Indie to wiodący światowy kierunek mody, który może pochwalić się niesamowicie utalentowanymi projektantami mody, takimi jak Sabyasachi, Manish Malhotra itp. Od projektowania kostiumów w filmach z Bollywood po prezentowanie swojego talentu na czerwonych dywanach, ci projektanci wyznaczyli nowe standardy w światowej modzie przemysł. To nie wszystko! Odgrywają również kluczową rolę w pobudzaniu rozwoju lokalnego rynku mody poprzez wprowadzanie nowych projektów, zatrudnianie lokalnych rzemieślników i otwieranie nowych kanałów dla początkujących projektantów. W tym artykule wymieniono 30 znanych projektantów mody w Indiach, którzy pokonali wszelkie szanse, aby umieścić nasz kraj na światowej mapie mody!

Lista 30 najlepszych projektantów mody w Indiach:

Sprawdź wszystkie informacje o swoich ulubionych projektantach mody w kraju.

1. Sabyasachi Mukherjee:

Sabyasachi Mukherjee

Sabyasachi Mukherjee jest jednym z wiodących indyjskich projektantów mody, znanym z tworzenia kolekcji ubrań, które celebrują indyjską wrażliwość. Sabya urodziła się w 1974 roku w Kalkucie w Zachodnim Bengalu. Swoją tytułową markę założył w 1999 roku po ukończeniu NIFT i trafił do wiadomości, prezentując swoją kolekcję ubrań etnicznych podczas Indian Fashion Week. Ubrania Sabyi są pod silnym wpływem tradycji kulturowych bengalskich kobiet i stylu ubierania się, który poznał w młodości.

Jego kolekcja Bridal Wear jest najbardziej poszukiwana przez bogatych i zamożnych, a także przez takie gwiazdy jak Anushka Sharma, Priyanka Chopra, Deepika Padukone i społeczeństwo. Stroje charakteryzują się wyszukanymi haftami, naturalnymi barwnikami, tkaninami w stylu vintage i wykwintnym rzemiosłem.

2. Manish Malhotra:

Manish Malhotra

W ciągu ostatnich kilku lat Manish Malhotra stała się synonimem indyjskiej mody. Jest asem projektantem mody, który zaprojektował wiele filmów Bollywood, Tollywood, a nawet Hollywood. Manish urodził się w 1966 roku i rozpoczął karierę jako model na wybiegu. Urodzony w Bombaju projektant założył swoją imiennikową markę „Manish Malhotra” w 2005 roku i otworzył wiele sklepów w kraju.

Linia odzieży Manisha charakteryzuje się dużą dawką glamour dzięki użyciu współczesnych kolorów, nowoczesnych haftów i ostrych wzorów. Popularne gwiazdy Bollywood, takie jak Alia Bhatt, Jhanvi Kapoor, Kareena Kapoor itp., wolą Manisha Malhotrę od innych projektantów ze względu na jego charakterystycznie nowoczesne i zmysłowe stroje. Kilkakrotnie zdobył także nagrodę „Najlepszy projektant kostiumów” za swoje wspaniałe kreacje w wielu kultowych filmach, takich jak „Kal Ho na Ho”, „Kabhi Kushi Kabhi Gham” itp..

3. Tarun Tahiliani:

Tarun Tahiliani

Tarun Tahiliani jest pierwszym projektantem mody w Indiach, który wyrobił sobie markę na światowej arenie mody. Jego kariera w projektowaniu rozpoczęła się w 1987 roku, kiedy wraz z żoną Shailaja Tahiliani założył Ensemble, pierwszy w Indiach butik z wieloma projektantami. W krótkim czasie Tarun stał się jednym z największych projektantów w kraju i wypuścił kilka kolekcji, od tradycyjnych sylwetek po zachodnie zespoły.

W ciągu ostatnich kilku lat Tarun wyrobił sobie również markę w segmencie Indian Bridal Wear. Jego linia ubrań zawiera wiele złoconych bogactw dzięki różnym technikom haftu i tkaninom, które współgrają z ewoluującymi gustami jego klienteli.

