Jesteś w 8 miesiącu ciąży! Oznacza to, że prawdopodobnie dzieli Cię jeszcze tylko miesiąc. Ten miesiąc będzie pełen niepokoju i ekscytacji. To, co możesz zrobić najlepiej, aby je powstrzymać, to faktycznie odwrócić uwagę, robiąc inne rzeczy, które będą cię zajmować. Pamiętaj, aby zawsze trzymać się swojej diety i nigdy nie opuszczać codziennej dawki pozytywnego nastawienia i chodzenia. Trzymaj się rzeczy, twój niepokój się uspokoi.

Z drugiej strony tak wiele rzeczy przytrafia się Twojemu dziecku i Tobie. Co robić w ósmym miesiącu ciąży? Cóż, jest ich tak wiele. Powiemy Ci o tym wszystko.

8 miesięcy ciąży

Ile tygodni jesteś w ciąży?

Zastanawiasz się, ile tygodni w 8 miesiącu jest w ciąży? Cóż, jesteś w swoim tygodniu 32-35. Oznacza to, że jest to Twój trzeci trymestr i masz około miesiąca lub 5-8 tygodni do porodu. Będzie to jednak zależało od jednej kobiety do drugiej. Nie wszyscy idą do 40 tygodnia i mają tendencję do porodu jeszcze przed.

Brzuch w 8 miesiącu ciąży: jak wygląda??

W tym momencie twój brzuch jest duży, głównie z powodu rosnącego rozmiaru dziecka, które zakłada każdego dnia. Spowoduje to dodatkowy nacisk na brzuch i dlatego może być konieczne częste oddawanie moczu. Płód w 8 miesiącu ciąży będzie w pozycji głową w dół i pozostanie tak do czasu porodu. Rozmiar dziecka w wieku 8 miesięcy to rozmiar kantalupy.

Waga dziecka w 8. miesiącu ciąży wynosi około dwóch do czterech funtów i 14 cali wzrostu.

Co myśleć o tym ósmym miesiącu ciąży:

Teraz, w swoim drugim ostatnim miesiącu, matka przyznaje, że zmartwienie, dopóki nie będzie w stanie trzymać dziecka w ręku, pozostaje z nią do końca czasu. Do czasu porodu każda matka jest pełna zmartwień, które zmieniają się co miesiąc. W tym miesiącu chodzi tylko o to, jak to zrobić, kiedy nadejdzie właściwy czas? Myśl o procesie, który odtwarzała melodyjnie w swoim umyśle kilka miesięcy wcześniej, przybrała nieco przerażający obrót. A co, jeśli nie może wykonać czynu tak dobrze i schludnie, jak powinna się zastanowić?.

Objawy ciąży w 8 miesiącu:

Twoje oznaki 8 miesiąca ciąży stają się teraz bardziej wyraźne. Oto kilka oczywistych.

1. Skurcze Braxtona Hicksa:

To znak, że twój dzień zbliża się wielkimi krokami. Ciało przygotuje cię poprzez fałszywe skurcze, które nazywamy skurczami Braxtona Hicksa. Skurcze te mają głównie postać napięcia mięśni brzucha. To są skurcze testowe, przez które przechodzi twoje ciało, przygotowując się na nadchodzący trudny czas. Dobrą stroną jest to, że są one bolesne i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Jednak powodują dyskomfort dla matki. W związku z tym te znaki nie stanowią problemu, o który należy się martwić. Ten 8-miesięczny ból ciążowy to tylko wstępne przygotowania, które pomogą Twojemu ciału przygotować się do fazy porodu. Jeśli poczujesz większy ból, natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Możesz złagodzić swoją sytuację, stosując zimny kompres lub gorącą torbę.

2. Problemy dodatkowe:

Być może wcześniejszy problem, który miałeś, teraz ustabilizowałby się. Rozumiemy przez to powrót częstego oddawania moczu, który odczuwaliśmy w pierwszym miesiącu. Dzieje się tak dlatego, że dziecko nadal naciska na twój pęcherz, a wraz z nim waży około czterech do sześciu funtów; pęcherz traci miejsce do przechowywania. To samo dzieje się z klatką piersiową i mięśniami brzucha, dlatego pojawiają się niestrawność, zgaga i duszność. Prostym sposobem na pozbycie się problemu jest spożywanie mniejszej ilości wody, a zamiast tego przyjmowanie większej ilości produktów spożywczych likwidatora, takich jak zupy i soki owocowe. Żywność i płyny owocowe potrzebują czasu, aby rozbić system wydalniczy. Pomoże Ci to pozbyć się częstych wizyt w łazience.

