W naszej indyjskiej mitologii jest wiele niezliczonych skarbów. Starożytne Indie dały nam wiele cennych rzeczy i rzeczy, które jeśli dobrze cenimy, mogą zapewnić nam zdrowe życie i przyszłość nie tylko dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń. Jednym z takich cennych darów jest mudra lub joga. Co rozumiemy przez mudrę? Mudra jest głównie gestem dłoni, w którym musimy komunikować nasze wewnętrzne czynności ciała za pomocą palców lub ruchów ciała. Jedną z mudr, która może pomóc w radzeniu sobie z poziomem wody w ciele, jest Varuna Mudra. Jeśli cierpisz na odwodnione ciało, zaparcia i suchość w ustach, ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, jak stosować Varuna Mudra na skórę.

Varuna Mudra oznacza kroki i korzyści:

Znaczenie Varuna Mudra:

Zacznijmy najpierw od znaczenia Varuna Mudra jest nauką zdrowej komunikacji. Varun mudra jest związana z jasnością umysłu. Jest również popularnie znany jako Jal Vardhak Mudra. Opiera się na prostej zasadzie, że komunikacja jest bardzo potrzebna w Twoim stylu życia. Aby osiągnąć zdrowe i owocne życie, musisz komunikować się jasno i szybko. I o to dba Varuna Mudra. Poza tym Varuna Mudra ma również inne korzyści zdrowotne. Wiadomo również, że równoważy element wody w ciele. Woda jest bardzo ważnym składnikiem i musisz mieć pełną świadomość, że jeśli masz wystarczającą zawartość wody w swoim ciele, połowa Twojego życia jest łatwa. Tak więc Varuna mudra zajmuje się tym samym.

Jak wykonać Varuna Mudra, aby zrównoważyć wodę w ciele?

Kroki do wykonania Varuna Mudra:

Ponieważ chełpliwa mudra jest tak znaczącą mudrą, musimy szczegółowo określić, w jaki sposób należy zrobić Varuna Mudrę i zdobyć wiedzę na jej temat.

Poniżej znajdują się niektóre z podanych kroków, w jaki sposób należy wykonać Varuna Mudra.

 • Usiądź w pozycji lotosu lub bardzo łatwej pozycji półsiedzącej.
 • Pierwszym warunkiem każdego ćwiczenia mudry jest wygoda.
 • Aby wykonać to ćwiczenie, musisz być w wygodnej pozycji.
 • Sugeruje się również usiąść na macie lub na jasnym dywanie.
 • Dzieje się tak, ponieważ wielu ekspertów fitness i dietetyków sugeruje, że nie powinieneś siedzieć na gołej podłodze.
 • Goła podłoga emituje i emituje promieniowanie, które nie jest dobre i zdrowe podczas wykonywania mudry.
 • Możesz mieć oczy otwarte lub zamknięte, jak chcesz. Zamknięte oczy zdecydowanie zapewniają większą koncentrację.
 • Połącz czubki kciuków i małych palców.

Tak, to jest to. czy nie jest niezwykle łatwo zrobić tę mudrę. Niektóre mudry są naprawdę skomplikowane. Poświęcają czas na zrozumienie, a następnie zdobycie wiedzy na temat kroków. Może się zdarzyć, że zapomnisz o krokach. Ale ten jest bardzo prostszy. Nie ma szans na zapomnienie kroków tej mudry.

Korzyści z Varuna Mudra:

Teraz nadszedł czas, kiedy musimy szczegółowo omówić zalety Varuna Mudra. Kiedy masz niezliczone korzyści z jednej rzeczy, to tylko ludzie są zainteresowani. W końcu możesz pomyśleć, że skoro ta mudra jest tak łatwa do zrobienia, może nie być korzystna. Ale to jest.

Poniżej znajdują się niektóre z wymienionych głównych zalet Varuna Mudra:

 • Pomaga w osiągnięciu jasnych i mocnych kanałów komunikacji.
 • Równoważy zawartość wody w twoim ciele, aktywując krążenie płynów w twoim ciele.
 • Varuna Mudra pomaga ożywić odwodnione komórki, tkanki i inne więzadła ciała.
 • Nadaje cerze blasku i blasku.
 • Pomaga również przezwyciężyć suchość jamy ustnej.
 • Varuna Mudra może pomóc w zapobieganiu wypryskom i trądzikowi

Kiedy i ile należy to zrobić?

Varuna Mudra powinna być praktykowana 3-5 razy dziennie. Nie ma takiego konkretnego czasu, kiedy zrobić tę mudrę. Możesz to zrobić w dowolnym momencie, kiedy chcesz.

Środki ostrożności i skutki uboczne Varuna Mudra:

Efekty uboczne Varuna Mudra są prawie zerowe, ponieważ jest całkowicie bezpieczny do wykonania.

Jednakże,

 • Osobom, które mają problem z retencją wody odradza się wykonywanie tej mudry.
 • Jeśli cierpisz na przeziębienie lub kaszel, trzymaj się z dala od tej Mudry, ponieważ może powodować dyskomfort.

Varuna Mudra to jedna z najskuteczniejszych pozycji dłoni, która radzi sobie z problemami związanymi z wodą. Niezależnie od tego, czy masz problemy z suchością w ustach, zaparciami, popękaną skórą, trądzikiem, otępieniem, letargiem, brakiem smaku, Varuna Mudra może przyjść Ci z pomocą. Udowodniono, że ta mudra utrzymuje równowagę wodną w ciele, a także łagodzi wiele dolegliwości związanych z wodą. Ćwiczenie tej mudry może pomóc w zatrzymaniu wody w tułowiu w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. Zwłaszcza jeśli cierpisz na twarde miski z powodu braku wody, Varuna Mudra może być bardzo korzystna. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć moc Yogic Mudras!