W dzisiejszych czasach choroby serca są dość powszechne. W dzisiejszych czasach nie obwiniaj za to niezdrowego środowiska. Nawyki ludzkie stały się niezwykle niezdrowe. Spożywanie dużej ilości śmieciowego, tłustego jedzenia ulicznego, brak pracy fizycznej, spanie do późna i picie alkoholu są stałymi elementami dzisiejszego stylu życia. To wszystko ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. A nawet w niektórych przypadkach może to spowodować poważne uszkodzenie wewnętrznego systemu opieki zdrowotnej. Jedną z najczęstszych chorób są zawały serca. W rzeczywistości atak serca jest najbardziej zaawansowanym etapem tego ćwiczenia. To, co dzieje się na początku, to zaburzenia związane z sercem i bóle serca oraz inne problemy.

Ale jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana, może również powodować zawał serca. Wcześniej zaburzenia sercowe były dość powszechne u osób w wieku 50 lat, ale dziś nawet młode osoby w wieku 20-30 lat cierpią na te zaburzenia sercowe. Jedną z najczęstszych chorób serca jest nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.

Apan Vayu Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Kobiety są naturalnie odporne na choroby związane z sercem. Mają dość wysoki poziom estrogenu w okresie cyklu menstruacyjnego. Ale po menopauzie ich poziom estrogenów gwałtownie spada, a tym samym są pozbawione naturalnej ochrony lub tarczy przed nimi.

Istnieje wiele mudr lub ćwiczeń fizycznych, o których wiadomo, że są pomocne w chorobach serca. Mudry wykonywane są w taki sposób, aby osłaniały ciało lub redukowały zaburzenia serca ruchami palców. Właściwie te mudry są praktykowane tylko poprzez ruchy palców i mają z kolei wpływ na nerwy, a tym samym zmniejszają ryzyko serca. Jedną z najskuteczniejszych mudr pod tym względem jest pozycja jogi Apan Vayu Mudra.

Apan Vayu Mudra Kroki i korzyści:

W tym artykule wyjaśniamy krok po kroku proces apan vayu mudra i jego zalety.

Jak zrobić Apan Vayu Mudra?

 • Po pierwsze musisz wygodnie usiąść na macie lub lekkim dywanie. Proponuję nie siadać na podłodze, ponieważ sprawia to, że podłoga staje się śliska, a twój dotyk lub postawa słaba. Możesz także usiąść w padma asanie lub pozie lotosu.
 • Musisz utrzymać normalny oddech. Oddychaj przez nozdrza, a nie przez usta.
 • Teraz delikatnie utwardź czubki palców. Musisz dotknąć czubków palców serdecznych i środkowych. Zrób to bardzo delikatnie i wygodnie kciukami.
 • Upewnij się, że kciuki powinny być skierowane prosto na zewnątrz.
 • Teraz utrzymaj swoją pozycję przez jakiś czas. Upewnij się, że utrzymasz tę pozycję przynajmniej przez 10-15 minut, a nie dłużej.

Zaletą tej pozy jogi apan vayu mudra jest to, że nie musisz przestrzegać żadnego ścisłego wzorca ani ram czasowych dla tego wzorca jogi. Możesz to zrobić zawsze i wszędzie. Ponadto to ćwiczenie nie wymaga użycia żadnego specjalnego sprzętu. Dzięki temu możesz to zrobić zawsze i wszędzie.

Korzyści z Apan Vayu Mudry:

 • Główną podstawową korzyścią tego ćwiczenia jogi mudra są ogromne korzyści dla serca.
 • Wiadomo, że leczy i leczy choroby serca. Zaobserwowano wiele przypadków, w których ludzie praktykujący postawę apan vayu mudra leczą dolegliwości serca.
 • Wiele zatrzymań akcji serca zostało zakończonych lub usuniętych podczas praktykowania tej pozy apan vayu mudra.
 • Apan vayu mudra jest również znana z tego, że choruje lub pomaga osobom cierpiącym na niestrawność lub problemy związane z zaparciami.
 • Wiadomo również, że to ćwiczenie mudry eliminuje osoby cierpiące na problemy żołądkowe.

Ograniczenia Apan Vayu Mudra:

Ale nie wszystko jest dobrze z apan vayu mudrą. Apan vayu mudra ma również ogromną liczbę ograniczeń.

 • Przeważnie obserwuje się, że apan vayu mudra jest niezwykle powolna. W związku z tym musi mieć długotrwały wpływ na organizm i system.
 • W większości przypadków apan vayu mudra jest określana jako nieprzydatna dla ludzi, ponieważ daje lub pomaga ludziom bardzo krótko. Dlatego musisz to ćwiczyć od wielu lat.