Spójrz na siebie w lustrze; kochasz ciało, w którym dobrze się czujesz? Czy podziwiasz osobę, którą widzisz? Czy robisz notatki z uśmiechu na twarzy, którą widzisz? Czy jesteś zadowolony z tego, że osoba uśmiecha się do twojego lustrzanego odbicia? Oto kilka pytań, na które tylko możesz odpowiedzieć, a żaden wysoko ceniony psychiatra nigdy nie zrobi tego za ciebie. Dzieje się tak, ponieważ kochanie siebie musi pochodzić z wnętrza.

Jak najpierw pokochać siebie

Odkrycie, jak kochać siebie, jest kluczowym elementem radości. Poczucie własnej wartości znajduje się w samym centrum dobrobytu, satysfakcji, samowzmacniania i naszej zdolności doceniania rodzaju życia, którego potrzebujemy. Niezależnie od tego, że wszystko inne w swoim życiu miałeś dokładnie tak, jak byś to wolał, nie miałbyś możliwości docenienia tego, gdyby nie udało ci się znaleźć poczucia zadowolenia z samego siebie. Poza tym każda relacja, jaką kiedykolwiek miałeś z inną osobą, dokładnie odzwierciedla jedną lub więcej części relacji, jaką masz z samym sobą.

Najlepsze wskazówki, jak najpierw pokochać siebie:

Bardzo łatwo jest doradzić innym, aby pokochali siebie, ale bardzo trudno jest zastosować to w kochaniu siebie. W tym artykule wspomnieliśmy o kilku najprostszych sposobach kochania siebie, które pomogą ci stworzyć silną wewnętrzną więź z twoją duszą. Najpierw przyjrzyjmy się powodom, dla których nie kochamy siebie wystarczająco, wraz z prostymi wskazówkami dotyczącymi miłości do siebie.

1. Kochaj swoje części ciała:

Media pokazują tylko chudych mężczyzn i kobiety jako obiekty pożądania i miłości, więc jak możesz z tą dodatkową wagą być godnym miłości? Pamiętaj, że media sprzedają powierzchowne sny i nie musisz być chuda, żeby być piękną. Piękno jest głęboko w środku; to twoje kochające serce robi różnicę. Kiedy zaczynasz doceniać swoją skórę, włosy na głowie i każdy kontur ciała, zaczynasz patrzeć na siebie bardzo pozytywnie.

Po tym, bez względu na to, kto ma powiedzieć co o twoim wyczuciu stylu, sposobie, w jaki chodzisz, mówisz i udzielasz się towarzysko, nie będzie ci to przeszkadzać, ponieważ miłość przejęła twoją istotę, psychicznie i fizycznie, a teraz w niej mieszkasz . Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale nie niemożliwe. Zostaw wszystko, co teraz robisz, przestań czytać ten artykuł i idź do lustra, obserwuj siebie i uśmiechaj się, odbicie uśmiechające się do ciebie to miłość. Cel rozwiązany, teraz kochasz siebie bardziej niż kiedykolwiek.

2. Zapomnij o przeszłości:

Może w przeszłości wydarzyło się coś złego, ale czy to określa, kim jesteś? Nie, nie, ponieważ jesteś indywidualny i wyjątkowy. Bez względu na to, do której sekty religijnej lub duchowej należysz, wszystkie głoszą akt dobroci i miłości, a wszystko zaczyna się od ciebie. Musisz zrozumieć, że jesteś wytworem miłości, z miłości zrodziłeś się i wychowałeś w ten sam sposób. Jeśli tak jest, to po co spojrzeć wstecz na straszliwą przeszłość, która boli, dlaczego nie wziąć tej lekcji i pomóc innym, którzy potrzebują kogoś, kto ich kocha, troszczy się o nich i prowadzi ich. To też byłby akt miłości, dla innych, a co najważniejsze w uszczęśliwianiu kogoś innego, ty też zaczynasz kochać siebie.

3. Miłość czyni szczęśliwym:

Łatwo jest sprawić, by ktoś płakał, ale bardzo trudno jest rozśmieszyć, dlatego kiedy walczysz ze swoimi wewnętrznymi demonami, rób to poprzez akt miłości. Miłość pomaga ci pokonać demony poprzez ciągłe ignorowanie ich, dopóki nie dowiedzą się, że nie mają do ciebie żadnych praw i opuszczą cię na zawsze. Dlatego mówią, najpierw pokochaj siebie, zanim spodziewasz się, że miłość pojawi się z jakiejkolwiek strony. Miłość w rzeczywistości jest jedynym życiem; ma cel dla ciebie i wszystkich wokół ciebie. Jeśli chcesz tego więcej, musisz to kulturować wewnętrznie i patrzeć na ludzi oczami miłości i pasji.

