Mudry są częścią jogi, które pomagają w otwieraniu kanałów energetycznych i odblokowywaniu czakr ciała. Szczególnie dla osób z problemami psychologicznymi, które są spowodowane niepokojem, niepokojem i irytacją, Mudry okazują się dość skuteczne w wprowadzaniu pozytywnych zmian. Jedną z takich mudr jest Kalesvara Mudra, która pomaga ci przejąć kontrolę nad swoim umysłem. Ta Mudra jest dedykowana Kalesvara, który jest Panem Czasu. Pomaga nam obserwować nasz charakter i kontemplować nasze zachowanie. We właściwym czasie zaobserwujesz zmniejszenie niepokoju, lepszą kontrolę nad swoimi myślami i emocjami. Kalesvara Mudra jest również znana z pomocy w rzuceniu nałogów. W tym artykule omówimy zalety Kalesvara Mudra i kroki, aby to zrobić.

Co to jest Kalesvara Mudra, kroki do zrobienia i korzyści?

Co to jest Kalesvara Mudra?

Kaleśvara Mudra jest jedną z mudr Hastha, w której ręce są ustawione tak, aby skierować energię do ciała. Pomaga osobie przezwyciężyć pewne niechciane cechy i uzależnienia poprzez uspokojenie umysłu i przeniesienie uwagi na samoobserwację.

Kalesvara Mudra Znaczenie:

Postawa Kalesvara Mudra bierze swoją nazwę od Kalesvary, który jest panem czasu. Ta mudra jogi ma wpływ i może ochłodzić umysł i może zmienić cechy charakteru na lepsze. Jogę dłoni Kalesvara Mudra może trenować osoba, która potrzebuje optymistycznej zmiany. To może być praktyka zapewniająca 20 minut dziennie.

W dzisiejszych czasach próbuj przyjąć postawę kalesvara mudra podczas codziennej medytacji. Jeśli reagujesz energicznie, możesz uzyskać natychmiastowe wyniki. Jeśli jednak korzyści nie pojawią się szybko, bądź cierpliwy i niezawodny w swojej praktyce. Weź jednak pod uwagę, że podczas gdy hasta mudry mogą przynieść duże uzdrowienie, żadna mudra nie jest alternatywą dla leków, w przeciwnym razie opieki medycznej.

Znaczenie Kalesvara Mudra:

Gest Kalesvara Mudra pomaga nam usunąć sprzeczne myśli i uspokoić nas. Pomaga nam myśleć i obserwować nasz charakter, nawyki i działania ponad czasem, otwierając drzwi do zmiany. Kalesvara Mudra może być trenowana przez każdego, kto pragnie zmiany. Musi być trenowany przez co najmniej 15 -20 minut.

Kroki do wykonania Kalesvara Mudra:

 1. Złóż opuszki środkowych palców razem.
 2. W tej chwili dotknij pierwszych dwóch stawów palców wskazujących i dotknij kciuków.
 3. Zgiąć inne palce wewnątrz.
 4. Zakończ kciuki w kierunku klatki piersiowej.
 5. Teraz wyciągnij łokcie na zewnątrz.
 6. Wdech i wydech stopniowo 10 razy.
 7. Następnie obserwuj swój oddech i wydłuż pauzę później niż wdech i wydech. Pauza po wydechu musi być dodatkowym.
 8. Skoncentruj się na nawyku, z którego chcesz zrezygnować, w przeciwnym razie zmiany, które chcesz wprowadzić, i wizualizuj, jak to się wcześniej działo.

Korzyści z Kalesvara Mudra:

 1. Kalesvara mudra chłodzi umysł. Z powodu tej mudry ostudzić potop opinii.
 2. Ta pozycja jogi uspokaja nerwowe uczucia.
 3. Gdy okazuje się, że jesteśmy spokojniejsi, tym dłuższe będą okresy utknięcia między myślami. W efekcie stajemy się jaśniejsi i tworzymy nowe uwagi o sobie. Możemy szukać i znaleźć rozwiązanie naszych problemów, co więcej, w konsekwencji tych, zaobserwujesz nieoczekiwaną poprawę w swoim życiu. Zobaczysz i doświadczysz lepszego w swoim związku, zdrowiu, w miejscu pracy itp..
 4. Poza tym pozycja Kalesvara mudra najlepiej pomaga w modyfikowaniu cech charakteru, ponieważ pomaga to utrzymać umysł i opinię pod kontrolą.
 5. Ta mudra ponadto poprawia pamięć, a także koncentrację. Im ukojenie zamienia się w twój umysł, tym lepiej jesteś w stanie myśleć.

Notatka: Musi być ćwiczona przez co najmniej 10 do 20 minut dziennie we wszystkich celach. Musimy nieustannie pracować nad zmianą naszych cech charakteru. Na świecie nikt nie jest idealny. Jednak zawsze możemy dla nich pracować.

Pamiętaj, że żadna Mudra nie daje nam natychmiastowych rezultatów. Musisz ćwiczyć to codziennie przez zalecany czas. Mudry pomagają w ukierunkowaniu przepływu energii w ciele. Nie tylko oczyszczają organizm, ale także usuwają toksyczne myśli i idee z mózgu. Jeśli jesteś osobą, która zmaga się z niespokojnym umysłem, niechcianymi myślami, gniewem, nienawiścią, irytacją i nałogami, takimi jak palenie, Kalesvara Mudra może przynieść pozytywną zmianę. Musisz naprawdę skupić się na cechach, które chciałbyś zmienić w sobie, zanim spróbujesz mudry. Wkrótce zauważysz prawdę o swoim istnieniu i będziesz zaskoczony, widząc zmianę Ciebie!