Jesteś teraz kobietą w trzecim miesiącu ciąży. Oznacza to, że wchodzisz w drugi trymestr. Co to może oznaczać? Oznacza to, że twoje ciało przejdzie szereg zmian. W połączeniu z tym dziecko w wieku 3 miesięcy również zobaczy wiele nowych zmian. Zaczyna się od rozwoju genitaliów dziecka do pigmentacji skóry. Wśród tego wszystkiego, często świat ciąży może wydawać się nieco zamglony.

3 miesiące ciąży

Spis treści:

 • O czym myśleć || Oznaki i objawy || Rozwój dziecka ||
 • Dieta i ćwiczenia || Zadbaj o to ||Co powinieneś zrobić & Nie powinieneś ||
 • Ból i problemy zdrowotne|| Jak pokonać stres ||
 • Zabiegi medyczne i kontrola || Wskazówki i środki ostrożności ||

Co myśleć o trzecim miesiącu ciąży:

Trzeci miesiąc ciąży sprawi, że przebudzisz się w wyzwania związane z ciążą. Jednym z takich problemów jest konieczność częstego oddawania moczu. To, a następnie poranne mdłości, w których możesz chcieć się spieszyć i po prostu rzygać! Zauważysz również upławy, zawroty głowy i wymioty. Jesteś oficjalnie w klubie dla kobiet w ciąży!

W tym tygodniu możesz popracować nad swoim harmonogramem spotkań z lekarzem i wypowiedzenia wszystkich swoich zmartwień. Pamiętaj, aby zapytać go/ją o wszystkie wątpliwości, które masz i opowiedzieć o wielu objawach, z którymi się borykasz.

Oznaki i objawy 3 miesiąca ciąży:

Płód w 3 miesiącu ciąży będzie wykazywał prawie zawsze te same objawy i objawy u matki. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć i których możesz doświadczyć.

1. Dziecko Guz:

W tym miesiącu wyraźnie zobaczysz, że Twój guzek niemowlęcy rośnie i rozciąga się wraz z nim ściany jajników i jamy brzusznej. Guz będzie mały i ludzie naprawdę nie mogą nic z tego zrobić. Rozmiar brzucha w 3 miesiącu ciąży to jeszcze niewiele.

2. Bezsenność i zmęczenie:

Są to dwie rzeczy wspólne w całym okresie ciąży. Pierwszy i trzeci trymestr są szczególnie trudne, co sprawia, że ​​jest to dla ciebie nieszczęśliwe. W wyniku braku dobrego snu pojawia się zmęczenie, co sprawia, że ​​masz niewiele energii, aby nawet siedzieć prosto.

3. Depresja:

Główną przyczyną depresji są zmiany hormonalne. Organizm nie radzi sobie z ekstremalnymi zmianami hormonalnymi iw rezultacie obciąża organizm człowieka. Brak snu, nagłe zmiany w diecie również wywołują depresję.

4. Absolutorium:

Ze względu na zmiany w hormonach możesz doświadczyć upławów, które mogą być nieco większe niż w pierwszych dwóch miesiącach. Musisz chronić się przed tą infekcją drożdżową, nosząc suche majtki. Teren również musi wyschnąć. Wilgoć i działać jako katalizator wzrostu drożdży.

Rozwój dziecka w 3 miesiącu ciąży:

Oto niektóre ze znaczących zmian w tym miesiącu.

Tożsamość:

Dziecko jest teraz małym groszkiem, z rozwiniętymi stopami i rączkami. W poprzednim miesiącu ślad powiek był doskonale widoczny, mimo że oczy były mocno zamknięte. Dziecko waży teraz jedną uncję i ma 3 cale długości. Ta waga będzie się różnić w zależności od dziecka.

Cechy fizyczne:

Oczy dziecka rozwijają się pod miękką tkanką twarzy. Jego głowa powoli staje się proporcjonalna do jego ciała, gdy jego ciało rozwija się wraz z doskonaleniem już istniejących ukształtowanych cech. Płatki uszu zaczynają się rozwijać z każdym dniem. Narządy płciowe rozwinęły się do tego stopnia, że ​​lekarz może rozróżnić obie płcie i powiedzieć, jakie imię dziecka ma się zadowolić.

Zmiany w ciele dziecka:

Wątroba niemowlęcia zaczyna się rozwijać i wytwarza komórki krwi. Pod koniec miesiąca rozwijają się nerki, wypychając w ten sposób produkty przemiany materii z organizmu przez matkę. Serce też zaczyna bić.