4. Ritu Kumar:

Ritu Kumar

Ritu Kumar jest znanym indyjskim projektantem, który wszedł do branży projektowej w latach 60-tych, kiedy w tej dziedzinie pojawiła się poważna pustka. Do 1999 roku firma projektantów Ritu Kumara miała filie w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku, a nawet odnotowała obrót w wysokości 10 miliardów INR, najwyższy wśród wszystkich indyjskich projektantów. Linia ubrań Ritu pokazuje jej głęboko zakorzenioną indyjską wrażliwość i zamiłowanie do tradycyjnego indyjskiego rzemiosła, takiego jak nadruki blokowe, hafty itp..

W swoich kolekcjach Ritu połączyła indyjską elegancję z zachodnim światem. Oprócz swojej tytułowej wytwórni „Ritu Kumar”, kieruje także innymi wytwórniami, takimi jak „Ri”, „Ritu Kumar Home” i „LABEL Ritu Kumar”. Wygrała Padma Shri w 2013 roku za swój wkład w indyjski przemysł modowy, a także otrzymała nagrodę Achievement Award na L’oreal Paris Femina Women’s Awards w 2012 roku.

5. Rohit Bal:

Rohit Bal

Rohit Bal jest znanym indyjskim projektantem mody, który jest najbardziej znany z wykorzystywania w swoich ubraniach tradycyjnych indyjskich motywów, takich jak Lotos, Paw itp. Rohit urodził się w Kaszmirze w 1961 roku, a swoją karierę rozpoczął w 1986 roku w New Delhi w segmencie odzieży męskiej. Wkrótce rozszerzył swoje kolekcje o odzież damską i akcesoria, takie jak okulary, torebki itp. Rohit słynie z używania bogatych i bogatych tkanin, takich jak brokaty, aksamit itp., które nadają strojowi blasku.

Jego międzynarodowa klientela obejmuje popularne osobistości, takie jak Cindy Crawford, Pamela Anderson i Uma Thurman, które regularnie prezentują jego projekty na czerwonych dywanach. Rohit zdobył również kilka nagród, takich jak „Projektant Roku” w 2001 i 2006 roku oraz wygranie Lakme Grand Finale Designer w 2012 roku.

6. Abu Jani i Sandeep Khosla:

Abu Jani i Sandeep Chosla

Abu Jani i Sandeep Khosla to najpopularniejszy duet projektantów w Indiach, który założył spółkę joint venture „ASAL”. Pochodzący z podobnych środowisk Abu i Sandeep odkryli wspólne zainteresowania i pasję do projektowania i trzymania się siebie przez ponad 30 ostatnich lat. Abu jest mistrzem szkicowania, który potrafi tworzyć wspaniałe hafty dla mistrzów karigarów, aby wytrawić je na strojach.

Abu i Sandeep są dobrze znani z ożywienia umierającej sztuki haftu Chikankari poprzez swoje oszałamiające kolekcje. Od Jayi Bachchan po Aishwaryę Rai, wiele znanych osobistości woli nosić stroje tej marki ze względu na ich estetyczne i wyrafinowane projekty.

7. Anita Dongre:

Anita Dongre

Anita Dongre to najsłynniejsza w Indiach projektantka mody, wiodąca założycielka domu mody „Anita Dongre”. Inspirację czerpie od swojej mamy, która w dzieciństwie projektowała i szyła ubrania dla Anity i jej czwórki rodzeństwa. Anita ukończyła studia w zakresie projektowania mody na SNDT college w Bombaju i obecnie jest właścicielem trzech marek – AND, Global Desi i ANITA DONGRE.

Anita Dongre, poza resztą projektantów, to jej zaangażowanie w ochronę środowiska, zrównoważony rozwój i lokalne formy sztuki. Łącząc techniki tradycyjnego rzemiosła ze współczesnymi ubiorami, Anita odegrała kluczową rolę w zachowaniu umiejętności rzemieślników, a także zapewnieniu im środków do życia.

8. Neeta Lulla:

Neeta Lulla

Neeta Lulla jest czołową projektantką mody w kraju, słynącą z wyszukanych klientek filmowych i sukien ślubnych. Neeta urodziła się w 1965 roku w Bombaju i pracowała jako projektantka kostiumów przy około trzystu filmach. Po sukcesie w degustacji filmów takich jak Devdas, Jodha Akbar, nucenie Dil De ChukeSanam itp. Neeta wzniosła się na zupełnie nowy poziom jako projektantka celebrytów.

