Znak szacunku Atmanjali Mudra:

Mudry mają dość istotny związek z historią starożytnych Indii. Wiele innowacyjnych działań wiąże się z mudrami lub ćwiczeniami fizycznymi. A co najważniejsze, mudry stały się nieodłączną częścią indyjskiego stylu życia. Od wielu lat używamy mudr lub ćwiczeń jogi, aby zachować dobrą kondycję i zdrowie.

Atmanjali Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Astma Mudra Znaczenie, kroki i korzyści

Znaczenie astmy mudry:

Jedną z takich niezbędnych mudr jest Atmanjali Mudra. Jest to gest ręką, aby okazać szacunek innym. Atmanjali mudra jest również znana jako „Namaskar Mudra”. W języku hindi wszyscy wiemy, co właściwie oznacza namaskar. Dowiedzmy się więc, co oznacza Atmanjali mudra? Jest oznaką okazania szacunku i szacunku osobie, która stoi przed tobą. Jest to gest dłoni, który jest praktykowany w całej Azji, a nawet poza nią.

Te znaczące ćwiczenia lub gesty mudry są praktykowane w wielu krajach. Niektórzy są bezpośrednimi sąsiadami Indii, a inni są odlegli jak – Sri Lanka, Nepal, Bhutan, Tajlandia, Kambodża, Laos, Birma i Indonezja. Poza tym ten szacunek i szacunek okazywany gestem dłoni jest niezwykle popularny w wielu krajach wschodnich.

Innym znaczeniem lub znaczeniem mudry Atmanjali może być czczenie. Ponieważ składamy ręce przed oddaniem czci Bogu, a nawet starszym. W tradycji wschodniej również starsi są obdarzani takim samym szacunkiem i szacunkiem jak Bóg. Również inne znaczące zastosowanie atmanjali mudry ma miejsce przed rozpoczęciem lub zakończeniem jakichkolwiek asan jogi.

Robi się to na początku, aby podziękować bogu i poprosić go o siłę i moc do rozpoczęcia ćwiczenia. Widziałem również wielu ludzi praktykujących atmanjali mudrę, gdy zaczyna się dzień. To jest jak nasycenie słońcem lub ćwiczenie surya namaskar. W tym przypadku pochylamy głowy i składamy ręce w kierunku słońca. To nie jest gest dziękczynienia bogu, ale także powitanie dnia i wyzwań, które go czekają.

Jak postępować w przypadku astmy mudry:

  • Należy to zrobić obiema rękami, najpierw trzymaj ręce razem przed sercem.
  • Zostaw trochę wolnego miejsca między dłońmi.

Korzyści z astmy mudry:

Obecnie istnieją ogromne dowody naukowe na korzyści atmanjali mudra. Pomaga wejść w stan medytacji. Ponadto ta fizyczna pozycja wykonania zapewnia elastyczność dłoni, palców, nóg i całego ciała. Ta postawa jogi przynosi pozytywną energię i promieniowanie w twoich częściach ciała. Naukowcy argumentowali na całym świecie, że atmanjali mudra zapewnia również równowagę w prawej i lewej półkuli mózgu. Wprowadza harmonię i spokój do twojego życia, co jest rodzajem ponownego przeżywania, ponieważ dzisiejszy styl życia jest pełen stresu i niepokoju.

Atmanjali mudra to niezwykle popularny gest fizyczny, który ma wiele zalet. Atmanjali mudra jest w rzeczywistości pozą centrującą. Pozycja centrująca jest ukierunkowana lub wykonywana, aby skoncentrować całą energię w jednym punkcie, aby uwolnić się od otaczającego niepokoju, bólu i stresu.

To ćwiczenie gestów mudry pozwala zminimalizować lub odsunąć na bok otaczający hałas lub napięcia i skoncentrować się tylko na jednym punkcie. Jest to najczęściej używane przez ekspertów fitness lub praktyków, aby skoncentrować się na jednym punkcie. To jest jak kluczowe narzędzie do skoncentrowania się na jednym punkcie i wyeliminowania cię z otaczających rzeczy. Ta praktyka mudry pomaga praktykującym i każdemu, kto wykonuje lub praktykuje to ćwiczenie mudry, w mediowaniu w jednym punkcie.

Więc tak jest znacznie lepiej. Czy byłeś także świadkiem praktykowania atmanjali mudra? Musisz spasować i podnieść ręce przed sercem. To sprawia, że ​​twoje serce jest znacznie cichsze i spokojniejsze, a także reguluje bicie serca. Atmanjali mudra jest jak dodatkowa medytacja, która jest bardzo potrzebna w przypadku skrajnego niepokoju i stresu. Wiadomo również, że ta praktyka mudry przynosi jasność myśli.