Na koniec policz swoje błogosławieństwa dla własnej egzystencji. Często płaczemy, że nie mamy bogactwa i najlepszych, ale są tacy, którzy codziennie z trudem wiążą koniec z końcem, żeby zjeść posiłek lub kupić koszulę, żeby się ubrać i ogrzać. Dziękuj swoim gwiazdom, że nie musisz przez to przechodzić; dzieje się tak, ponieważ miłość w tobie zapewniała ci ochronę, bezpieczeństwo i zadowolenie od początku czasu. I tak będzie, jesteś miłością i swoim własnym kochankiem i nikt nigdy nie może ci tego odebrać.

4. Poczuj agonię i przyjmij odpowiedzialność za swoje emocje:

Wszystkie sentymenty są pouczające, mówią nam, czy kochamy siebie, czy się porzucamy, czy też nie mamy szansy, że inni uwielbiają lub kontrolują. Pierwszym krokiem w tym, jak kochać siebie, jest ostrożne branie za oddechem, aby stać się obecnym w swoim ciele i życzliwe uchwycenie wszystkich emocji. Chodzi o poruszanie się w kierunku swoich emocji, w przeciwieństwie do oddalenia od nich z różnymi rodzajami poddania się, na przykład pozostawanie skoncentrowanym w swoim umyśle, osądzanie siebie, wahanie się w uzależnieniach w celu uśpienia lub sprawienie, by inna osoba była odpowiedzialna za swoje uczucia.

5. Przejdź do celu uczenia się:

W utrzymywaniu wewnętrznym istnieją tylko dwa wyobrażalne cele w każdej chwili: zabezpieczenie się przed agonią, unikanie związanych z nią zobowiązań, poprzez różne rodzaje uzależniających i kontrolujących zachowań. Aby dowiedzieć się, co robisz lub w co wierzysz, co może spowodować Twoją agonię – lub co może się wydarzyć między Tobą a kimś innym lub okolicznościami – w celu, w którym możesz podjąć pewne działania dla własnej korzyści.

6. Dowiedz się o swoich fałszywych przekonaniach:

Krok trzeci w nauce kochania siebie jest głęboką i miłosierną procedurą badania swoich przekonań i postępowania oraz tego, co dzieje się z mężczyzną lub okolicznościami, które mogą spowodować twoją udrękę. Zapytaj swoją skłonność o swoją wewnętrzną tożsamość i pozwól, aby reakcja pochodziła z wnętrza z twoich emocji. Kiedy zrozumiesz, co przypuszczasz lub robisz, a które tworzy te uczucia, wtedy badasz swoim poczuciem samookaleczenia, aby zrozumieć lęki i fałszywe przekonania, które skłaniają do porzucenia kontemplacji i działań.

7. Baw się dobrze:

Jeśli jesteś w trakcie uczenia się kochania siebie, pamiętaj o rzeczach, które dały ci szczęście jako łobuzowi. Dołącz je do swojego życia już teraz. Dowiedz się, jak bawić się wszystkim, co robisz. Daj sobie szansę na wyrażenie radości życia. Śmiej się głośno, ciesz się małymi chwilami życia, a Wszechświat dopinguje razem z Tobą.

8. Kochaj swoje ciało:

Celebruj swoją indywidualność, ponieważ każda osoba jest obdarzona wyjątkowym ciałem i osobowością. Utrzymuj dobry zdrowy stan zdrowia, włączając odpowiedni rodzaj odżywiania do swojej diety i wdrażając zdrowy styl życia, taki jak power joga, ćwiczenia itp..

9. Zrób ruch w kochaniu siebie:

Otworzyłeś się na swoją udrękę, zacząłeś uczyć się, rozpocząłeś dyskurs ze swoimi emocjami i skorzystałeś ze swojego głębokiego kierunku. Na ostatnim etapie kochania siebie wykonujesz ruch miłosny, który po pewnym czasie naprawia hańbę, nerwowość i przygnębienie, które były następstwem twojego oddania się. Czasami ludzie uważają „uwielbienie siebie” jako skłonność, którą trzeba wywołać. Przyzwoitym podejściem do adorowania siebie jest podkreślenie aktywności: „Co byłbym w stanie ZROBIĆ, aby pokochać siebie?”.

Do czasu, gdy będziesz świadomy tego, jak kochać siebie, wewnątrz będzie trwały wewnętrzny konflikt, który sprawia, że ​​doświadczasz podziału twojej witalności i niweczy twoje starania o docenienie życia. Najważniejszym wyborem w twoim życiu, tym, który będzie miał wpływ na dokonywany przez ciebie nawzajem wybór, jest poświęcenie się kochaniu i uznawaniu siebie. Wpływa w szczególności na charakter twoich kontaktów, pracę, dostępny czas, pewność siebie i przyszłość.