Jej weselne zespoły dla Aishwaryi Rai Bacchan zrobiły w tamtych czasach nie lada sensację i przyniosły jej ogromną popularność. Siła Neety tkwi w odkrywaniu na nowo indyjskich strojów, aby odpowiadały gustom współczesnych panien młodych, nie tracąc przy tym tradycyjnej esencji.

9. Masaba Gupta:

Masaba Gupta

Masaba Gupta jest córką indyjskiej aktorki Neena Gupta i słynnej zachodnioindyjskiej krykieta Vivian Richards. Urodziła się w 1989 roku i rozpoczęła karierę z przytupem, pokazując swoją kolekcję na Lakme Fashion Week w Bombaju, gdy miała zaledwie 19 lat. Masaba specjalizuje się w tworzeniu niepowtarzalnych projektów i nieszablonowych nadruków, jakich jeszcze nie próbował żaden projektant.

Masabaha współpracowała z wieloma dużymi markami, takimi jak Tribe, Game of Thrones, Puma India, Nykaa, Raga itp., co pozwoliło jej zapuścić się głęboko w obszar projektowania. Zasłużyła również na tworzenie innowacyjnych projektów, takich jak sari Hidżab. Masaba ma również talent do utrwalania przedmiotów codziennego użytku, takich jak krowy, palmy itp., w modne nadruki.

10. Anamika Channa:

Anamika Channa

Anamika Khanna jest wpływową projektantką mody w Indiach, która przypisuje się temu, że jest pierwszą Hinduską, która uruchomiła międzynarodową markę o nazwie „Ana Mika”. Ta wszechstronnie utalentowana projektantka urodziła się w 1971 roku i prowadziła swoje sklepy w Kalkucie. Kariera Anamiki rozpoczęła się w 1998 roku, od którego jej wykres był utrzymywany na stałym wysokim poziomie. Brała udział w wielu globalnych wydarzeniach modowych i miała wyłączność na międzynarodowych wydarzeniach.

Wiele celebrytów, takich jak Sonam Kapoor, Sonakshi, Karishma Kapoor itp., olśniło kreacje Anamiki na czerwonym dywanie. Zaprojektowała także kostiumy do wielu filmów Bollywood, takich jak Fashion, Aisha itp. Linia ubrań Anamiki pokazuje jej głębokie zrozumienie tradycyjnych indyjskich strojów, biorąc pod uwagę globalne spojrzenie.

11. Manish Arora:

Męski Arora

Manish Arora to projektantka mody z Delhi, znana z używania uderzająco śmiałych palet kolorów i motywów kiczu, które przekształcają ubrania w nadające się do noszenia dzieła sztuki. Manish rozpoczął karierę projektanta w 1997 roku po ukończeniu NIFT w New Delhi i uruchomieniu swojej marki „Manish Arora”. Rozszerzył swoją działalność, uruchamiając swój flagowy sklep „Manish Arora Fish Fry”.

Eksperci mody często uważają Manisha Arorę za „króla awangardy” ze względu na jego wyrafinowane i nowoczesne projekty. Jego psychodeliczne nadruki w połączeniu z dziwacznymi wzorami są przykładem jego wyjątkowego smaku i wrażliwości. Oprócz ubierania indyjskich celebrytów, Manish projektował również stroje dla międzynarodowych celebrytów, takich jak Rihanna, Lady Gaga, Katy Perry itp..

12. Ritu Beri:

Ritu Beri

Ritu Beri jest jedną z wybitnych projektantek mody w Indiach, która założyła swoją markę w 1990 roku. Jest pierwszą w wielu aspektach, w tym pierwszą indyjską projektantką, która pojawiła się w magazynie o stylu PROMOSTYL, pierwszą indyjską projektantką, która zrobiła pokaz mody w Paryżu i jako pierwszy Azjata stanął na czele francuskiej marki Fashion.