Ochrona skóry:

Dziecko wytwarza teraz na ciele białą, woskową substancję, która chroni jego skórę przed zmarszczkami i zgnieceniem. Niedługo zakryją go małe, przypominające włosy struktury zwane gnuśnymi, aby chronić jego skórę. Skóra głowy dziecka zaczęła już produkować keratynę, która jest ważna dla wzrostu włosów. Pod koniec tego miesiąca zacznie rosnąć mały mieszek włosowy.

Kości:

Kości zaczną się teraz rozwijać, ale możesz jeszcze nie zauważyć żadnego ruchu. Stawy i kości zaczną się rozwijać i twardnieć, a kość ogonowa zniknie w tym miesiącu. Z tego powodu spożywanie produktów bogatych w wapń powinno być obowiązkowe w tym miesiącu. Należy spożywać produkty mleczne, owoce bogate w wapń.

Nerki:

Pod koniec miesiąca nerki zaczną się rozwijać i wkrótce dziecko odda mocz i wypchnie nieczystości. Matka wypchnie to razem z moczem.

Wraz z dzieckiem wiele zmian przejdzie również mama.

Czynności w trzecim miesiącu ciąży:

Każdy miesiąc jest wyzwaniem samym w sobie, ale aby uniknąć wszystkich pytań w głowie i uniknąć stresu, wystarczy zaplanować godziny pracy, godziny odpoczynku, plany dietetyczne i wizyty doktorskie. Należy również ustalić stałą godzinę snu, ponieważ pomoże to uniknąć stresu i pomoże dziecku rozwijać się w środku. Ważne są również ćwiczenia i spacery, joga i medytacja, więc daj czas na takie zajęcia.

Dieta i ćwiczenia przez 3 miesiące ciąży:

Dieta:

1. Woda:

Woda jest ważna, ponieważ jest wysokim źródłem nawodnienia. Można go przyjmować bezpośrednio lub poprzez suplementy, takie jak owoce bogate w wodę. Pomaga również w przybieraniu na wadze lub pomaga utrzymać wagę w ciąży.

2. Zboża, owoce i warzywa:

Twój lekarz musiał zalecić ci suplementy żelaza, ale nadal możesz dokonać pewnych zmian w diecie. Wskazane są owoce, takie jak pomarańcze, jabłka, woda kokosowa itp., które są bogate w żelazo. Warzywa takie jak ziemniaki, brokuły, łosoś, orzechy itp. oraz inne produkty, takie jak masło orzechowe, jajka, fasola, zboża itp. są zalecane jako zbilansowana dieta bogata w żelazo i witaminę B6.

3. Włókno:

W fazie rozwoju macicy i niemowlęcia w jej wnętrzu konieczne jest spożywanie owoców i warzyw lub dieta bogata w błonnik. Wzmocni to ściany macicy, a także pomoże dziecku się rozwijać. W tej fazie preferowane są owoce takie jak granat, pomarańcze, ananas, jabłka itp..

4. Wapń:

Trzeci miesiąc ciąży to miesiąc, w którym Twoje dziecko będzie rozwijać kości i je wzmacniać. W tym celu zaleca się stosowanie diety bogatej w wapń, takiej jak produkty mleczne i banany itp. Tabletki wapnia należy również zażywać, jeśli jest to wymagane przez lekarza.

5. Mięsa:

Większość mięs jest bezpieczna do spożycia w czasie ciąży, chociaż białe chude mięso powinno być spożywane w większej ilości. Za wszelką cenę należy unikać owoców morza i wieprzowiny, ponieważ mogą być śmiertelne dla dziecka. Z drugiej strony kurczak i ryba mogą być dobrym źródłem białka, pod warunkiem, że są dobrze ugotowane.

Ćwiczenie:

1. Ćwiczenie brzucha:

Połóż się i rozciągnij ciało podczas wdechu i podciągnij brzuch. Teraz, wykonując wydech, przesuń brzuch z powrotem do pierwszej pozycji. Należy to powtarzać 5 razy dziennie.

2. Ćwiczenie nóg:

Usiądź z nogami z przodu i połóż ręce na stawach kolanowych. Rozciągnij jedno po drugim oba kolana i ustaw je w pierwotnej pozycji. Zrób to 5 razy, aby rozciągnąć biodra i nogi.