3. Wzdęcia i przyrost masy ciała:

Na wzdęcia zawsze musisz to brać. Pierwszym sposobem na pokonanie wzdęć jest sprawdzenie, czy w ogóle jest to przypadek wzdęcia, czy tylko guzek niemowlęcy. Chciałbyś wszystko zjeść, a to tylko doprowadzi do większego przyrostu masy ciała. Łapanie ciężkiego posiłku za każdym razem, gdy jesteś głodny, nie jest właściwym sposobem na zaspokojenie głodu. Prowadzi to do zmniejszenia przestrzeni dostępnej dla Twojego dziecka na rozwój ze względu na przyrost tkanki tłuszczowej. Poza tym może to również prowadzić do zgagi i wzdęć. Aby pozbyć się problemu, należy spożywać lekkie przekąski lub owoce lub sałatki i orzechy, aby zaspokoić potrzebę głodu za każdym razem, gdy tego potrzebujesz..

4. Duszność:

Problem zadyszki pojawia się wtedy, gdy brzuch uformuje się w ogromny brzuszek, ciśnienie na płuca i przeponę wzrasta, a więc zajmuje tam miejsce. Powoduje to walkę z duszeniem i dusznością. Objawy duszności są dość powszechne u kobiet w ciąży na całym świecie. Ale dla własnego bezpieczeństwa i środków ostrożności należy poinformować lekarza o swojej sytuacji. Zgodnie z obawami lekarzy oddychanie przez usta w tym okresie nie jest dobrą opcją.

Tymczasowym i wygodnym rozwiązaniem takiego problemu jest trzymanie przy sobie chusteczek, które pomogą wytrzeć nozdrza i pomóc im zachować wolną cyrkulację powietrza do oddychania. Za pomocą chusteczki możesz trzymać jedno nozdrze, a drugie otwierać. Pomoże Ci to otworzyć nos do oddychania świeżym powietrzem. Ale powinieneś też być czysty, jeśli chodzi o śluz, który nie powinien zostać złapany w nozdrza.

5. Ekstremalne zawroty głowy:

Możesz nie być w stanie znieść tego wszystkiego. Zmiany nastroju i hormonów spowodują, że poczujesz się przygnębiony. Nadwaga i ciągły ruch brzucha sprawią, że poczujesz się zmęczony i niespokojny. To może utrudnić Ci czas. Aby rozwiązać zawroty głowy, możesz odpoczywać co pół godziny. Krótka drzemka lub cicha muzyka, spacer na świeże powietrze może sprawić, że poczujesz się lepiej. Łatwa praca, taka jak hobby, również może Cię bawić. Twoja codzienna praca powinna być wykonywana w wolnym tempie dla własnego bezpieczeństwa. Możesz porozmawiać, a nawet zapytać członków rodziny o środki ostrożności, które można przedsięwziąć, u których podobne problemy wystąpiły już w czasie ciąży.

Rozwój płodu w 8 miesiącu ciąży:

Wiele rzeczy się wydarza i zmienia od pierwszego dnia poczęcia.

Osiem miesięcy to jeden z najważniejszych miesięcy, w których obserwuje się znaczące zmiany u dziecka. Do tej pory dziecko przeszło fazę rozwoju i ukończyło swoją strukturę. Teraz doskonali swoje funkcje, wykonując je w matce, przyzwyczajając się do zachodzących na niego zmian. Matka również przechodzi niektóre z tych zmian, gdy jej ciało zaczyna przygotowywać się na nadchodzące wydarzenie. Ponieważ obie strony szykują się na to wydarzenie, oto kilka znaczących zmian, które będą widoczne w tym miesiącu u Twojego dziecka.

1. Kompletna struktura:

Twoje dziecko jest już w pełni ukształtowane do poziomu, na którym w przypadku przedwczesnego porodu może teraz przetrwać nawet poza ścianami macicy. Od czubka głowy do zadu jest teraz udoskonalony małymi, pulchnymi palcami z miękką podstawą paznokci. Jego poprzednia cienka struktura szkieletowa zmieniła się na dobre, ponieważ widać, że pod jego skórą odłożyła się warstwa tłuszczu, dzięki czemu waży więcej niż kiedykolwiek.