Ritu była również protegowaną francuskiej legendy Francois Lesage, a jej talent twórczy został oklaskiwany przez wielu topowych projektantów mody na świecie. Została również wymieniona jako „Pierwsza Dama Mody w Indiach” przez Time Magazine, co wskazuje na jej pozycję w branży modowej. Ritu słynie z nadawania indyjskiego wyrazu współczesnym ubiorom i przekształcania ich w zespoły, które zadowolą klienta.

13. Bibhu Mohapatra:

Bibhu Mohapatra

Bibhu Mohapatra urodził się w Odisha w 1972 roku i przeniósł się do Stanów Zjednoczonych w 1996 roku, aby kontynuować studia magisterskie. Po pracy dla kilku amerykańskich firm, Bibhu uruchomił swoją wytwórnię „Bibhu Mohapatra – Purple Label” i zaprezentował swoje kolekcje w największych miastach świata. Nawet po stworzeniu silnej bazy dla siebie w USA, Bibhu nie stracił kontaktu ze swoją indyjską estetyką, która jest na pierwszym planie we wszystkich jego strojach.

Jego cenioną klientelą są who’s who z Londynu, Paryża i Nowego Jorku, takie jak Jennifer Lopez, Lupita Nyong, Hilary Swank itp. Nawet Pierwsza Dama, Michelle Obama, była klientką Bibhu. Ten indyjski projektant z Nowego Jorku jest dobrze znany z wyszukanych sukni wieczorowych i bogatych futer, które są wysoko cenione wśród elitarnego tłumu.

14. Asmita Marwa:

Asmita Marwa

Asmita Marwa to jedna z najlepszych międzynarodowych projektantów w Indiach, pochodząca z Hyderabadu. Zdobyła miano pierwszej projektantki Hyderabadi, która projektowała kostiumy do wielu filmów Tollywood, takich jak Manmadhudu, Gharshana, Arjun itp. W 2003 r. założyła swoją pierwszą wytwórnię „Asmita” i regularnie prezentowała swoje kolekcje na Blender’s Pride i Lakme Fashion Week.

Asmita mocno wierzy w koncepcję zrównoważonego rozwoju, a jej kolekcje odzwierciedlają jej ideologie. Jej linia ubrań zawiera tradycyjne formy sztuki, takie jak Kalamkari, telugu Calligraphy itp., które estetycznie mieszają się ze współczesną modą. Jej wybory kolorystyczne sprowadzają się do odcieni ziemi i głębokich odcieni, które bardzo dobrze komponują się z tkaninami takimi jak bawełna i jedwab.

15. Sanjay Garg:

Sanjay Garg

Sanjay Garg jest człowiekiem stojącym za słynną wytwórnią saree „Raw Mango”. Jest jednym z najbardziej szanowanych projektantów mody w kraju, ponieważ odegrał kluczową rolę w ożywieniu tradycyjnych tkanin, takich jak Chanderi, Banarasi Brocade itp. Jego sari przemawiają do wszystkich klientów dzięki bogatym kolorom, tkaninom i misternym splotom. Sanjay jest również właścicielem innej marki, „Sanjay Garg”, dzięki której zaspokaja potrzeby osób nie noszących saree, przekształcając tkaniny w stroje do noszenia.

Podstawa linii ubrań Garga jest dość prosta i bezpośrednia – odrodzenie indyjskiej kultury i krosien ręcznych. Ciekawe jest to, jak nawet po ponad 10 latach w branży i zdobywaniu reputacji jednego z największych projektantów w Indiach, Sanjay nadal utrzymuje duszę tej marki nietkniętą i bardzo żywą!

16. Gaurang Shah:

Gaurang Shah

Gaurang Shah to kolejny godny uwagi indyjski projektant mody, który odegrał kluczową rolę w ożywieniu różnych splotów dziedzictwa, takich jak Jamdani, jedwab Kanchipuram itp. Jest także jednym z czołowych projektantów kostiumów do nagradzanego filmu – Mahanati, biografii o życiu wielkiego Savitri . Gaurang Shah jest znany z odkrywania na nowo odwiecznych splotów ręcznych, aby stworzyć wersje fusion, takie jak Kanchi-Kalamkari, Kanchi-Organza, Kanchi-Khadi i Kanchi-Tussar.

