Dhyana Mudra – gest medytacji:

Czy wiesz o Dhyanie Mudrze? Mudry to znaki ręczne, które kontrolują energię w ciele. Na Wschodzie Mudry są używane od tysięcy lat. Mudry mają odwrotny wpływ na pięć elementów. Uważa się, że mudry potrafią ustabilizować żywioły w ciągu 45 minut. Dlatego zwykle wskazane jest wykonywanie mudry przez 45 minut dziennie. Dhyana oznacza w sanskrycie mediację. Dhyana Mudra to ruch medytacji deliberacji. Jest to typowa pozycja medytacyjna plus oznaka uległości.

Dhyana Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Dhyana Mudra jest jak posłuszeństwo. Jest to powszechna pozycja medytacyjna, w której widzimy siedzących bogów. W tej Dhyani mudra razem ręce są ustawione jak miski na kolanach. Lewa ręka leży w prawej dłoni, a kciuki stykają się ze sobą. Kształt dłoni osłania miskę, która jest symbolem nadchodzącej wolności, czystości, pustki, która odpowiada najazdowi drogi ku religii. Ta Dyani Mudra, w standardowej medytacji, mierzona jest jako obdarzająca nagością. W tym artykule wyjaśniamy znaczenie Dhyana Mudra, wykonywanie kroków i korzyści dla Ciebie.

Dhyana Hasta Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Znaczenie Dhyana Mudry:

Jest to najczęstsza mudra używana w medytacji ze względu na znaczenie jej symbolu kielicha lub misy. Miska reprezentuje dolny ośrodek magazynowania energii, a tym samym cały system transmutacji energii seksualnej. Kluczowym produktem ubocznym tej mudry jest silny wpływ na kompetencje czakry sakralnej. Czakra sakralna jest zwykle pierwszą, która zapada się, jeśli system czakr nie jest w równowadze. Normalne behawioralne elementy niezrównoważonej czakry sakralnej mogą nie być w stanie dotrzymać terminów, w przeciwnym razie wypełnić obowiązki, które spowodują stres i niepokój. Odczuwalny jest głównie wpływ na jelita i układy rozrodcze poprzez ciężką pracę dzięki tej Dyani Mudra.

Jak wykonać Dyani Mudra:

Następujące kroki Dyani Mudry są reprezentowane w pozycji medytacyjnej w jodze.

  •  Połóż ręce na kolanach. Ręce muszą tworzyć kształt misek.
  •  Lewa ręka musi leżeć w prawej dłoni, a oba kciuki powinny się stykać.
  •  To jest zwyczajowa pozycja medytacyjna.
  •  Dwie ręce w kształcie miski pokazują, że jesteśmy prywatnie wolni, czyści i pusti, aby otrzymać wszystko, czego potrzebujemy na naszej duchowej ścieżce.
  •  Ponieważ we wszechświecie nie ma pustej przestrzeni, a całość jest pełna pewnej niewielkiej energii. Ta pustka stworzona przez nasze ręce zamieni się w nową pustą przestrzeń, a ponadto zostanie wypełniona nową energią.
  •  W tej postawie rozmyślania Dhyana Mudra przywodzi na myśl nagość. W ten sposób twój umysł jest w tym momencie samolubny. Na ogół jest to bardzo trudne. Nasz umysł wiecznie błądzi wśród kałuż opinii.

Druga forma Dhyana Mudra:

W jeszcze jednej formie tej Dyani Mudry, pierścień, środkowy i małe palce obu rąk leżą na sobie, a kciuki i palce wskazujące każdej dłoni, głaszczą, aby utworzyć okrąg, który symbolizuje świat formy i prawdziwą naturę realizm.

 Korzyści z Dhyany Mudry:

Poniższe kroki mają na celu poprawę zdrowia Dyani Mudry.

  1.  Chłodzi umysł i pomaga przejść do etapu chamstwa.
  2. Dhyana Mudra pomaga myśleć w myślach.
  3. Ten znak wyraża przezwyciężenie świata formy poprzez oświecenie, oprócz oświeconego stanu umysłu, ponieważ „samsara” również „nirwana” są częściami składowymi.
  4. Jest to wpływowa mudra, która wysublimuje ego. Przygotowany przez dłonie kształt miski wskazuje, że nie możemy nabrać nowej energii. Co więcej, pomaga uzbroić aktywne i pasywne energie, a także połączyć się z Jaźnią”.

W tym momencie jest bardzo ważny punkt, w którym nasze myśli i uczucia określają jakość tej nowej energii. Dlatego tak ważne jest, aby wcześniej przygotować dzieło uniewinnienia i istnieć w pokoju przez wszystkie istoty.