To twój ostatni trymestr, trzeci. Ten okres dotyczy bardziej holistycznego rozwoju dziecka i zdrowego przyjmowania pokarmu potrzebnego Twojemu organizmowi. Eksperci medyczni są zdania, że ​​aby urodzić zdrowe i sprawne dziecko, konieczne jest dodatkowe przyjmowanie 460 kalorii dziennie. Dieta w 7. miesiącu ciąży jest zawsze opracowywana z myślą o dziecku i mamie.

Zdrowa dieta dla 7-miesięcznych kobiet w ciąży:

Oto spojrzenie na to, jak powinna teraz wyglądać Twoja dieta.

1. Pokarmy bogate w magnez:

Idealny wykres diety mówi, aby wchłaniać od 360 mg do 400 mg magnezu dziennie. Dobroć magnezu polega na wchłanianiu wapnia w organizmie i wykorzystaniu go. Zapewnia również ulgę w skurczach nóg, co jest powszechne w tym okresie. Może również zapobiegać przedwczesnemu porodowi.

2. Żywność wzbogacona w białko i żelazo:

Ten trymestr to kluczowy czas, aby uchronić się przed atakiem anemii. Dzieje się tak z powodu niedoboru hemoglobiny we krwi. Tak więc dieta w 7. miesiącu ciąży powinna zawierać wystarczającą ilość białka i żelaza. Aby uniknąć anemii lub krwotoku, które mogą wystąpić podczas porodu. Czerwone mięso, fasola, drób, nasiona i ryż zawierają odpowiednią ilość żelaza i białka.

3. Żywność wzbogacona DHA:

DHA jest składnikiem kwasów tłuszczowych. Jest to główny warunek rozwoju mózgu Twojego maleństwa w Tobie. Obowiązkowe jest spożywanie minimum 200 mg kwasów tłuszczowych dziennie. Wykres diety w 7. miesiącu ciąży jest pełen takich źródeł DHA, jak jajka, soki owocowe, mleko itp.

4. Żywność wzbogacona w wapń:

Jest to jedno z najważniejszych wymagań w trzecim trymestrze ciąży, ponieważ pomaga budować szkielet dziecka i wzmacniać szpik kostny. Twój zalecany stosunek diety w 7 miesiącu ciąży musi zawierać 1000 mg wapnia jako codzienny pokarm. Niektóre bardzo popularne i niedrogie źródła to mleko, owies, jogurt, łosoś itp. Wapń jest również uważany za niezbędny składnik przez cały okres ciąży.

5. Żywność wzbogacona w potas:

Ten składnik mineralny kontroluje płyny ustrojowe, ciśnienie krwi, aktywność komórek i funkcje mięśni. Normalnie przyjęta dawka to dzienne spożycie 2000 mg dziennie podczas ciąży. Źródła wysokiego poziomu potasu to kantalupa, zboża, banany, mleko, arbuz, rośliny strączkowe itp..

6. Żywność wzbogacona kwasem foliowym:

Kwas foliowy będzie musiał być spożywany w proporcji 600 mg do 800 mg jako dzienne spożycie. Kwas foliowy zapobiega ryzyku wad neutralnej rurki Twojego dziecka. Warzywa owsiane, ciemnolistne są dobrym źródłem kwasu foliowego. Zaleca się przyjmowanie kwasu foliowego nawet po ciąży.

7. Żywność wzbogacona w witaminę C:

Właściwe zaopatrzenie organizmu w witaminę C sprawi, że organizm przyswoi żelazo. Dzienna dawka jest ograniczona do 80 mg. Standardowe źródła witaminy C to pomarańcza, brokuły, cytryna, zielony pieprz, melony itp..

8. Żywność wzbogacona fosforem:

Fosfor pomaga w rozwoju układu kostnego, układu krążenia i stawów mięśniowych. Nie trzeba dodawać, że kobieta w ciąży musi spożywać fosfor w postaci naturalnej żywności od 800 do 1200 mg dziennie. Dostępne źródła to grzyby, dynie, mięso, kapusta warzywna itp..

9. Żywność wzbogacona w błonnik:

Bogata w błonnik tabela żywności w 7 miesiącu ciąży zapewni zmniejszenie ryzyka zaparć. Pomaga również oczyścić żółć. Picie dużej ilości wody jest koniecznością, ponieważ woda w przewodzie pokarmowym ją wchłania. W tym celu włącz do swojej diety dużo świeżych owoców i warzyw.

10. Żywność wzbogacona w witaminę B6:

Jest obowiązkowym składnikiem organizmu matki, pomaga w przemianie materii oraz przyspiesza rozwój układu nerwowego i mózgu. Kobieta w ciąży może codziennie przyjmować 2,2 witaminy B6. Najczęstsze źródła to ciecierzyca, banany, kurczak, ziemniaki itp..

