Podróż od 1 do 9 miesiąca nie zawsze była łatwa. Oczywiście byłoby to również wypełnione wspomnieniami, ale w większości żyłbyś pod pewnymi ścisłymi granicami. Jednak w dziewiątym miesiącu ciąży te doświadczenia nie byłyby dla ciebie nowe. Twoje ciało byłoby dobrze przystosowane do wszystkiego, z czym możesz się teraz zmierzyć. Niemniej jednak jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać podczas 9 miesięcznej ciąży. Przedstawimy je wszystkie w tym artykule. t najpierw, tuż po fuzji, dziecko powstaje w terminie zwanym blastocystą.

9 miesiąc ciąży

Ta blastocysta to małe zapłodnione jajeczko, które szuka miejsca w ścianach macicy, aby się przyczepić. Blastocysta jest określana jako pięciodniowe zapłodnione jajeczko, które metodą implantacji wszczepia się w łożysko ściany macicy i proces rośnie. Następnie zamienia się w embrion, ale w tym czasie wciąż jest w niezręcznej postaci bez odpowiedniego ludzkiego kształtu. Dopiero gdy nadchodzi drugi miesiąc, formuje płód.

Co myśleć o tym 9. miesiącu ciąży:

Pośpiech w wyborze idealnego imienia dla dziecka staje się coraz ważniejszy, a potrzeba, aby rzeczywiście pozwolić dziecku zobaczyć światło świata, staje się coraz bardziej szalona. Jest niecierpliwy, a ty się szykujesz. Ponieważ twoje ciało pozostawia subtelne znaki i wskazówki, ostatni miesiąc ciąży z pewnością będzie dla ciebie niezapomniany. Nie zawsze są to trudne chwile, które człowiek pamięta, ale najsłodsze chwile. Podobnie jak moment, w którym dziecko kopnął po raz pierwszy, będzie bardziej wyryte w jego sercu niż czas, w którym musiała radzić sobie z częstym oddawaniem moczu.

Ile tygodni trwa 9 miesięcy ciąży?

W 9. miesiącu ciąży jesteś w 36. tygodniu ciąży. Oznacza to, że dzielą Cię tylko 4 tygodnie od dostawy.

Przewodnik po 9 miesiącach ciąży: wzrost dziecka

Pod koniec tego miesiąca dziecko ustawiłoby się do góry nogami, przygotowując się do porodu. Może słyszeć twój głos, odpowiadać na ciebie i jest gotowy do płaczu, gdy wyjdzie. Oto ostatnie zmiany, które USG wykryje na początku tego miesiąca.

1. Zmiana płynu owodniowego:

Ponieważ już prawie nadszedł czas, aby można było sobie wyobrazić dziecko w środku, gotowe i gotowe do wyjścia. Ale wcześniej trzeba zadbać o pewne rzeczy, na przykład o udoskonalenie skóry dziecka. Kiedy się uformował, był tylko obcym kształtem w wypełnionym płynem worku wewnątrz macicy. Ten płyn nazywa się płynem owodniowym, który ma chronić skórę. Wraz z tworzeniem się skóry, która jest teraz nowa i niezwykle wrażliwa, pojawia się potrzeba oddzielenia jej od płynu. Dlatego po uformowaniu skóry, seropodobna substancja woskowa pokrywa skórę i jej otoczenie. Następuje gwałtowne obniżenie się płynu owodniowego w całości.

2. Skóra:

W początkowym okresie skóra jest miękka i bezbarwna z powodu braku pigmentów. Teraz, w ostatnim miesiącu ostatniej słomki, substancja, z medycznego punktu widzenia vernix caseosa, znika i dlatego niegdyś czysty płyn owodniowy jest teraz gęsty i mleczny w cerze.

3. Dziecko w pozycji:

Twój maluch przybrał teraz swoją pozę wojownika, którą użyje za kilka dni, aby wypchnąć się z macicy matki. Ta pozycja jest teraz narzucona przez niego, gdy odwraca się do góry nogami i przesuwa się bardziej w kierunku miednicy, niespokojny, by wyjść. Ta pozycja obejmuje zginanie kolan, przyciągając je blisko klatki piersiowej i ramiona na górze, gotowe do przebicia.