Projekty Gauranga odzwierciedlają jego miłość i uwielbienie dla indyjskiego dziedzictwa i zawierają tradycyjne motywy świątynne i wzory inspirowane naszą kulturą. Eksperymentował również z wieloma technikami hafciarskimi, takimi jak Parsi, Kutch, Chikankari itp. i dodał do nich współczesny styl.

17. Payal Singhal:

Payal Singhal

Payal Singhal to wiodąca indyjska projektantka mody, która swoją przygodę z projektowaniem rozpoczęła w wieku zaledwie piętnastu lat. Pochodziła z rodziny projektantów i przedsiębiorców i odziedziczyła te same geny. Payal uruchomiła swoją tytułową etykietę „Payal Singhal” w 1999 roku i starała się, aby jej projekty były odpowiednie do obecnych czasów i były dostępne dla różnych grup ludzi.

USP Payal polega na jej umiejętności łączenia tradycyjnej indyjskiej odzieży ze współczesnymi elementami. Większość jej kreacji oddaje prawdziwy styl i wrażliwość współczesnych kobiet, które uwielbiają próbować modnych ubrań, nie zapuszczając się zbytnio na swoje korzenie.

18. Ridhi Mehra:

Ridhi Mehra

RidhiMehra to znana indyjska projektantka mody, która na nowo zdefiniowała tradycyjny indyjski sposób ubierania się. Jej zespoły są ostre, ostre i wyraźnie nowoczesne. Ridhi ma siedzibę w New Delhi i w 2012 roku uruchomiła swoją markę odzieży damskiej „RidhiMehra”. W krótkim czasie zmieniła się w sławną projektantkę mody, która wnosi swoje europejskie wpływy do indyjskich ubrań.

Ridhi woli używać nowoczesnych tkanin i palet kolorów, aby nadać strojom indyjskim świeżą perspektywę i współczesny wygląd. Jej sari i lehengi mają odrobinę dramatyzmu i modne podejście, które czyni je ponadczasowymi!

19. Raghavendra Rathore:

Raghavendra Rathore

Nazwa „Raghavendra Rathore” stała się synonimem luksusu i arystokracji. Raghavendra urodził się w niegdysiejszej rodzinie królewskiej Jodhpur w 1967 roku, a jego królewskie wychowanie ma duży wpływ na jego linię ubrań. Raghu ukończył Parsons School of Design w Nowym Jorku i pracował z Donną Karan w globalnej marce modowej DKNY.

Raghavendra jest obecnie wiodącym projektantem w segmencie luksusowej odzieży męskiej, a jego kolekcje łączą urok starego świata z wrażliwością new age. Od Sherwanis do Achkans i jego podpisu Velvet Bandhgala, marka Rathore zaspokaja potrzeby krawieckie współczesnego mężczyzny.

20. Rajesh Pratap Singh:

Rajesh Pratap Singh

Rajesh Pratap Singh to jeden z najlepszych projektantów mody w kraju, który zna swoje wyrafinowane współczesne ubrania z tradycyjną indyjską estetyką. Rajesh urodził się w Radżastanie w 1969 roku i ukończył NIFT w New Delhi. Założył swoją tytułową wytwórnię w 1997 roku, aby zaspokoić zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Sukces jego marki leży w jego dbałości o najdrobniejsze szczegóły, misternej grze tkanin i pracy nad czystymi projektami.

Charakterystyczny styl Rajesha wykorzystuje szpilki, które są szeroko stosowane w koszulach, topach itp. Uwielbia także eksperymentować z różnorodnymi kolorami, od stonowanych neutralnych po przykuwające wzrok jasne odcienie. Marka Rajesha „Ensemble” koncentruje się na wytwarzaniu produktów wyłącznie dla Indian w ramach ruchu Make in India.

21. Surily Goel:

Sury Goel

Surily Goel jest słynną projektantką mody i kostiumografem do wielu filmów Bollywood, takich jak Salaam Namaste, Saawariya itp. Była szkolona przez nikogo innego, jak projektanta asa, Manisha Malhotrę. Po studiach projektowania mody w FIDM w Los Angeles, Surily wprowadziła na rynek swoją tytułową „Surily G” w 2003 roku. Prezentowała swoje kolekcje w sklepach wielomarkowych, takich jak Aza i Fiza.

