Ganeśa Mudra! Kiedykolwiek próbowałeś zrobić Ganesha Mudra?

Myślę, że jeśli wierzysz w jogę, to na pewno kiedykolwiek wykonałeś Ganesha Mudrę. Ganesha, bóg słoni, jest jednym z najpopularniejszych bóstw tradycji hinduskiej. Uważa się, że pomaga usunąć wszystkie przeszkody z twojej ścieżki. Tutaj przedstawiamy, aby wyjaśnić znaczenie gestu dłoni ganesha mudra, wykonując kroki i korzyści z obrazem dla Ciebie.

Ganesha Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Ganesha Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Zobaczmy, co oznacza Ganesha Mudra, kroki i korzyści.

Znaczenie Ganesha Mudry:

Bóg Ganesha, który pokonuje wszystkie przeszkody. To naprawdę zobowiązuje, gdy jesteś zmęczony kłopotami. Co więcej, potrzebujesz siły, aby przezwyciężyć ten problem. Wykonuj rękę Ganesh Mudra codziennie 5-6 razy. To zajmie zaledwie 2-3 minuty twojego męczącego harmonogramu; jednak zaakceptuje cię siłą i pewnością siebie.

Ganesha Mudra jest oddana bogu słoni, Ganesha. Ganesh Mudra jest nazwany podążając za nim, ponieważ wykonując tę ​​Mudrę, mówi się, że pomaga podnieść na duchu i oferuje wolę wytrwania, gdy czujesz się przygnębiony.

Najlepsza metoda wykonania Ganesha Mudra:

 • Usiądź szczęśliwie na krześle, w przeciwnym razie na macie do jogi w pozycji lotosu (Padma Asana).
 • Trzymaj obie ręce naprzeciw klatki piersiowej ze zgiętymi łokciami.
 • Połóż lewą dłoń na dłoni skierowanej na zewnątrz w taki sposób, aby kciuk wskazywał splot słoneczny, a mały palec wskazywał obojczyk.
 • Zrób pazur, nawijając 4 palce lewej ręki, ponadto trzymaj je za cztery palce prawej ręki. W tym miejscu twoja prawa dłoń musi być zwrócona do klatki piersiowej.
 • Weź głęboki wdech. Podczas wydechu spróbuj rozsunąć obie ręce, trzymając wszystkie osiem palców zablokowanych. Poczuj rozciąganie wzdłuż ramion i klatki piersiowej.
 • Jeszcze raz weź wdech i rozluźnij ramiona, jednocześnie utrzymując blokadę Ganesh Mudra.
 • Powtórz ten proces sześć razy.
 • Wymień ręce, prawą dłoń z przodu na zewnątrz plus lewą dłoń skierowaną tutaj i powtórz tę procedurę.
 • Uwolnij całe napięcie z ramion i noś je blisko klatki piersiowej, aby ręce poruszały mostkiem. Siedź w tej pozycji tak długo, jak chcesz, plus skoncentruj się na oddechu.

Korzyści Ganesha Mudry:

1. Ganesha Mudra jest dodatkowo lepsza dla ramion, mięśni klatki piersiowej i ramion.

2. Ganesha Mudra pokazuje odwagę. Ćwiczenie Ganesh Mudra pomaga zmotywować metabolizm i otworzyć czwartą czakrę, daje siłę, odwagę i pewność siebie. Musi być wykonywana codziennie.

3. Ta mudra jest lepsza dla serca. Ponieważ pobudza pracę serca i wspiera mięśnie sercowe.

4. Pomaga również motywować metabolizm, a także trawienie, ponieważ Ganesha Mudra stymuluje element ognia.

5. Ganesha Mudra otwiera oskrzela; uzyskać lepsze krążenie krwi, a także pomaga w otwarciu czakry serca (Czakra Anahata). Prowadzi to do wzrostu cech podobnych do miłości, sympatii, odwagi i otwartości, a ponadto uwolnienia wszelkiego rodzaju zmartwień w tym obszarze.

6. Ponadto pomaga uwolnić wszelkie zablokowane napięcie w ramionach i klatce piersiowej.

7. Zysk Ganesha Mudra wydłuża się do mięśnia sercowego.

8. Ganesha Mudra jest niezwykle przydatna dla serca. Ludzie mają dolegliwości związane ze słabością serca, depresją, blokadami cholesterolu, muszą ćwiczyć Ganesha Mudra.

♦ Środki ostrożności dla Ganesha Mudry:

 • Bądź ostrożny, nawet jeśli jesteś świeży w tym ćwiczeniu. Unikaj wysiłku w tym samym czasie, co ciągnięcie za ręce, ponieważ mięśnie ramion nie są wykorzystywane do działania, jednak z czasem powoli się rozwijają.
 • Jeśli zainwestujesz ręce w pionie w tej pozie, gdy się niepokoisz, możesz trzymać je płasko, tak aby ręce chwytały się nawzajem, lewa dłoń skierowana w dół, a prawa dłoń skierowana do góry.

Oto znaczenie, metody i korzyści Ganesha Mudra, które powinny być znane każdemu mężczyźnie i kobietom, którzy zamierzają ćwiczyć jogę, aby uzyskać maksymalne wyniki z jogi.

Źródło obrazu: czas migawki