3. Ćwiczenie na rowerze:

W tym miesiącu przybieranie na wadze przez tłuszcze będzie trudne do opanowania i zredukowania. To tworzy rozstępy na brzuchu. W ten sposób można zmniejszyć lub opanować ćwiczenie na rowerze, ale należy uważać, aby nie zaszkodziło to organizmowi.

Seks podczas ciąży w trzecim miesiącu ciąży:

Seks w tym okresie może być korzystny dla obojga partnerów. Możesz być zestresowany, dostosowując się do nowych wymagań ciała. Seks jest dobrym sposobem na uwolnienie się od stresu.

Jak zachować ostrożność w trzecim miesiącu ciąży?

Biorąc pod uwagę, że możesz doświadczać wielu problemów, zastanawiałeś się, jakiej pielęgnacji potrzebujesz dla swojego ciała? Oto kilka.

 1. Przede wszystkim zbilansowana dieta. Nic nie może tego pobić. Kiedy stosujesz zbilansowaną dietę, masz mniejsze szanse, że poczujesz się otępiały i masz mało energii.
 2.  Niezbędne jest picie odpowiedniej ilości wody. Pozostań nawodniony.
 3.  Ogranicz spożycie ryb w tym okresie. Dwie lub trzy porcje ryb to tylko sugerowane dawkowanie.
 4. Witaminy prenatalne są koniecznością. Dziecko potrzebuje kwasu foliowego, co zmniejsza ryzyko wad wrodzonych. Wczesna ciąża to kluczowy czas dla mamy.
 5. Włącz do swojej diety więcej orzechów i nasion. Gdy dziecko jest w 3 miesiącu ciąży, musisz uważać na przyjmowaną dietę. Zaopatrz się w duże ilości wapnia.

Twoje ciało będzie wykazywać wiele zmian w postaci objawów 3-miesięcznej ciąży. Możesz doświadczyć zwiększonej ilości wydzieliny z pochwy, a czasem także zawrotów głowy. Częste oddawanie moczu to kolejna pochodna. Zobaczysz gwałtowny wzrost poziomu energii. Twoje piersi mogą puchnąć, a niektóre kobiety mogą zacząć wykazywać pewne zmiany pigmentacyjne. Z drugiej strony niektóre kobiety wykazują ciążowy blask!

Z drugiej strony Twoje dziecko zaczęłoby rozwijać swoje genitalia wraz z odruchami ssania i połykania. Rozpoczyna się rozwój sensoryczny. Waga dziecka w 3 miesiącu ciąży wynosi około 28 gramów lub 1 uncji.

Co powinieneś zrobić?

Ponieważ jesteś w kluczowym okresie, oto kilka rzeczy, które powinieneś, a których nie powinieneś robić.

 1.  Ćwiczenia to kluczowa rzecz do zrobienia. Skonsultuj się z lekarzem i opracuj najlepsze dla siebie ćwiczenie.
 2.  Odpowiednia podaż składników odżywczych. Może to mieć postać orzechów, nasion, warzyw i owoców.
 3.  Uczucie zrelaksowania się i bycie wolnym od stresu znacznie przyczyni się do zwiększenia ogólnych doświadczeń związanych z ciążą.

Czego nie powinieneś robić??

 •  Trzymaj się z dala od ryb o wysokim poziomie rtęci. Obejmuje to rekina, makrele królewskie i płytki. Trzymaj również z dala od wędzonych ryb morskich. Miękki ser to duże nie-nie.
 • Nie przesadzaj z kofeiną. Ogranicz spożycie kofeiny, w przeciwnym razie może obniżyć ciśnienie krwi. Twoja kofeina znajduje się nie tylko w herbacie i kawie, ale także w napojach czekoladowych, a czasem nawet w niektórych lekach bez recepty.
 •  Z dzieckiem w trzecim miesiącu ciąży pamiętaj, aby nie spędzać zbyt dużo czasu w wannie z hydromasażem. Chociaż z pewnością może to być relaksujące, podwyższona temperatura może również prowadzić do pewnych wad wrodzonych.

Ból i problemy zdrowotne:

Najczęstszym problemem zdrowotnym byłaby alergia. W tym czasie niektórzy ludzie stają się bardzo wrażliwi, co może prowadzić do nasilenia reakcji alergicznych. Zawroty głowy to kolejny problem, który możesz napotkać wraz ze zwiększoną potrzebą oddania moczu.