4. Spanie:

Do tej pory Twoje dziecko musiało wymyślić wiele różnych wzorców snu. Ma teraz swój ulubiony styl spania, w którym może nawet trochę pochrapać. W USG można go złapać w jego ulubionej pozycji. Ziewanie i czkawka jako odruch rozwinęły się i zakończyły, dlatego może teraz przetrwać nawet poza macicą.

5. Pielęgnacja skóry:

W ciągu ostatniego miesiąca dziecko ma teraz więcej tłuszczu pod niegdyś szkieletową strukturą. Z każdą mijającą chwilą robi się coraz bardziej pulchny, a miękkie ociężałości w jego ciele są teraz zacienione. Włosy na jego skórze głowy również mają swój odpowiedni pigment. Kiedyś obwisła skóra teraz się spełnia.

6. Ciało:

W tym momencie organizm Twojego malucha zaczyna wytwarzać przeciwciała, które pomagają chronić go przed podatnymi na choroby. Przybieranie na wadze zwolniło, a to głównie dlatego, że jego ciało jest teraz wystarczająco silne. Ramiona i mięśnie są teraz silne, a jego głowa zaczyna się przesuwać w dół do obszaru miednicy. Ponieważ jednak szyjka macicy nie jest wystarczająco rozszerzona, proces ten wymaga czasu, aby wywołać skurcze. Kości na ciele twojego dziecka są rozwinięte, chociaż nie są wystarczająco mocne, aby zranić twoje narządy wewnętrzne, gdy wychodzi.

9 miesiąc ciąży

Objawy ciąży w 9 miesiącu: jak je przezwyciężyć?

Matka jak zwykle przechodzi pewne zmiany w 9. miesiącu ciąży. Oto rzeczy, które się dzieją.

A. Częste skurcze:

Skurcze rosną teraz w liczbę i częstotliwość. Te skurcze nazywane są skurczami Braxtona-Hicksa, w których skurcze są odczuwane jako sposób, w jaki ciało mówi ci, żebyś był gotowy. Są bezbolesne, ale dokuczliwe z towarzyszącym napięciem mięśni w dolnej części brzucha. Zwykle zaczyna się w połowie miesiąca, a skurcz trwa od 30 sekund do około minuty. Cóż, nie jest to powód do zmartwień, ponieważ to tylko mechanizm twojego ciała przygotowuje cię na nadchodzącą następną sytuację. Jeśli jednak oprócz skurczów odczuwasz silny ból, natychmiast skonsultuj się z lekarzem i zrób badanie pod kątem powikłań.

B. Siara:

Liczba siary wzrosła teraz, ponieważ to, co kiedyś było raz w miesiącu, teraz dzieje się w regularnych odstępach czasu, gdzie w tym miesiącu przez większość dni budzisz się zmoczony. To wydzielina Twojego organizmu, z Twoich piersi, która ma słodki smak i ma być pierwszym mlekiem dziecka. Nie ma się co martwić o przeciekanie piersi, tylko trzeba sprawdzić swoją sytuację, żeby nie robiło się to krępujące. Aby uniknąć takiej sytuacji przed wyjściem z domu, należy nosić biustonosze usztywniane.

Jeśli zauważysz, że twój stanik jest zakrwawiony, natychmiast zgłoś się do lekarza. Obwisłe piersi i rozstępy to problem w tych dniach i można go przezwyciężyć, nosząc luźny stanik i próbując masować okolice brzucha oliwą z oliwek i suplementami witaminy E, gdy tylko są wolne, ponieważ są one dobrze znane z tego, że zapobiegają rozciąganiu się skóry i zapewnia długotrwałe lekarstwo.

C. Zmęczenie i bezsenne noce:

Oto dziwna kombinacja, w której możesz czuć się zmęczony w ciągu dnia, ale kiedy próbujesz spać w nocy, czujesz się bombardowany zmartwieniami. W rezultacie powstaje ta dziwna kombinacja. Bez uczucia zmęczenia za każdym razem będziesz potrzebował odpoczynku, a także będziesz zmęczony psychicznie z powodu swoich emocji i mózgu. Problemy te można przezwyciężyć, dbając o swoje zdrowie i stosując się do instrukcji udzielonych przez członków rodziny, którzy mieli już do czynienia z takimi sytuacjami przed Tobą. Poza tym musisz się zrelaksować, kiedy tylko jest to możliwe.