2. Włosy:

Włosy na jego głowie stają się teraz krótkie i grube, a wraz z nimi rosną jego ruchy. Jego rysy twarzy są teraz dopracowane do perfekcji z wyraźnym nosem i oczami z powiekami i brwiami, a wszystko to na idealnym płótnie.

3. Ruchy:

Do tej pory są pewne ruchy, które na pewno będziesz odczuwać. W ten sposób Twoje dziecko mówi Ci, jak mniej jest teraz miejsca i że chce wyjść tak szybko, jak to możliwe. Dlatego kopie i uderza pięścią. Możesz nawet poczuć, jak wpycha w ciebie składniki, aby zrobić sobie miejsce. Oprócz popychania i uderzania, czkawka dziecka jest teraz normalna. Poprawił się jego wzrok. Lekarz mówi, że jeśli teraz poświecisz światłem na swój brzuch, dziecko prawdopodobnie odwróci wzrok lub spojrzy w kierunku światła. Może teraz rozpoznać Twój głos i może na niego odpowiedzieć kopnięciem.

4. Miażdżące chwile:

Do tej pory ustawił się do góry nogami i jest przygotowany do wyjścia. Z tego powodu miękka woskowa substancja pokrywająca go i jego skórę teraz opada. ta tandetna biała substancja zwana vernix caseosa chroniła miękką skórę przed płynem owodniowym, ale teraz jest do tego przyzwyczajony, a jego skóra jest teraz kompatybilna i gotowa na powietrze z zewnątrz. Dlatego lanugo, które są krótkimi miękkimi włosami na ciele dziecka, teraz powoli i równomiernie zrzucają.

5. Układ rozrodczy:

Jeśli znasz już płeć swojego dziecka, przewidzenie tej zmiany i zrozumienie scenariusza będzie dla Ciebie łatwiejsze. W przeciwnym razie, po prostu wiedz, że jeśli to dziewczyna, nadszedł czas, aby jej pochwa i srom wreszcie nabrały kształtu. Z drugiej strony, jeśli to chłopiec, moszna Twojego malucha będzie wyglądać jak opuchnięta, ale to nie jest powód do zmartwień.

6. Nerki:

W tym miesiącu nastąpi obniżenie poziomu płynu owodniowego, co oznacza, że ​​nerki Twojego dziecka oficjalnie zaczęły działać. Obecnie następuje produkcja kortyzolu, a cała sytuacja postępuje przez cały miesiąc, aby zmniejszyć uczucie wzdęcia na brzuchu.

Czynności w 8. miesiącu:

W tym miesiącu będzie więcej o planowaniu dziecka i macierzyństwa na następny miesiąc. Wypróżnienia mogą sprawić, że będziesz częściej niż wcześniej chodzić do łazienki. Co więcej, na tym etapie możesz być bardziej odpowiedzialną matką za dziecko w brzuchu. Ludzie wokół ciebie muszą oklaskiwać twoją siłę i pozytywne wysiłki, aby we wszystkim stać się matką. Pozbądź się stresu i po prostu oddychaj, przyjemnie i powoli. Nie zapomnij jednak o śnie, diecie i chodzeniu.

Opieka nad ciążą w 8 miesiącu: dieta i ćwiczenia

Oto dieta i ćwiczenia w 8 miesiącu ciąży.

Dieta:

1. Witaminy:

Ten składnik odżywczy w witaminach jest ważny w początkowym okresie ciąży. Regularne przyjmowanie witamin pomaga przede wszystkim w zmniejszeniu wymiotów i nudności. Dla zdrowej diety w witaminy, zboża, masło orzechowe i orzechy są dobrymi substytutami zasobów naturalnych.

2. Żelazo:

Lekarze z pierwszej ręki podają suplementy żelaza na pierwszym spotkaniu. Ale bardziej preferowane są naturalne suplementy. Pomarańcze, jajka, fasola, brokuły, ziemniaki są dobrym artykułem spożywczym jeśli chodzi o żelazo.

3. Owoce:

W owocach dobrze występują składniki odżywcze. A owoce lepiej sprawdzają się w okresie ciąży. Bogaty w płyny i poziom wody pomaga utrzymać nawodnienie, a błonnik w owocach poprawia kondycję jelit.

4. Włókno:

Dzięki wysokiej wartości odżywczej pokarmy bogate w błonnik, takie jak awokado, szpinak, kokos i fasola, pomagają organizmowi dobrze radzić sobie z problemami jelit, utrzymując układ trawienny w czystości przez miesiące. Poza tym te pokarmy mają również bogatą zawartość składników odżywczych, które pomagają zwalczać choroby.