Dieta w 7. miesiącu ciąży: czego nie jeść

Dieta w 7. miesiącu ciąży

1. Pokarmy z sodem:

Zmniejsz spożycie sodu. Oznacza to, że musisz trzymać się z dala od produktów o dużej zawartości soli, takich jak ketchup, chipsy, marynaty i konserwy. Zdrowa żywność od 7 miesiąca ciąży jest idealna bez dużej zawartości sodu.

2. Tłuste i pikantne potrawy:

Zgaga jest wynikiem wzrostu macicy, co jest poważnym, ale powszechnym problemem. Aby uniknąć zgagi, należy unikać wszelkich pikantnych potraw o dużej zawartości tłuszczu.

3. Herbata i kawa:

Zawartość kofeiny w herbacie i kawie może powodować nieprzyjemną sytuację zaparcia. Należy unikać tych nawyków żywieniowych w codziennym przyjmowaniu, aby zapewnić zdrową ciążę w trzecim trymestrze ciąży. Poza tym spożycie kawy może mieć również wpływ na cykl snu.

4. Niezdrowe jedzenie:

Bardzo mała porcja fast foodów jest w porządku. Wszystkie przetworzone produkty spożywcze, których możesz pragnąć, mają zerową wartość odżywczą. Śmieciowe jedzenie możesz zastąpić kanapkami z chleba pełnoziarnistego i paluszków z marchewki.

5. Alkohol i tytoń:

Trzymanie się z dala od alkoholu i tytoniu jest teraz koniecznością. W przeciwnym razie możesz wylądować w sytuacji, w której może to być bardzo szkodliwe dla płodu. Uważa się je za wyjątkowo niezdrowe i szkodliwe dla dziecka. Twoje jedzenie w siódmym miesiącu ciąży jest lepsze bez tego.

Suplementy do diety w 7. miesiącu ciąży:

1. Żelazo:

Kobieta w ciąży powinna otrzymywać około 18 mg żelaza dziennie. Wystarczająca ilość suplementów żelaza w trzecim trymestrze pomoże dziecku otrzymać odpowiednią ilość tlenu i pomoże rozwinąć silne serce i płuca dziecka.

2. DHA:

300mg DHA to idealna dawka DHA dla kobiet w ciąży. Ponieważ mózg dziecka rozwija się w trzecim trymestrze, DHA jest w tym momencie koniecznością.

3. Wapń:

Wapń jest niezbędnym składnikiem dla kobiet w ciąży. Zalecana dawka to 1300 mg wapnia. Wapń jest zasadniczo ważny w trzecim trymestrze, ponieważ w tym okresie rozwijają się kości dziecka.

4. Witamina D:

Główną rolą witaminy D jest budowanie mineralizacji kości. Zapobiega również stanom przedrzucawkowym i cukrzycy ciążowej, które są powszechne w trzecim trymestrze ciąży.

Przyrost masy ciała w 7 miesiącu ciąży tak naprawdę się nie zdarza. Obecnie skupiamy się głównie na zbudowaniu zdrowego ciała i dziecka. Oczekuje się jednak, że jeden funt wzrośnie w każdym trymestrze.

Wskazówki dotyczące tabeli żywności w 7 miesiącu ciąży:

  • Twoja poranna dieta powinna zawierać świeże owoce. Oznacza to, że twoje śniadanie powinno zawierać miskę świeżych owoców, wzbogacone płatki zbożowe, aby zwiększyć spożycie żelaza. Gotowane rośliny strączkowe i fasola są również dobrym źródłem białka.
  • Twój obiad powinien być zrównoważony. Oznacza to, że tabela żywności dla 7 miesięcznej ciąży powinna zawierać gotowane warzywa, pieczywo, sałatki, rotis i ryż. Produkty bogate w skrobię są lepsze.
  • Dieta obiadowa powinna być lekka, aby uniknąć zgagi i zaparć.

Twoja dieta zapewni Ci odpowiednią dawkę wszystkich składników. Konieczne jest zaplanowanie jedzenia w 7. miesiącu ciąży, ponieważ w trzecim trymestrze zauważysz znaczące zmiany i postępy w swoim ciele i dziecku.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Czy mogę jeść często w siódmym miesiącu ciąży??

Odp.: Na pewno możesz. Musisz tylko upewnić się, że jesz zdrowo. Chrup trochę orzechów i nasion, aby nie dodawać złych kalorii.

Q2. Jak mogę zaspokoić swoje pragnienia??

Odp.: Kontrolowanie pragnień może być trudne. Najlepszym sposobem na kontrolowanie tego jest posiadanie pod ręką zdrowych opcji. W ten sposób będziesz pełny.