Skan ciążowy w 3 miesiącu:

Waga dziecka w 3 miesiącu ciąży wynosi około dwóch cali. Jednak pomimo rozmiarów i wagi jelita dziecka zaczynają nabierać kształtu. Skan pokaże, że dłonie i stopy rosną. Małe palce nie są jeszcze idealnie uformowane. Zewnętrzne narządy płciowe zaczną się rozwijać w tym miesiącu.

Pozycja do spania dziecka:

Dziecko jest małe i dlatego jest przyczepione do macicy, z głową skierowaną do góry i nogami skierowanymi w dół.

Jak pokonać stres podczas trzeciego miesiąca ciąży:

 •  W tym miesiącu możesz być zestresowany wieloma rzeczami. Cały czas rozmawiaj z lekarzem, aby kontrolować emocje. Ewidencja dokumentów powinna być przechowywana gdzieś w pobliżu, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów i dodatkowego stresu przed każdą kontrolą.
 • Miej grupę wsparcia, która może poinformować Cię o swoim stresie, abyś mógł stale pomagać sobie nawzajem w tym, co robisz.
 • Dużo odpoczywaj i ćwicz dobrze, kiedy tylko możesz, ponieważ joga i sen to dwie rzeczy, które większość kobiet w ciąży przysięga.
 •  Możesz pomyśleć o szukaniu terapii, jeśli twój stres jest silny. Ale w przeciwnym razie rozmowa z partnerem powinna pomóc oczyścić powietrze.
 •  Gdy pierwszy trymestr dobiega końca, spójrz wstecz na swoją niezapomnianą podróż i jak daleko zaszedłeś. To da ci pozytywność, bardzo potrzebną do przezwyciężenia stresu.

Zabiegi medyczne i kontrola w trzecim miesiącu ciąży:

Większość zabiegów medycznych i badań kontrolnych na tym etapie obejmuje szczegółowy raport dotyczący zdrowia Ciebie i Twojego dziecka. To sprawi, że wszystko będzie dla ciebie łatwe i zrozumiałe, a będziesz mógł wiedzieć, do czego zmierzasz. Kilka leków zalecanych kobietom w ciąży to:

1. Bóle– Paracetamol. Nie rozkoszuj się Ibuprofenem i Naproksenem.

2. Alergia- Leki przeciwhistaminowe lub odrobina joratadyny. Zrezygnuj z używania Pseudoefedryny i Decongestants, na przykład Fenylefryny.

3. Kaszel– Dekstrometorfan.

4. Zaparcie- Metamucyl. Unikaj środków przeczyszczających i oleju mineralnego.

5. Zgaga– Leki zobojętniające kwas.

Pozycja do spania z płodem w 3 miesiącu ciąży jest zawsze po lewej stronie. Poprawia to ogólne krążenie krwi i jest uważane za dobre również dla dziecka.

Wskazówki i środki ostrożności:

 1. Spróbuj dostosować środek ciężkości do prawidłowego wzrostu dziecka. Unikaj noszenia szpilek podczas spacerów.
 2. Dieta powinna być zdrowa. Unikaj wszystkiego, co może powodować kwasowość lub zgagę, na przykład fast foodów. Pić dużo wody.
 3.  Śpij co najmniej 10 godzin. Większość matek cierpiących na bezsenność rodzi dzieci z niedowagą, jak wiadomo.
 4. Interakcje z lekami mogą być szkodliwe w Twojej sytuacji. Zapytaj swojego lekarza przed rozpoczęciem jakichkolwiek leków.
 5.  Bądź na bieżąco z tym, co ma nadejść. Idź na zakupy odzieży i zabezpiecz dom przed dziećmi.
 6.  Na tym etapie unikaj alkoholu. To nie jest dobre dla rozwoju dziecka.
 7. Jeśli jesteś palaczem, najlepiej tego również unikaj. Wyższe poziomy nikotyny w płucach nie są dobre dla dziecka. W tym czasie łożysko dziecka zaczyna się rozwijać, a jedzenie pochodzi od Ciebie.
 8.  Jeśli zdarzy ci się pogłaskać kota, pamiętaj, aby zmienić ubranie lub dobrze umyć ręce. Nie chcesz zapraszać infekcji.

Z 3-miesięcznym płodem zawsze najlepiej jest upewnić się, że otrzymujesz wszystko, co najlepsze. Zacznij wprowadzać niewielkie zmiany w swoim stylu życia, a także uzupełnij swoją dietę odpowiednimi składnikami odżywczymi. Zobaczysz, jak to, co jesz, przyczynia się do wzrostu dziecka.