5. Warzywa:

Jedzenie nie oznacza jedzenia tyle, ile się da. Przejadanie się nie sprawi, że Twoje dziecko będzie zdrowsze, ale zaszkodzi mu. Przejadanie się może prowadzić do wzdęć. Jedzenie warzyw pomaga zachować składniki odżywcze.

Ćwiczenie:

1. Ćwiczenie oddechowe:

Połóż się i policz oddech, wstrzymując każdy przez 5 sekund. Pomaga to uspokoić poziom stresu i podnieść zdrowie i nastrój.

2. Ćwiczenie Kegla:

Ćwiczenia kegla pomagają rozluźnić ciało i pomagają budować siłę w okolicy miednicy. Udowodniono, że w czasie ciąży ćwiczenia kegla są najlepsze.

3. Skręcony odcinek:

Dobrym ćwiczeniem może być również rozciągnięcie skrętu, połóż się na boku i spróbuj wyprostować rękę w stronę sufitu po przeciwnej stronie niż ta, na której leżysz. Zrób to pięć razy z alternatywnymi kierunkami. Pomoże to zmniejszyć napięcie mięśni i przyniesie ulgę bólom pleców i miednicy. Rozciąganie w czasie ciąży zapewnia również elastyczność i siłę nóg.

4. Chodzenie:

Najlepszym ćwiczeniem jest jednak chodzenie w regularnym codziennym treningu. Mały spacer sprawi, że Twoje ciało będzie elastyczne, nastrój zmieni się, a Twój umysł nabierze zewnętrznej atmosfery.

5. Ekspansja brzucha:

W tym ćwiczeniu usiądź i skrzyżowaj nogi. Wspieraj plecy i brzuch za pomocą rąk, aby złagodzić ból. Regularnie ćwicz wdychanie nosem i rozszerzaj brzuch. Zrób to pięć razy.

Seks podczas ciąży w 8. miesiącu ciąży:

Kiedy Twoje dziecko jest w drodze, seks nie jest najlepszą opcją. Nie jest też zbyt bezpieczne oddawanie się. Ponieważ będziesz mieć wahania nastroju, możesz chcieć angażować się w czynności seksualne, ale pamiętaj o innych rzeczach, aby odwrócić swój umysł, takich jak zakupy dla malucha lub odpoczynek, aby oderwać myśli.

Wskazówki, jak pokonać stres podczas 8. miesiąca ciąży:

 • Regularne ćwiczenia i joga pomagają improwizować poprawę nastroju i bóle ciała na regularnych etapach.
 • Wybierz imię swojego dziecka z tego miesiąca, bo już prawie czas.
 • Kupuj swoje dziecko z wyprzedzeniem, jeśli znasz jego płeć.
 • Oczyść powietrze ze wszystkimi wokół, aby nic nieistotnego nie przeszkadzało ci.
 • Dokonaj niezbędnych przygotowań na czas porodu i upewnij się, że w ostatniej chwili potrzeby zaspokoją potrzeby w tym czasie. Oznacza to również, że gdzie będzie poród, w domu lub w szpitalu.

Za I przeciw:

 • Zawsze zażywaj kwas foliowy i witaminę D. Są niezbędne dla rozwoju dziecka.
 • Bycie aktywnym jest niezwykle ważne. Siedzący tryb życia nie jest uważany za zdrowy, ani dla dziecka, ani dla twojego ciała.
 • Zwróć uwagę na to, co jesz. Wszystko, co zjesz, będzie miało ogromną rolę w rozwoju dziecka.
 • Ruch Twojego dziecka musi być monitorowany. Śledź to.

Nie wolno:

 • Ćwicz ciężko. Nie stresuj się ćwicząc jak podnoszenie ciężarów. Twojemu organizmowi może to być bardzo trudne.
 • Palenie, narkotyki i alkohol to obecnie najwięksi wrogowie. Mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie dziecka, nie tylko podczas porodu, ale na całe życie. Jeśli je weźmiesz, popełnisz poważny błąd.
 • Kofeinę należy ograniczyć. Wysoki poziom kofeiny w Twoim organizmie spowoduje niską masę urodzeniową dziecka.

