To takie smutne, że widzę tak wiele domów starców, nie dlatego, że widzimy ich tak wiele, ale dlatego, że dzieci w dzisiejszych czasach nie mają czasu z różnych powodów, aby opiekować się rodzicami. Nikogo tu nie osądzamy, ale może być sposób, aby lepiej zarządzać naszymi seniorami i ich potrzebami, a nie tylko umieszczać ich w domu starców, aby ktoś opiekował się nimi do końca życia

Jak kochać swoich rodziców

Urodzili Ciebie:

Pamiętaj, to twoja matka i ojciec sprowadzili cię na ten świat. Odkąd byłeś w kołysce i w pieluchach, to twoi rodzice nie spali do późna, aby się tobą opiekować, zapewnić ci ciepło i suchość.

Kiedy byłeś w szkole, zapewnili ci najlepszy mundurek, odpowiednie posiłki do spakowania na lunch i niesamowite dzieciństwo pełne miłości, troski i uczucia. Mama i tata mogli poświęcić własne potrzeby, ale zapewnili, że masz buty, które chciałeś, abyś mógł afiszować się i chodzić w dobrym stylu.

Jednak kiedy dorosłeś i poszedłeś do college’u, to twoi rodzice zastawili dom na twoją edukację. Wreszcie praca, która płaci się teraz sześciocyfrowo, przyniosła ci imię i sławę, którymi teraz się cieszysz.

Teraz pomyśl o wszystkich poświęceniach i niezliczonych błogosławieństwach, to była niewdzięczna praca dla rodziców, ale dla ciebie powinien to być gest wdzięczności.

Stworzyli cię, kim jesteś:

Bywały noce, kiedy drżałaś z gorączki, kaszlu i zimna, ale rodzice przytulali cię do łóżka i ogrzewali. To twoi rodzice walczyli ze światem, aby nikt nigdy nie wskazał palcem na ciebie ani na twoje wady.

Rodzice byli pierwszymi przyjaciółmi, z którymi dzieliliśmy się sekretami; wiedzą to wszystko i dlatego dobrze nas prowadzą. Podnosili nas za każdym razem, gdy upadaliśmy, chwialiśmy się i nie słuchaliśmy ich. W ich najsurowszej karze była miłość, miłość, która tłumiła i leczyła z czasem wszystkie rany.

Bez rodziców i miłości, którą okazali do tej pory, nie dotarlibyśmy do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. Więc teraz zadaj sobie to pytanie;

Czy to usprawiedliwione, że nie kochamy naszych rodziców i nie troszczymy się o nich tak, jak to robili przed laty i nadal tak robią??

Co musisz sobie uświadomić:

1. Starość to drugie dzieciństwo. Kiedy rodzice osiągną wiek, w którym ciało i umysł nie funkcjonują tak dobrze, jak mogą, nadszedł czas, abyś przejął kontrolę. Od pomagania im w poruszaniu się, czasem do karmienia i kąpania, musisz upewnić się, że wszystko jest pod opieką i na swoim miejscu. Właśnie na tym etapie życia stają się uparci i dziecinni, ale nie mają zamiaru zakłócać twojego życia. Wszystko, czego potrzebują, to trochę opieki i zrozumienia, to wszystko.

2. W tym momencie możesz wyrwać się co najmniej godzinę dziennie ze swojego intensywnego życia. Usiądź z mamą i tatą, aby podzielić się posiłkiem, posłuchaj historii ich dni i opowiedz im o swoim. Wchodź w interakcję i komunikuj się przez godzinę, a to sprawi, że będą szczęśliwi.

3. Spróbuj codziennie rano napić się herbaty, wybierz się z nimi na spacer po okolicy lub nad jezioro. To dałoby im bezpieczeństwo, że jesteś w pobliżu, troszczysz się o nich i nie zostaną porzucone.

Rodzice na starość obawiają się, że ich własna rodzina ich porzuci. Żyją w ciągłym strachu, że pewnego dnia zostaną poproszone o odejście i wyprowadzkę, ponieważ ich problemy zdrowotne i psychiczne w tym wieku są zbyt trudne do zniesienia. Nie pozwólcie, żeby tak się stało, drodzy przyjaciele, pamiętajcie, to ta sama mama i tata, którzy dali wam wszystko, kiedy nic nie mieli!