Mudra ma głębokie znaczenie związane z naszą indyjską tradycją. Ma bardzo głębokie znaczenie hamowane w naszej historii. Z mudrami wiążą się różne formy opowieści. Uważa się, że mudra jest znana z tego, że zajmuje się większością naszych problemów zdrowotnych. W dawnych czasach ludzie nie mieli zbyt wielu udogodnień medycznych, więc w tamtych czasach praktykowano tylko mudrę i byli o wiele zdrowsi niż my dzisiaj. Udowodniono nawet, że oczekiwana długość życia była w tamtych czasach znacznie dłuższa niż dzisiaj. Nawet właściwości naukowe i lecznicze znacznie się dziś rozwinęły, ale nadal problemy zdrowotne również mnożyły się wiele razy. Jedną z takich bardzo ważnych mudr jest Abhaya Mudra.

Abhaya Mudra, jak to zrobić i korzyści

Zrozummy znaczenie Abhaya Mudra:

Słowo Abhaya ma różne znaczenia. Wiele lat wcześniej, kiedy Hindusi używali sanskrytu jako języka komunikacji, często używano słowa abhaya. W tamtych czasach abhaya oznaczało nieustraszoność.

Do abhaji możesz również dołączyć znaczenie ochrony, spokoju i ciszy. Można również powiedzieć, że abhaya mudra symbolizuje oddzielenie strachu i zła od naszego życia. Uważa się, że ten symbol był używany na długo przed nadejściem buddyzmu.

Ideą powstania tego symbolu było zwrócenie się do obcych z przyjaznym gestem. Uważano jednak, że nie powinno się zbytnio przyjaźnić z nieznajomymi, a ludzie przyzwyczajeni do unikania rozmów i spotkań z nieznajomymi.

Tak więc ta koncepcja wyewoluowała z abhaya mudry, w której ludzie zwykli spotykać się i szczęśliwie witać nieznajomych. Inną teorią dotyczącą tego gestu jest to, że został on wprowadzony, gdy Gautam Budda został zaatakowany przez słonia. Wiadomo, że słoń natychmiast się uspokoił, gdy zobaczył ten gest Gautama Buddy. Ludzie praktykujący buddyzm mówią, że Gautam Budda podniósł ręce w akcie nieustraszoności.

Ta mudra jest również bardzo popularna w innych tradycjach historycznych. Widać to nawet w wielu pismach Gandhary. W sztuce Gandhary akt ten był używany głównie do nauczania. Ta mudra była również bardzo powszechna w Chinach, zwłaszcza w północnych obszarach Wei i Sui w IV i VII wieku. Ten gest jest również bardzo popularny w piątym dhyani Buddzie, znanym również jako Amoghasiddhi. Uważa się, że jeśli praktykujesz amoghasiddhi przez dość długi czas, będziesz w stanie przezwyciężyć zazdrość, a to pomoże ci na dłuższą metę osiągnąć nowe osiągnięcia w swoim życiu. W Tajlandii i Laosie ta mudra jest popularnie znana jako chodzący Budda.

Jak wykonać Abhaya Mudra?

Tak więc, po zapoznaniu się z tą mudrą, pojawia się główne pytanie, jak zrobić tę mudrę. Nie martw się, pomożemy Ci z tego wyjść. Zanim wykonasz jakąkolwiek mudrę, konieczne jest, aby twoje ciało było luźne. Jeśli nadmiernie się wytężasz lub sprawiasz, że twoje ciało jest zbyt ciasne z powodu nacisku i stresu, to nie robisz tego dobrze. Musisz przezwyciężyć wszystkie ziemskie sprawy, a następnie skoncentrować się na formie mudry. Wtedy oczekuj tylko korzyści w dłuższej perspektywie. Jeśli robisz tę mudrę, myśląc, że nie osiągniesz rezultatu lub innymi słowy nad myśleniem, to nie osiągniesz rezultatów.

Poniżej znajdują się niektóre z krótkich kroków, które pomogą ci zdobyć tę Abhaya Mudrę:

  • Usiądź w pozycji lotosu lub bardzo łatwej półsiedzącej pozycji. Pierwszym warunkiem każdego ćwiczenia mudry jest komfort. Aby wykonać to ćwiczenie, musisz być w wygodnej pozycji. Następnie sugerujemy usiąść na macie lub na jasnym dywanie. Dzieje się tak, ponieważ wielu ekspertów fitness i dietetyków sugeruje, że nie powinieneś siedzieć na gołej podłodze. Goła podłoga emituje i emituje promieniowanie, które nie jest dobre i zdrowe podczas wykonywania mudry. Możesz mieć oczy otwarte lub zamknięte, jak chcesz. Zamknięte oczy zdecydowanie zapewniają większą koncentrację.
  • Podnieś prawą rękę do wysokości ramion.
  • Teraz zegnij ręce i dłonie skierowane na zewnątrz z wyprostowanymi palcami
  • Teraz połącz go lewymi rękami, stojąc tylko.

Wskazówki i porady dotyczące Abhaya Mudry:

Nie ma określonego czasu i kiedy zrobić tę mudrę. Możesz robić tę mudrę, kiedy chcesz. Ponieważ ta mudra również nie obejmuje żadnego konkretnego wzoru siedzenia. Abhaya mudrę można łatwo wykonać na stojąco, więc możesz to zrobić nawet podczas biegu. Możesz to zrobić w biurze, gdy jesteś znudzony pracą i chcesz cieszyć się przerwą. Wykonuj abhaya mudrę, wtedy możesz również przezwyciężyć swój strach. Tak więc w tym niezwykle konkurencyjnym świecie konieczne jest przezwyciężenie strachu i zazdrości. Tylko wtedy możesz odnieść sukces i rywalizować w długim wyścigu życia. Dlatego konieczne jest regularne praktykowanie abhaya mudry. Dzięki dłuższej praktyce abhaya mudry możesz zobaczyć i odczuć pozytywne zmiany w swoim życiu i stylu życia. Ta mudra jest niezwykle popularna. Nawet lekarze zalecają abhaya mudra, aby przezwyciężyć swoje lęki.

Ale musicie pamiętać, że Abhaya mudra nie da się przewyższyć w jeden dzień. Wszelkie niezdrowe praktyki można osiągnąć tylko w jeden dzień. Potrzeba czasu, aby przewyższyć rzeczy i znacznie więcej czasu, aby z nich skorzystać. Dlatego naszą sugestią jest, aby praktykować tę mudrę przez długi czas, a wtedy tylko ty możesz przezwyciężyć swój strach i zazdrość. Jest to bardziej psychiczne przezwyciężenie niż fizyczne zmiany, dlatego zajmuje to znacznie więcej czasu. Więc nie zniechęcaj się faktami, że nie osiągasz rezultatów. Z czasem i odrobiną cierpliwości na pewno osiągniesz rezultaty, jeśli będziesz wystarczająco pewny siebie i robisz to dobrze.