Ćwiczenia mudry są częścią asan jogi, ale zasadniczo wykorzystują postawy dłoni, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Mudry wykonuje się poprzez ułożenie palców w różnych pozycjach, aby otworzyć czakry i skierować energię do ciała. Mogą również pomóc w uspokojeniu chaotycznego umysłu i wnieść pozytywność. Lotus Mudra to jedna z takich niesamowitych pozycji dłoni, o której wiadomo, że wywołuje uczucia miłości, radości i współczucia. Ta mudra otwiera czakrę serca, która pomaga otworzyć się na uczucia dla innych. Lotosowa mudra to także symbol czystości, w której negatywne myśli zastąpisz miłością i troską o innych.

W tym artykule omówimy zalety Lotus Mudra i kroki, aby to zrobić.

Co to jest lotosowa mudra?

Lotosowa mudra to postawa dłoni, która przypomina otwarty lotos. Wiadomo, że ta mudra pomaga pozostać w kontakcie z korzeniami i utrzymać się na ziemi. Mudra usuwa wszelkiego rodzaju negatywne uczucia i pomaga otworzyć myśli na akceptację innych.

Znaczenie mudry lotosu:

Mudra z kwiatu lotosu symbolizuje czyste i otwarte serce. To raczej symbol czystości. Podobnie jak lotos, który siedzi na powierzchni stawu, którego korzenie są ciasno splecione i połączone z ziemią pod spodem. Lotos jest bardzo otwarty i wydaje się, że świat go obejmuje. Jego korzenie są jak głęboko pogrążone w błotnistym dnie, które jest całkowicie ciemne i niechlujne.

Jak zrobić Lotus Mudra, kroki do zrobienia i korzyści

Znaczenie Lotus Mudra:

Lotos jest symbolem czegoś, co jest jak dobro wyłaniające się z mrocznych i smutnych czasów. To tak, jakbyś wychodził z dobrych czynników i cech złych wydarzeń w życiu. To tak, jakbyś przez całe życie był otoczony ciemnością i wreszcie wychodził ze światła i blasku, patrząc na wszystkie pozytywne rzeczy i atrybuty w życiu. To tak, jakbyś po tych wszystkich mrocznych i ponurych czasach zauważył coś dobrego i pozytywnego.

Jak zrobić lotosową mudrę:

Lotosowa mudra jest bardzo łatwa i wygodna do zrobienia. Nie wymaga dużej praktyki i wiedzy.

Kroki do wykonania Lotus Mudra:

 1. Musisz siedzieć ze skrzyżowanymi nogami lub w dowolnej wygodnej pozycji siedzącej. Proponuję nie siadać bezpośrednio na ziemi. Usiądź na macie lub lekkim dywanie.
 2. Dzieje się tak, ponieważ uważa się, że jeśli siedzisz bezpośrednio na ziemi, może wystąpić wiele promieniowania, a negatywne wpływy mogą wpłynąć na twoją pozę mudry.
 3. Musisz najpierw wziąć kilka głębokich oddechów i uspokoić się. Utrzymuj całe ciało w spoczynku. Zamknięcie oczu to całkowicie Twój wybór.
 4. Jeśli czujesz się swobodnie, zamykając oczy, zdecydowanie możesz też zostawić je otwarte.
 5. Ale proponuję zamknąć oczy, to pomoże ci się lepiej skoncentrować.
 6. Teraz musisz zbliżyć podstawę dłoni do centrum serca.
 7. Zetknij tylko kciuki i małe palce.
 8. Teraz musisz bardzo szeroko rozłożyć resztę palców, tak jak lotos. Każdy palec powinien być szeroko rozstawiony, nie dotykając się nawzajem.
 9. Teraz musisz w tym momencie zamknąć oczy. Po prostu zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów. Powinieneś teraz wziąć co najmniej 5-7 głębokich oddechów.

Lotos Mudra z pewnymi odmianami:

Unoszącą się tu lotosową mudrę musisz głęboko wdychać i stopniowo powinieneś unosić lotos w kierunku czoła. Powinien być w równoległych liniach z twoim czołem.

Teraz wydychaj delikatnie i opuść lotos. Kontynuuj co najmniej 5-7 razy. Lotosowa mudra przynosi multidyscyplinarne korzyści.

Korzyści z Lotus Mudra:

 1. Poczujesz pełną energię, gdy w końcu otworzysz oczy później wykonując to ćwiczenie.
 2. Poczujesz dziwny rodzaj szczęścia i podniecenia w swoim ciele.
 3. Lotus Mudra może pomóc ci pielęgnować uczucia miłości i przywiązania do innych
 4. Może wyssać twój umysł z negatywnych myśli i emocji
 5. Po mudrze zaczniesz doceniać rzeczy i ludzi wokół ciebie

Podobnie jak piękny lotos w stawie, który ma swoje korzenie mocno w ziemi, ale otwiera się na światło, Lotos Mudra również pomaga nam pozostać ugruntowanym, ale pozytywnym. Pomaga nam zachować czysty umysł, nawet w stawie zabłoconych myśli. Uczucia takie jak nienawiść, złość, niezrozumienie muszą zostać wypłukane z ciała, zanim przekształcą się w skrajne emocje, które mogą stanowić zagrożenie dla relacji i społeczeństwa. Ta mudra może pomóc ci otworzyć serce, aby pomóc ci objąć innych i zaakceptować rzeczy takimi, jakimi są. Lotus Mudra pomaga zmienić się w lepszego człowieka.