D. Żylaki:

Na tym etapie następuje wzrost objętości krwi i podwyższony poziom hormonów. Może to często prowadzić do obrzęku żył, przez co ich niebieskawo-czerwony kolor jest bardziej widoczny. To jest ogólna definicja żylaków. Zwykle nie są bolesne i przeważnie genetyczne. Żylaki utrzymują się długo i pogarszają się po każdej ciąży. Pajączki i żylaki nie należy mylić, pomimo podobnych objawów. Nie ma trwałego sposobu na przezwyciężenie żylaków, jednak unikanie długiego siedzenia w tej samej pozycji lub wstawania przez długie godziny, powinno to bardzo pomóc.

Lekkie ćwiczenia również powinny być dobrym rozwiązaniem. Skarpety uciskowe i zimne worki to inne rozwiązania, które zapewniają chwilową ulgę. Najlepszym sposobem na uniknięcie powstawania tych żył jest spanie na boki, jeśli to możliwe i umożliwienie prawidłowego przepływu krwi. Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie wydaje się skuteczne, należy skonsultować się z lekarzem.

E. Rozbijanie wody:

Jest to najważniejsze ryzyko, przed którym stoisz na tym etapie, a woda odpływa w szczerym polu lub, co gorsza, w miejscu publicznym. Większość kobiet zwykle ma czas na odejście wody i często zdarza się, że lekarz decyduje o tym, aby zrobić to sztucznie. Zaledwie 15% kobiet odrywa wodę przed rozpoczęciem skurczów. Aby przezwyciężyć tę sytuację, pozostań w domu i unikaj forsownych czynności. Unikaj schylania się i pozycji, które narażają ciążę na ryzyko.

Aktywność w 9 miesiącu ciąży:

Większą część pierwszej połowy dziewiątego miesiąca ciąży spędzisz w oczekiwaniu na przybycie dziecka. Druga połowa zostanie wydana na próby wpadnięcia do przychodni lekarskich i przygotowania się do porodu. Oczywiście możesz być wcześnie lub późno, ale tak czy inaczej, możesz spodziewać się kłopotów i zmartwień. I bólu- no cóż dużo.

Opieka nad 9-miesięczną ciążą:

 • Oznaki porodu: Dowiedz się i zrozum prawdziwy poród i fałszywe skurcze. Twoje oznaki porodu będą obejmować krwawienie z pochwy i przerwanie wody. Ból w 9 miesiącu ciąży jest powszechny i ​​musisz dokładnie zrozumieć to uczucie.
 • Karmienie piersią: teraz uczymy się podstaw karmienia piersią. Musisz się z tym zapoznać.
 • Zabezpieczenie przed dziećmi: zabezpieczenie domu przed dziećmi. Gdy dziecko urodzi się, później może być trudno cokolwiek zrobić. Przede wszystkim zacznij od zakrycia ostrych krawędzi mebli lub innego sprzętu.

9-miesięczna pielęgnacja ciąży: dieta i ćwiczenia

Poniżej dieta i ćwiczenia w 9 miesiącu ciąży.

Dieta:

1. Witamina A:

Produkty takie jak szpinak, marchewka i słodkie ziemniaki powinny być dodawane do twojej diety, ponieważ utrzymują twój wzrok w ryzach. Warzywa z dużym wyprzedzeniem pomagają w rozwoju siatkówki i rogówki Twojego dziecka.

2. Pokarmy bogate w foliany:

Ponieważ żelazo jest koniecznością i na pewno Twój lekarz musiał podać Ci jego suplementy, ale nadal możesz zmienić dietę bez obaw. Pokarmy bogate w kwas foliowy zapobiegają defektom u dziecka do dziewięciu miesięcy, dzięki czemu możesz dodać do swojej diety pomarańcze, brokuły, jajka, fasolę i ziemniaki.

3. Witamina C:

Przez dziewiąty miesiąc powinieneś podawać sobie wszystkie owoce i warzywa, których organizm potrzebuje, aby zachować zdrowie. Ważnym składnikiem odżywczym, który należy dodać do tego samego na liście, są owoce, takie jak pomarańcze, cytryna i warzywa, takie jak brokuły.

4. Wapń:

Wapń to produkt kluczowy dla rozwoju Twojego dziecka. Jest bogatym źródłem rozwoju kości. Jest to więc mega jedzenie przepisywane przez lekarzy od czasu Twojej wizyty. Produkty takie jak jogurt, ser i śmietana są bogate w wapń i powinny być spożywane tylko dwa razy w tygodniu i nie więcej niż. Inne warzywa, takie jak sezam, płatki owsiane należy spożywać częściej.

