Mudra jest w rzeczywistości słowem z sanskrytu, które odnosi się do twojej obecnej postawy. Mudra jest właściwie gestem symbolicznym, a dokładniej jest to gest ruchu ręki lub palca. Wiele mudr jest związanych z pozycjami jogi lub ćwiczeniami fizycznymi. Wiadomo, że te pozy jogi lub ćwiczenia fizyczne przynoszą korzyści i wpływają na całe ciało lub cały system. Tym, co jest sprzeczne z tymi pozycjami jogi lub ćwiczeniami fizycznymi, jest to, że przynoszą one długoterminowe korzyści naszemu ciału.

Bhairava Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Słyszałem wiele historii sukcesu, w których wiele osób powiedziało, że odniosły ogromne korzyści z tych ćwiczeń. Tak więc praktykowanie ćwiczeń mudry lub jogi jest jak długoterminowe przedsięwzięcie. Przynosi korzyści i leczy Twój organizm na dłuższą metę. Ich energetyczne działanie ma dość pozytywny wpływ na nasze ciało, umysł i nastawienie. Niektóre mudry wywarły znaczący wpływ na nasze ciało, umysł i duszę.

Bhairava mudra:

Jedną z takich mudr jest bhairavi mudra. Jest to również znane jako Shiva lub Shakti mudra. Bhairav ​​jest w rzeczywistości formą Shivy, która jest budząca grozę i przerażająca. W rzeczywistości demonstruje moc Shivy. To jest jak demonstracja tego, dlaczego wielbi się Pana Śiwę lub dlaczego wielbi się jego siłę. W końcu pan Shiva słynie z ogromnej siły siły. Tak więc ta bhairavi mudra wysuwa tę siłę i moc na pierwszy plan. Tutaj przynosimy znaczenie bhairava mudra, wykonując kroki i korzyści dla twojego zdrowia.

Kroki i zalety Bhairavi Mudra:

Znaczenie Bhairava Mudra:

To jak tajemna mantra dla setek ludzi, którzy czczą Pana Shivę, jak również jego Shakti. Ci ludzie są powszechnie określani jako „bhairavi”. I tak ta forma mudry lub ćwiczenia fizyczne są przeznaczone tylko dla nich. Teraz pojawia się główne pytanie, jak to zrobić z bhairav ​​mudra ćwiczeń fizycznych?.

Jak zrobić Bhairava Mudra:

Aby rozpocząć jakiekolwiek ćwiczenie, musisz usiąść w wygodnej pozycji. Możesz usiąść w pozycji padmasana lub lotos, składając obie nogi i siedząc na podłodze. Upewnij się, że przed siedzeniem zabrałeś lekką matę lub dywan. Wielu ekspertów fitness radzi, aby nie siadać bezpośrednio na podłodze, ponieważ promieniowanie z podłogi może mieć negatywny wpływ na cały system fizyczny.

Utrzymywanie prostej postawy jest kolejnym warunkiem wstępnym każdej formy jogi lub ćwiczenia mudry. Musisz się zrelaksować i uwolnić od otaczającego Cię niepokoju i stresu. Możesz zamknąć lub otworzyć oczy w zależności od tego, jak czujesz się komfortowo. Ale osobiście czuję, że zamknięte oko znacznie ułatwia koncentrację i medytację. Ale to całkowicie twój wybór.

Teraz wystarczy wyciągnąć obie ręce i położyć prawą dłoń na lewej. Teraz są dwie główne odmiany tego ćwiczenia. Kiedy położysz prawą rękę na górze, nazywa się to bhairava mudra, a kiedy położysz lewą rękę na górze, nazywa się to bhairavi mudra.

Korzyści Bhairava Mudra:

Teraz, dochodząc do korzyści z bhairavi mudra.

  • Główną i naukowo udowodnioną zaletą tej mudry jest to, że zapewnia harmonię i równowagę zarówno częściom, jak i półkulom mózgu.
  • Utrzymuje równowagę między lewą i prawą częścią mózgu.
  • Inną ważną zaletą tej formy mudry jest to, że wiadomo, że w bardzo dużym stopniu łagodzi lub minimalizuje przeciwstawne siły.

Długie ćwiczenie lub wykonywanie tego ćwiczenia bhairavi przynosi stabilność i rodzaj mediacji całemu ciału i wewnętrznej jaźni. Osoby cierpiące na regularne lęki i wahania nastroju muszą to zrobić. Dlatego uważam, że ta pozycja mudry jest bardzo przydatna, gdy jestem całkowicie zestresowana.

Źródło obrazu: Shutterstock