Ushas Mudra to bardzo symboliczna forma sztuki w naszej indyjskiej kulturze. Ma swoje korzenie bardzo głęboko w mitologii indyjskiej. Nasi przodkowie praktykowali jogę od wieków, a ta mudra jest tylko jej częścią. Zanim zaczniemy o mudrze Ushas, ​​musimy zrozumieć, że każda pozy mudra ma inne cele. Jeśli masz trudności ze wstawaniem z łóżka, doświadczasz braku aktywności umysłowej, otępienia i letargu, ćwiczenie Usha mudry może pomóc Ci przezwyciężyć te problemy. Usha Mudra pomaga w koncentracji twojej energii w czakrach i może natychmiast naładować cię energią. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać znaczenie Usha Mudra, kroki do jej wykonania i jego kluczowe zalety.

Jak wykonać Ushas Mudra, aby poprawić energię seksualną?

Ushas Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Znaczenie Ushas Mudra:

Dziś omawiana jest tutaj bardzo ważna mudra, a mianowicie mudra Ushas. Jakie jest znaczenie usha? Ushas oznacza – przerwa dnia lub pochodzenie dobrych rzeczy. Mudra symbolizuje zmianę, która jest jedyną stałą rzeczą w tym wszechświecie. Wiadomo, że Ushas mudra aktywuje drugą czakrę. Czym jest druga czakra? Druga czakra jest również popularnie znana jako Swadhisthana. Druga czakra jest popularnie kojarzona z seksualnością i kreatywnością.

Odkrywa w tobie ukrytą energię i seksualność. Daje nowy wymiar i przewagę energii seksualnej, która jest głęboko ukryta w tobie. Tym, co robi ushas mudra, jest to, że energetyzuje bezpośrednią energię seksualną drugiej czakry i podnosi ją do wyższej czakry.

Kroki do wykonania Ushas Mudra:

Musisz tutaj zauważyć, że ta praktyka mudry różni się nieco między mężczyznami i kobietami. Tak więc, tutaj podajemy oba sposoby, w jaki mężczyźni i kobiety mogą zarówno wykonywać, jak i zdobywać wiedzę w tej formie mudry. Poniżej znajdują się szczegółowe kroki, jak to zrobić ushas hand mudra yoga.

  • Upewnij się, że siedzisz w wygodnej pozycji na jasnym dywanie lub macie.
  • Możesz mieć zamknięte lub otwarte oczy, jak na swoją zdolność komfortu.
  • Joga lub mudra są bardziej komfortowe niż na jakimkolwiek rutynowym poziomie.
  • Dla mężczyzn: palce powinny być splecione w taki sposób, aby prawy kciuk znajdował się tuż nad lewym. Prawy kciuk powinien lekko naciskać lewy.
  • Dla kobiet: prawy kciuk powinien być umieszczony pomiędzy lewym kciukiem a palcem wskazującym.

Korzyści Ushas Mudra:

  • Aktywował energię seksualną w tobie.
  • Dodaje energii i dodaje energii o poranku.
  • Wnosi iskrę do twojego nudnego, pozbawionego seksu życia.

Po dokładnym zrozumieniu znaczenia, znaczenia i sposobu wykonywania Ushas mudra możesz być zainteresowany tym, kiedy musisz to zrobić. Pozwól, że powiem ci, że musisz zrobić Ushas mudrę rano, gdy tylko się obudzisz. Ćwicz to codziennie od 5-15 minut.

Środki ostrożności i skutki uboczne Ushas Mudra:

Nie ma żadnych znanych skutków ubocznych Ushas Mudra i jest uważana za całkowicie bezpieczną. Jedyną radą jest to, że ta mudra musi być wykonywana regularnie przez zalecany okres czasu, aby osiągnąć maksymalne korzyści.

Ushas Mudra może pomóc Ci potwierdzić, że jesteś gotowy na powitanie nowego dnia i nowego początku. Ta mudra ręczna może zwiększyć twoją kreatywność i napełnić cię entuzjazmem. Dzięki temu przypływowi energii będziesz gotowy do przyjęcia nowych zmian w swoim życiu i chętnie przyjmiesz nowe projekty z radością. Rozbudza również twoją energię seksualną i wypełnia twoje życie błogością i szczęściem. Dzięki lepszej czujności umysłowej, skupieniu i jasności umysłu, Ushas mudra może przygotować Cię do gry. Jeśli zbyt wiele razy naciskasz przycisk drzemki, czas wykonać mudrę Ushas, ​​aby wyczołgać się z łóżka i zacząć zabawę!