy Ci minerałów lub innych składników odżywczych, a także ograniczy Twoje wizyty w toalecie.

Żylaki:

Na tym etapie następuje wzrost objętości krwi i podwyższony poziom hormonów. Może to często prowadzić do obrzęku żył, przez co ich niebieskawo-czerwony kolor jest bardziej widoczny. To jest ogólna definicja żylaków. Zwykle nie są bolesne i przeważnie genetyczne. Żylaki utrzymują się długo i pogarszają się po każdej ciąży. Pajączki i żylaki nie należy mylić, pomimo podobnych objawów. Nie ma trwałego sposobu na przezwyciężenie żylaków, jednak unikanie długiego siedzenia w tej samej pozycji lub wstawania przez długie godziny, powinno to bardzo pomóc. Lekkie ćwiczenia również powinny być dobrym rozwiązaniem. Skarpety uciskowe i zimne worki to inne rozwiązania, które zapewniają chwilową ulgę. Najlepszym sposobem na uniknięcie powstawania tych żył jest spanie na boki, jeśli to możliwe i umożliwienie prawidłowego przepływu krwi. Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie wydaje się skuteczne, należy skonsultować się z lekarzem.

Pragnienia żywności:

Jest to prawdopodobnie najczęstsza ze zmian, o której wszyscy nieustannie Cię ostrzegają. Ten objaw objawia się głównie dlatego, że zmiany w hormonach wraz z niedoborem składników odżywczych powodują, że mózg zaczyna działać szaleńczo. Od słodkich po gorzkie, twoje pragnienia mogą być jednocześnie śmieszne i dziwne. Najlepszym sposobem na przezwyciężenie tej sytuacji jest myślenie o zdrowych alternatywach, gdy tylko jest to możliwe.

Wahania nastroju:

Po dwóch miesiącach ciąży matka doświadcza różnego rodzaju wahań nastroju. I na pewno nie jesteś sam w tej sytuacji. Możesz doświadczyć pełnej radości do małego napadu złości. Czasami będziesz radosny z powodu całej transakcji, podczas gdy w innych wszyscy będą przytłoczeni twoimi wyjątkowo wrażliwymi reakcjami. Możesz również być zestresowany na tym etapie częściej niż często. Hormony całkowicie sobie z tym radzą, oczywiście regulując nastrój z niewielką pomocą mózgu. Jednym z idealnych sposobów na przezwyciężenie wahań nastroju jest przespanie go i zastosowanie odpowiedniej diety. Należy jednak natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się i prowadzą do myśli o samookaleczeniu.

Czynności w 2. miesiącu ciąży:

W drugim miesiącu twoim życzeniem powinno być uspokojenie się ze wszystkim wokół, tak aby następne siedem miesięcy przebiegło pomyślnie. Jednak to się rzadko zdarza. Będziesz musiał żonglować kilkoma czynnościami, zwłaszcza jeśli jesteś kobietą pracującą. Większość z nich obejmuje wahania nastroju, zmiany hormonów, zmęczenie pracą, niepokój itp. Będziesz musiała także wykonywać inne zadania, takie jak regularne ćwiczenia i kontrole, planować niezbędne rzeczy dla macierzyństwa itp. Nic więcej nie będzie wymagane poza odpoczynek i wystarczająca ilość snu.

Dieta w 2. miesiącu ciąży:

 1. Owoce mogą być doskonałym źródłem śniadania i dobrym sposobem na rozpoczęcie dnia i diety w pierwszym miesiącu. Od arbuza po pomarańcze i jabłka, uwzględnij co najmniej trzy owoce w swojej codziennej diecie. Możesz także dodać granat, banany i winogrona i zrobić sałatkę owocową, aby ograniczyć apetyt na słodycze, zamiast przynosić czekoladę.
 2. Twoja zbilansowana dieta powinna zawierać również niezbędne warzywa. Nie możesz po prostu mieć codziennej dawki owoców i pominąć warzywa. To tylko pogorszy sprawę.
 3. Kwas foliowy jest ważnym składnikiem odżywczym w tej fazie. Konieczne jest, aby dziecko unikało problemów z porodem i ważne jest, aby było przyjmowane w ciągu pierwszych kilku miesięcy nowej ciąży. Brokuły i zielony szpinak to dwa doskonałe źródła kwasu i powinny znaleźć się na liście zakupów.
 4. Na scenie powinny być również obecne produkty mleczne. Nie możesz przyjmować suplementów wapnia jako substytutu naturalnych produktów dietetycznych. Jeśli jednak nie tolerujesz laktozy, powinieneś szukać innych źródeł, które mogą wzmocnić i pomóc w rozwoju szkliwa kości i zębów Twojego dziecka.
 5. Cynk jest ważną substancją w drugim miesiącu ciąży, podobnie jak żelazo, ponieważ do rozwoju komórek dziecka potrzebne jest więcej składników odżywczych i krwi. Przepisane warzywa i suplementy żelaza powinny wystarczyć. Poza tym owoce, które masz, okażą się ostatecznym przypieczętowaniem umowy.

Ćwiczenie na drugi miesiąc ciąży:

1. Rozciąganie miednicy:

Ćwiczenia miednicy zajmują ważne miejsce w ćwiczeniach porodowych. Pomaga w normalnym porodzie, dlatego zalecany jest również przez lekarzy przy użyciu poduszki, krzesła lub piłki do ćwiczeń.

2. Ćwiczenia ciśnieniowe:

Weź piłkę do podparcia, gdy zginasz kolana i siadasz. Spowoduje to ucisk na uda i okolice miednicy oraz pomoże im się zrelaksować.