5. Mięso:

Większość chudego mięsa można bezpiecznie spożywać w czasie ciąży, chociaż białe mięso, takie jak kurczak, powinno być spożywane w większej ilości. Zdrowie dziecka jest ważniejsze niż smak, więc unikaj owoców morza i wieprzowiny, ponieważ mogą być śmiertelne dla dziecka. Mięso utrzymuje zdrową wagę dziecka i zapobiega niedowadze przy porodzie.

Ćwiczenie:

Reżim ćwiczeń w 9. miesiącu powinien być taki sam jak w pierwszym miesiącu. Większość z nich powinna być podstawowa i nie należy się zbytnio ruszać ani zginać.

1. Spanie:

W wieku 9 miesięcy będziesz mieć trudności ze snem i znalezieniem odpowiedniej pozycji do odpoczynku. Rzucanie i obracanie się w łóżku sprawi, że będziesz zaangażowany i spocony.

2. Chodzenie:

Chodzenie jest najlepszym ćwiczeniem na wszystkie miesiące ciąży, czy możesz być na nim całkowicie zależny. Bądź aktywny, spacerując po domu, co będzie dla Ciebie korzystne.

3. Ćwiczenia Kegla:

Tak, możesz zbliżać się do daty porodu, ale wykonywanie tych ćwiczeń przez miesiące i ten miesiąc pomoże utrzymać mięśnie miednicy napięte i lepiej w formie w czasie, gdy skurcze dzwonią.

4. Joga prenatalna:

Joga jest najlepszym ćwiczeniem dla wszystkich, ale w czasie ciąży jest nadal bezpieczna, ponieważ zwiększa elastyczność ciała i wytrzymałość, dzięki czemu zapewnia lepszy umysł i siłę fizyczną w czasie porodu.

5. Pływanie:

Możesz z łatwością wybrać pływanie jako swój program odchudzania i utrzymać równomierny przyrost masy ciała. Pływanie jest łatwym ćwiczeniem i zapewnia, że ​​Twoje stawy nie zostaną wystawione na próbę, biorąc pod uwagę Twój i tak już słaby stan zdrowia.

Seks podczas ciąży w 9. miesiącu ciąży:

Jeśli czujesz, że jesteś gotowa na poród, seks może być twoim rycerzem w lśniącej zbroi, ponieważ często może wywoływać skurcze, jak wiadomo. Należy jednak unikać mocnych pozycji, ponieważ może to sprawiać kłopoty. Odrobina intymności jest dobra, o ile znasz i rozumiesz ryzyko skurczu i porodu. Nie martw się o swoje dziecko, jego worek jest tam, co zapewni mu bezpieczeństwo.

Brzuch i dziecko w 9 miesiącu ciąży:

W tym momencie dziecko opadnie głębiej w miednicę. Dopóki nie wyjdzie, będzie tylko zwiększał swoją wagę, gromadząc tłuszcz wokół łokci, kolan i ramion. Pozycja dziecka w dziewiątym miesiącu ciąży jest zwykle głową w dół. Czasami dziecko może również znajdować się w pozycji wyrwania z uniesionymi stopami. Lekarz podejmie próbę odwrócenia lub jak w większości przypadków zostanie wybrane cesarskie cięcie.

Skanowanie w 9. miesiącu ciąży wykaże, że Twoje dziecko jest wielkości małego arbuza. Waga dziecka w 9 miesiącu ciąży to około 3,3 kg i 50,7 cm wzrostu. Płuca dziecka będą w pełni rozwinięte i prawdopodobnie jest nawet gotowe do oddychania.

Twój brzuch będzie bardzo duży, co bardzo utrudnia sen. Możesz nie być w stanie znaleźć wygodnej pozycji z powodu nacisku na brzuch. Jednak gdy dziecko upadnie, odciąży Twoje płuca, ułatwiając Ci oddychanie.

Najczęstszym problemem ze wszystkich będzie zmęczenie i niecierpliwość.