Surily stylizował wielu aktorów i aktorek, takich jak Preity Zinta, Rani Mukherjee, Genelia D’Douza, Hrithik Roshan w różnych wysokobudżetowych filmach Bollywood. Ma długą listę klientów z listy A, głównie towarzyskich i imprezowiczów, którzy błyszczą w jej strojach.

22. Shilpa Reddy:

Shilpa Reddy

Shilpa Reddy, projektantka z Hyderabadu, jest dobrze znaną twarzą w społecznym obiegu miasta. Shilpa rozpoczęła swoją podróż jako modelka, a później ukończyła Academy of Design w Toronto. W 2004 roku zdobyła również tytuł Mrs India, a nawet pojawiła się w kalendarzu Kingfisher. Oprócz sukcesu w dziedzinie modelowania, Shilpa uruchomiła również swoją imiennikową markę „Shilpa Reddy”.

Projekty Shilpy są czyste, wyrafinowane, nowoczesne i dobrze skonstruowane. Woli pracować z trwałymi, przyjaznymi dla środowiska tkaninami pochodzącymi z grup klastrów ręcznych. Shilpa została również pierwszą indyjską projektantką, która zaprezentowała swoją kolekcję na kultowej konstrukcji Paryża, wieży Effiel.

23. Gauri i Nainika:

Gauri i Nainika

Gauri i Nainika to siostry, które uruchomiły swoją wytwórnię „Gauri &Nainika” w 2002 roku. Duet z Delhi znany jest z fantazyjnych sukni wieczorowych, awangardowych sukienek koktajlowych i szykownych strojów. Zaprojektowali stroje dla wielu celebrytów, takich jak Kareena Kapoor i panny młode z elitarnych rodzin.

Linia ubrań tej marki inspirowana jest romantycznym urokiem amerykańskiej i europejskiej kultury, na którą siostry były narażone w okresie dorastania. Projekty doskonale równoważą dramaturgię i dyskretną elegancję, które mają długi okres trwałości na dynamicznym rynku mody.

24. Shantanu Nikhil:

Shantanu Nikhil

Shantanu Mehra i Nikhil Mehra są właścicielami popularnej marki modowej „Shantanu & Nikhil”, założona w 2000 roku. Główną ideologią stojącą za tą marką jest tworzenie strojów, które celebrują współczesne Indie. Stroje otrzymują sporą dawkę dramatyzmu, przesady i misternych detali, które tworzą fascynujące wizualne historie. Tradycyjne, ręcznie tkane techniki Indii są przekręcone z mocną dawką nowoczesnej wielkości, która jest żywa, ale nie przesadzona.

Marka adresowana jest do segmentu luksusowej odzieży okazjonalnej wybieranej przez zamożnych mieszkańców kraju. Niektórzy z ich godnych uwagi klientów to Shilpa Shetty, Shahid Kapoor, Hrithik Roshan, Ranveer Singh itp..

25. Anju Modi:

Anju Modi

Anju Modi jest kobietą stojącą za oszałamiająco pięknymi kostiumami w filmach takich jak Syra Narsimha Reddy, Bajirao Mastani i GoliyonkiRaslila – Ram Leela itp. Jest ekspertem od indyjskich splotów i rękodzieła oraz wyraziła zainteresowanie filmami historycznymi i dramatami z epoki, które rzucają wyzwanie jej umiejętnościom. Anju weszła do indyjskiej branży mody w 1990 roku i stworzyła dla siebie wyjątkową markę dzięki swoim kolekcjom, które celebrują indyjskie dziedzictwo.

Andżu odegrało kluczową rolę w ożywieniu starożytnych indyjskich technik tkackich i drukarskich. Jej ubrania zdobią odwieczne hafty, barwniki roślinne i tradycyjne sploty z nutką współczesnej magii. Wiele celebrytów, takich jak Sonam Kapoor, Kareena Kapoor, KanganaRanaut, Madhuri Dixit itp., nosiło stroje Anju na najważniejszych imprezach.