Zabiegi medyczne i kontrola:

Należy pamiętać o problemach zdrowotnych i badaniach kontrolnych, ale ponieważ jest to ósmy miesiąc, można śmiało założyć, że masz przygotowane sztuczki w rękawie. Regularne badania krwi sprawiają, że kontrole twojego ciała są dla ciebie jasne, a ultradźwięki również są bogiem na tym etapie. Kilka leków, które należy trzymać przy łóżku, to:

 • W przypadku zgagi możesz wybrać leki zobojętniające sok żołądkowy i famotydynę.
 • Na bóle i bóle możesz wybrać acetaminofen. Unikaj Ibuprofenu i Naproksenu.
 •  W przypadku alergii możesz wybrać leki przeciwhistaminowe i joratydynę. Unikaj pseudofedryny i środków obkurczających naczynia, takich jak fenylefryna.
 • Na kaszel dobrze jest mieć dekstrometorfan i gwajafenezynę.
 • W przypadku zaparć najlepszą opcją jest Metamucil i Colace. Unikaj środków przeczyszczających i oleju mineralnego.

USG 8 miesięcy:

W ósmym miesiącu ciąży zauważysz, że guzek porusza się, dotrzymując kroku wierceniu się dziecka.

Środki ostrożności w 8 miesiącu ciąży:

Oto kilka środków ostrożności, które musisz zastosować.

 • Dbaj o nawodnienie, nawet jeśli oznacza to więcej wycieczek do łazienki. Spróbuj zamiast tego płynnej zawartości owoców, ale upewnij się, że nigdy nie cierpisz na odwodnienie, ponieważ może to zaszkodzić Twojemu zdrowiu, a tym samym Twoim maluchom.
 • Jesteś teraz w ósmym miesiącu ciąży. Twoje dziecko może zostać zranione przez szkodliwe promienie UV. Aby pozbyć się promieni słonecznych, upewnij się, że jesteś owinięty krzykiem słońca i parasolem ze sobą.
 • Pozwól swojemu ciału odpoczywać w regularnych odstępach czasu, a kolację przed pójściem spać na dwie godziny.
 • Unikaj fast foodów i niezdrowych w swojej diecie, aby zachować bezpieczeństwo i urodzić zdrowego noworodka.
 • Nie zażywaj żadnych leków bez porady lekarza.
 • Oddychające, wygodne i luźne ubrania będą bardzo dobrym wyborem.
 • Staram się maksymalnie nie kłaść na plecach.

Pozycja do spania przez 8 miesięcy ciąży:

Być może będziesz musiał zacząć spać na boku. W tym momencie bardzo wskazane jest spanie na lewym boku, ponieważ zapewni to dziecku wystarczającą ilość odżywienia, a organizmowi odpowiednie ukrwienie.

Płód w 8 miesiącu ciąży przeszedł długą drogę. Wraz z opieką w 8 miesiącu ciąży Twój organizm będzie dużo współpracował, a Twoje dziecko również wyjdzie jako bardzo zdrowe. To tylko kwestia czasu, kiedy będziesz musiała pogodzić się z problemami z ciążą. Gdy przekroczysz tę przeszkodę, możesz już iść.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jak bezpieczna jest podróż w 8. miesiącu ciąży?

Odp.: Tak. Możesz teraz podróżować. Musisz jednak podjąć dodatkowe środki ostrożności i podróżować ze wszystkim, co musisz mieć przy sobie.

Q2. Czy można uprawiać seks w ósmym miesiącu ciąży??

Odp.: Tak, możesz! Jeśli praktykujesz zdrową rutynę, nie musisz się martwić o seks. Twoje dziecko jest chronione w płynie owodniowym.

Q3. Kiedy należy skonsultować się z lekarzem??

Odp.: Musisz skonsultować się z lekarzem, gdy odczuwasz niewytłumaczalny ból przypominający skurcz. Poważnym problemem są również duże i obfite krwawienia. Wiedz, co jest w porządku, a co nie, aby od czasu do czasu nie denerwować się.

Q4. Urodzenie dziecka w 8. miesiącu ciąży jest bezpieczne lub nie?

Odp.: Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, twoje ciało może wywołać alarm, a woda odejdzie. Oznacza to, że rozpoczął się poród i dziecko musi zostać zoperowane. Chociaż może to nie być idealna sytuacja, to jednak nie jest też zła. Twoje dziecko otrzyma odpowiednie bezpieczeństwo i ochronę, a także dołożymy wszelkich starań, aby Twoje dziecko było bezpieczne.

Ciąża to doświadczenie zmieniające życie i mamy nadzieję, że przejdziesz przez ten miesiąc równie gładko, jak przez ostatnie 7 miesięcy.