Hakini Mudra! Słyszałeś to po raz pierwszy? Więc nie martw się! Jesteś we właściwym miejscu. Joga, starożytna indyjska nauka o uzdrawianiu umysłu i ciała, zyskuje dużą popularność w medycynie komplementarnej i alternatywnej. Ta nauka składa się z kilku różnych pozycji, ćwiczeń i gestów, znanych jako Mudras.

dzisiaj opowiem Wam o krokach hakini Mudra, jak wykonać hakini Mudra i ich zaletach, więc przeczytajcie to uważnie.

Hakini Mudra, jak to zrobić i korzyści

Jak wykonać kroki Hakini Mudra i jego zalety:

Znaczenie Hakini Mudry:

Uważa się, że ta mudra, nazwana później niż bóg Hakini, pomaga w dalszym myśleniu i koncentracji. Przypuszcza się, że ten gest ręki jest związany z czakrą trzeciego oka, gdziekolwiek umiejscowiona jest twoja wyobraźnia, a także instynkt.

Hakini Mudra dla mocy mózgu:

Co więcej, jest lepszy, gdy trzeba wymyślić kilka dobrych pomysłów. Jest to ponadto przydatne, gdy musisz wykonać dużo pracy umysłowej, inaczej wielozadaniowości. W dzisiejszych czasach ludzie często protestują w związku z zapominaniem, jest to niezwykle powszechne. Jednak dzięki Hakini mudra możesz poprawić wydajność swojego mózgu i poprawić moc pamięci mózgu. Ta ręka hakini Mudra jest ponadto opcjonalna w wielu programach do treningu pamięci i zarządzania.

Jak wykonać Hakini Mudra:

Hakini Mudra może być po prostu praktykowana zawsze i wszędzie, po prostu dotyczy każdego, ponieważ jest to dość proste. Poniżej podane są kroki Hakini mudry –

 • Chwyć ręce naprzeciw siebie, tak aby dłonie były skierowane do siebie, ale się nie dotykają.
 • Zbliż czubki palców prawej dłoni do czubków palców lewej dłoni, aby się stykały.
 • Przenieś swój wzrok w górę.
 • Zrób wdech, podczas gdy kładziesz język obok górnej części ust.
 • Wydychaj powietrze, jednocześnie pozwalając językowi się zrelaksować.
 • Wykonaj te kroki wiele razy. Hakini mudra jest pomocna, gdy na chwilę zapomniałeś o czymś i chcesz to zapamiętać.

Korzyści z Hakini Mudry:

 • Wzmacnia siłę pamięci. Pomaga odzyskać koncentrację.
 • Stworzenie poczucia spokoju, które otwiera umysł na jaśniejsze myślenie.
 • Ponadto pogłębia oddychanie, co z kolei dobrze wpływa na mózg. Im więcej tlenu dociera do mózgu.
 • Ta mudra jest lepsza dla studentów podczas wykładów. Mogą jedynie tworzyć mudrę, to pomoże im lepiej się skoncentrować
 • Wsparcie koordynacji między lewą a prawą półkulą mózgu.
 • Propaguje spokój.
 • Promuje jasność myśli, a tym samym przywraca podejmowanie decyzji.
 • Ponadto wydłuża oddychanie, co z kolei dobrze wpływa na mózg. Dlatego mózg dostaje więcej tlenu.
 • Promuje ponadto jasność myśli, a tym samym przywraca podejmowanie decyzji.

Medytacja Hakini Mudry:

Hakini Mudra do równoważenia półkul mózgu, istnieje prosty sposób równoważenia lewej i prawej półkuli mózgu za pomocą opuszków palców, a dodatkowo jest to Hakini Mudra. Lewą półkulę mózgu łączy przede wszystkim logiczne myślenie, a prawą kreatywność. Regularnie ćwicz Mudrę ręki Hakini, aby uzyskać moc mózgu i dobrą pamięć.

Hakini mudra to niezwykle skuteczny gest, który pomaga lepiej się skoncentrować. Hakini odnosi się do Boga w kulturze hinduskiej i jest związane z szóstą czakrą. Tak więc Hakini jest Bogiem Czakry czoła (6) lub trzeciego oka. Pod względem naukowym ta pozycja palca została dość dobrze zbadana; naukowcy postanowili, że popiera współpracę między prawą i lewą półkulą mózgu.

Co więcej, jest to obecnie sugerowane na kursach treningu pamięci i zarządzania. Ma otwierać dostęp do prawej półkuli, w której przechowywana jest pamięć. Ta mudra ponadto regeneruje się i intensyfikuje oddychanie, a mózg również na tym korzysta.

Ile czasu ćwiczyć Hakini Mudra dla mocy mózgu:

Ćwicz Hakini mudrę, aby zwiększyć moc pamięci mózgu oraz lepszą pamięć przez 45 minut każdego dnia. W przeciwnym razie ćwicz 3 razy dziennie przez 15 minut. To wystarczy. Nie ma dokładnego czasu na ukończenie tej mudry Hakini. Można go ukończyć w prostym czasie.