26. Suneet Verma:

Suneet Verma

Suneet Verma to jeden z wybitnych indyjskich projektantów mody, który rozpoczął karierę w 1964 roku. Zanim założył własną firmę, pracował we francuskim luksusowym domu mody Yves Saint Laurent. Suneetverma był również związany z wieloma markami high-end, takimi jak Swarvoski, Judith Leiber itp., a także był zaangażowany w projektowanie wnętrz BMW serii 7, co uczyniło go pierwszym indyjskim projektantem, który to zrobił..

Ubrania Vermy zawierają wiele fantazyjnych elementów, takich jak delikatne siatki, ozdoby, kryształy i czyste kroje. Projekty są inspirowane i inspirowane europejską historią, z którą Verma miał kontakt w młodości.

27. Prathyusha Garimella:

Prathyusha Garimella

Pratyusha Garimella jest projektantką mody z Hyderabadu, znaną z bogatych i wyszukanych kolekcji indyjskich ubrań etnicznych. Pratyusha założyła swoją markę w 2013 roku i od tego czasu wyrzeźbiła dla siebie niszę w dynamicznym przemyśle modowym w kraju. Woli pracować z indyjskimi sylwetkami i nadać im nowoczesny wygląd.

Kolekcje Pratyushy charakteryzują się żywymi kolorami, pięknymi haftami i misternymi detalami, które mają królewski i wyrafinowany wygląd. Oprócz lehengas i sarees, marka oferuje również kolekcje chic fusion i western, aby zaspokoić wszystkie rodzaje odbiorców.

28. Archana Rao:

Archana Rao

Archana Rao jest wybitną projektantką mody z Hyderabadu, znaną ze swojej kreatywności i talentu w projektowaniu. Wierzy w tworzenie praktycznych i funkcjonalnych strojów, a nie tylko teatralnych elementów ograniczonych do wybiegu. Jej kreacje celebrują piękno i kobiecość indyjskich kobiet w postaci delikatnych organz, kojących pasteli i eleganckich krojów.

Ten młody projektant mody osiągnął dość duży sukces w krótkim czasie i zajął miejsce obok niektórych największych graczy w kraju. Oprócz swojej imiennej marki „Archana Rao”, jest również właścicielem sub-marki „FrouFrou”, specjalizującej się w dodatkach i grafikach.

29. Dzień Anupamy:

Anupama Dayal

Anupama Dayal jest utalentowaną projektantką mody w kraju, która założyła swoją markę w 2004 roku. Jej kolekcje zostały dobrze przyjęte, zarówno w kraju, jak i za granicą, a także została nazwana „nową najlepszą przyjaciółką Londynu”. Anupama specjalizuje się w zestawach Boho chic i fusion, które charakteryzują się klasycznymi krojami, tkaninami w kolorze klejnotów i wieloma odwiecznymi technikami haftu.

Poszerzyła również swoją działalność o projektowanie akcesoriów, wyposażenia domu, a nawet wnętrz. Jej produkty mają międzynarodowy urok z duszą, która jest zasadniczo indyjska!

30. Namrata Joshipura:

Namrata Joshipura

Namrata Joshipura to uznana indyjska projektantka mody, która projektuje kolekcje, które przekraczają granice. Jest uważana za „Królową Pret” i była jedną z pierwszych indyjskich projektantek, która wprowadziła koncepcję sukni wieczorowych do krajowego obiegu mody. Namrata ukończyła NIFT i uruchomiła swoją markę odzieżową w 1996 roku.

Została nagrodzona „Projektantem Roku” w 2013 roku. Jej stroje odzwierciedlają jej wielomiasteczkowe doświadczenia w Indiach i Stanach Zjednoczonych, które przekładają się na współczesne sylwetki. Namrata pasjonuje się również ozdobami, którymi hojnie tchnie w swoje kolekcje.

Czy te 30 indyjskich projektantów mody nie inspiruje Cię swoimi wspaniałymi historiami? Możesz przeglądać ich kolekcje na oficjalnych stronach internetowych lub w markach od wielu projektantów, takich jak Aza Fashions, Pernia’s Popup Shop itp. Więc kto jest twoim ulubionym projektantem mody i dlaczego? Daj nam znać!