3. Joga:

Joga jest najbezpieczniejszym ćwiczeniem zapewniającym elastyczność ciała. Zapewnia odświeżenie ciała i spokój umysłu, dzięki czemu poród nie będzie trudniejszy.

4. Elastyczne ćwiczenia miednicy:

Ćwiczeniem, które pomaga Twojej miednicy być elastycznym i wolnym od stresu, jest ćwiczenie Cobbler Pose. Ale upewnij się, że nosisz poduszkę pod plecami i obszarem ud, ponieważ utrzymuje ona grawitację.

5. Chodź, aby zmniejszyć tłuszcze:

Chodzenie podczas ciąży pomaga spalić dodatkowe tłuszcze, dzięki czemu Twoje dziecko ma wystarczająco dużo miejsca do rozwoju i wzrostu w macicy. Chodzenie po trawnikach, parkach, domu, tarasie itp. pomaga również zachować zdrowie.

Seks w 2. miesiącu ciąży:

Oczywiście seks jest zawsze mile widziany, aby poprawić intymność między parami, zwłaszcza w ciąży. Jednak przy wahaniach nastroju, zmęczeniu i nudnościach seks prawdopodobnie nie pojawi się od razu. Dla niektórych kobiet kochanie się na tym etapie jest zabawne, ponieważ nie ma już pigułek antykoncepcyjnych ani prezerwatyw. Twoje dziecko jest wygodne w worku, a szanse na poronienie są mało prawdopodobne. Możesz bezpiecznie uprawiać seks bez zawracania sobie głowy.

Wskazówki, jak pokonać stres podczas drugiego miesiąca ciąży:

 1. Upewnij się, że ilość odpoczynku została oznaczona przez lekarza jako bezpieczna. Teraz jest czas, w którym musisz go jak najlepiej wykorzystać, aby mieć pewność, że nic nie pójdzie nie tak. Ten miesiąc jest kluczowy dla rozwoju Twojego dziecka i musisz zrobić wszystko, aby tak pozostało.
 2. Badania na temat ubezpieczeń i innych szczegółów z wyprzedzeniem, aby nie było zmartwień w ostatniej chwili.
 3. Upewnij się, że w Twojej kuchni zawsze jest zdrowa żywność. Nie chcesz, aby twoje wahania nastroju i apetyt na jedzenie pozostały niezaspokojone. To nie tylko zwiększa szanse, że będziesz musiał załatwiać sprawy w środku nocy, ale także sprawia, że ​​​​pracujesz bez powodu.
 4. Idź na regularne kontrole, aby uniknąć stresu związanego ze zdrowiem dziecka. Jest to nie tylko niepotrzebne, ale także rujnuje Twoje zdrowie, gdy martwisz się o całą sytuację.
 5. Nie pozwól nikomu stresować się swoim stanem. Jeśli nie możesz się otrząsnąć, natychmiast zapytaj o to swojego lekarza.

Leczenie i kontrola w 2. miesiącu ciąży:

Leczenie jest konieczne w fazie dc, w której nie należy przyjmować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem. Ważne są również testy, takie jak wymazy cytologiczne, mocz, badania krwi, testy na HIV, oznaczanie grup krwi i problemy z nadciśnieniem. Oprócz tych badań, istnieją pewne leki, które zostaną przepisane na najczęstsze objawy zdrowotne. Niektóre z leków dostępnych bez recepty, które nie wchodzą w interakcje w czasie ciąży i które można bezpiecznie przyjmować, to:

 1. Na bolesność możesz mieć acetaminofen, ponieważ jest łagodny. Unikaj używania ibuprofenu, naproksenu itp..
 2. W przypadku alergii użyj leków przeciwhistaminowych lub joratadyny. Unikaj używania pseudoefedryny, fenylefryny itp..
 3. Masz kaszel, wypróbuj dekstrometorfan
 4. Metamucil należy przyjmować na zaparcia, a stosowanie oleju mineralnego kf należy zaniedbać.
 5. W przypadku zgagi weź leki zobojętniające kwasy.

Wskazówki i środki ostrożności dotyczące drugiego miesiąca ciąży:

 • Dziecko zabezpiecz dom, gdy w nim jesteś. W tym miesiącu myśli będą dotyczyć wszystkich zmian, z którymi wkrótce się zmierzysz i jak najlepiej sobie z tym poradzić.
 • Uważaj na zmieniający się środek ciężkości. Spróbuj dostosować się do nowej pozycji, chodząc z lekko zgiętymi plecami. Na początku może się to wydawać trudne i bolesne, ale wkrótce się do tego przyzwyczaisz.
 • Upewnij się, że całkowicie zrezygnowałeś z alkoholu. Pierwszy miesiąc był łatwy, ponieważ Twoje dziecko wciąż się rozwijało, ale w tym miesiącu wszystko musi się zmienić.
 • Unikaj jedzenia czegokolwiek na surowo, co może okazać się szkodliwe dla Ciebie i Twojego dziecka. Obejmuje to ryby, mięso, jajka i niemyte warzywa z ziemi, takie jak marchewki.
 • Pij tylko mleko pasteryzowane i wcześniej skonsultuj się z lekarzem w sprawie ilości, aby uniknąć komplikacji.

To powinien być dla ciebie szczęśliwy czas. Nawet jeśli była to nieplanowana ciąża, szukaj pomocy u rodziny, aby wiedzieli o Twojej sytuacji finansowej, abyś mogła być bezstresowa. Każda ciąża jest wyjątkowa i są szanse, że to, z czym się spotkała, wcale nie będzie Twoim scenariuszem.