Wskazówki, jak pokonać stres podczas 9. miesiąca ciąży:

 • Trzymaj torbę do szpitala spakowaną, ponieważ w każdej chwili zaczną dzwonić dzwonki dla niemowląt. Będzie to bardzo pomocne w uniknięciu zmartwień w ostatniej chwili.
 • Twoja emocjonalna jazda stanie się bardziej szalona. Właściwym pomysłem na uniknięcie stresu jest pozytywne nastawienie do wszystkiego wokół ciebie.
 • Ciepłe kąpiele i lekka muzyka znacznie przyspieszają sesje snu, a nic nie zmniejsza stresu bardziej niż sen.
 • Nie pozwól, aby twoje pierwsze dziecko poczuło się pominięte przez całą sprawę, ponieważ jego smutek może być powodem twojego późniejszego stresu.
 • Twoje ciało bardzo się zmieni w tej fazie, aby Twoja ciąża przebiegała gładko, trzymaj dokumenty i zapisy kontrolne w pobliżu, abyś nie stresowała się tym później.

Zabiegi medyczne i kontrola:

Kontrole lekarskie będą przebiegały idealnie i musiałabyś je wykonywać od sześciu miesięcy i byłabyś przyzwyczajona do tych procedur. Teraz pozostało już tylko kilka badań kontrolnych, które można wykonać w celu ustalenia pozycji lub deformacji dziecka. Większość objawów zniknie samoistnie bez leczenia, jednak niektóre z najczęstszych wymagają leków, które nie będą wchodzić w interakcje z ciążą ani nie zaszkodzić dziecku. Niektóre z tych leków to:

1. Gorączka: Paracetamol lub acyklowir. Skonsultowanie się z lekarzem byłoby mądrym posunięciem.

2. Zgaga: Leki zobojętniające kwas.

3. Zaparcia: Unikaj środków przeczyszczających i oleju mineralnego. Możesz brać leki takie jak Metamucil.

4. Kaszel: Dekstrometorfan.

Wskazówki dotyczące 9. miesiąca ciąży:

Oto niektóre środki ostrożności i wskazówki dotyczące ciąży w 9 miesiącu.

 • Nagłe siedzenie, stanie lub zmiana pozycji na tym etapie może doprowadzić do spadku ciśnienia krwi i odcięcia dopływu krwi. Zrób to powoli.
 • Pij więcej wody i śpij więcej niż zwykle, aby zapewnić organizmowi odpoczynek, którego potrzebuje, ponieważ wkrótce wszystko pójdzie na południe. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest bardzo ważne.
 • Alkohol, palenie i narkotyki powinny ściśle trzymać się z daleka od schematu diety.
 • Nie pozwalaj sobie na noszenie ciężkich przedmiotów. Może to być bardzo szkodliwe dla dziecka.
 • Pamiętaj, aby odciąć niezdrową żywność z wykresu diety. Dotyczy to również wina i węglowodanów.
 • Twoja woda może pęknąć. Dlatego zawsze miej przy sobie telefon i zdezynfekowaną szmatkę.
 • Przed podjęciem decyzji o samodzielnym przyjmowaniu tabletek lub leków skonsultuj się z lekarzem.

Pozycja do spania dla 9-miesięcznej kobiety w ciąży:

Pozycja do spania dla twojego ciała w tym czasie będzie po lewej stronie. Chociaż rozumiemy, że spanie po każdej stronie może być bardzo trudne, bardzo zdrowe jest dostosowanie się do lewej strony. Zapewni to dziecku wystarczającą ilość składników odżywczych, a Twojemu organizmowi dobre ukrwienie.

Ciąża teraz robi dla ciebie rundy końcowe i prawdopodobnie tam jesteś. Być może za dwa tygodnie zobaczysz maleństwo swojego życia. Przygotujcie się i przede wszystkim nie denerwujcie się. Najlepszym sposobem na ograniczenie tego byłoby zrozumienie swojego ciała i całego procesu.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jak bezpieczna jest podróż w 8. miesiącu ciąży?

Odp.: Nie radzimy podróżować. Oczekuje się, że w 9 miesiącu ciąży będziesz dużo odpoczywać i być zawsze gotowa do porodu. W przypadku nieszczęśliwego porodu, gdy podróżujesz i nie możesz nic z tym zrobić, może być bardzo ryzykowny i śmiertelny.

Q2. Czy można uprawiać seks w 9 miesiącu ciąży??

Odp.: Tak, ale trzeba to robić z dużą ostrożnością. Generalnie nie należy wywierać żadnego nacisku na brzuch ani ciało.

Q3. Kiedy należy skonsultować się z lekarzem??

Odp.: Jeśli wystąpią krwawienia z pochwy lub odejście wody, należy spieszyć się do lekarza. Zrozum również skurcze, aby zrozumieć, czy już rodzisz.