Czy wiesz, co to jest mudra? Czy rozumiesz prawdziwe znaczenie Mudry? Pozwól, że ci to wyjaśnię. Mudra jest właściwie sposobem na życie. To coś, z czym powinien odnosić się każdy człowiek bez względu na wiek i płeć. Mudra jest właściwie bardzo prosta. Wymaga bardzo krótkiego czasu, ale jej korzyści są w rzeczywistości bardzo długoterminowe i w większości trwałe, w przeciwieństwie do niezliczonych leków, które przyjmujemy.

Mudra to dokładnie gest palcem lub ręką. Pozwolę sobie poprawić, może to być również oko lub nogi, a nawet pełny ruch ciała lub gest. Ma być regularnie włączany do codziennego stylu życia, abyś mógł czerpać maksymalne korzyści z określonej mudry. Każda pozycja w mudrze ma określone znaczenie. Każdy ruch symbolizuje coś bardzo głębokiego i niezwykle znaczącego. Na przykład, jeśli cierpisz na coś, co wymaga pracy umysłowej, co w indyjskich terminach nazywa się depresją.

Jeśli ćwiczysz mudrę, aby walczyć z depresją, stopniowo zdasz sobie sprawę, że w ciągu kilku lat możesz pozostać w mentalnym kawałku i pożegnać się z depresją. Teraz mam nadzieję, że wszyscy zrozumieliście znaczenie i znaczenie Mudra.

Możesz się zastanawiać, skąd powstały te mudry. Pochodzenie mudry jest tajemnicze. Utrzymuje się od kilkudziesięciu lat, ale nikt tak naprawdę nie wie, od czego się zaczęło i tak dalej. Wszyscy wierzymy, że mudra jest najbardziej popularna w Azji. Ale to kolejny fałszywy pogląd. Mudra jest równie popularna nawet poza Azją. Mudra i jej ruchy zyskały miano na całym świecie. Wiele ograniczeń i kontrowersji otaczało również mudry. Kiedy lud nordycki przechodził chrystianizację, zabroniono wielu mudr. Zwłaszcza te mudry, które polegają na obejmowaniu bogów z podniesionymi ramionami, nie były dozwolone. Dzięki naukom chrześcijańskim te mudry zostały zaakceptowane i stały się częścią dalszych badań i studiów.

Jeśli uważnie przyjrzysz się różnym gestom księży podczas mszy, będziesz mógł zobaczyć, jak ci starożytni ludzie zwykli się reprezentować. Ale to nie wszystko, nawet w naszym codziennym życiu symbole i gesty odgrywają bardzo ważną rolę. W codziennym życiu mamy wiele gestów, które wykonujemy, ale z czasem zaczęliśmy je ignorować. Ale wszystkie mudry i gesty są już częścią naszego życia od wieków i będą nadal wywierać wrażenie również w naszej przyszłości.

Jeśli mówimy o kontekście indyjskim, to te mudry stanowią nieodzowną część naszego systemu religijnego. Składanie rąk, gięcie stały się w Indiach bardzo popularne. Tak więc, bezpośrednio lub pośrednio, wszyscy wykonujemy te lub inne mudry, ale z czasem mamy tendencję do ich ignorowania. Mudry są równie popularne w indyjskich formach tanecznych. Polegają na jednoczesnych ruchach rąk, oczu, nóg, a nawet talii. Ale to jeszcze jeden dodatek do tego, jakim jest dramat. Zacznijmy mówić o kubera mudra, która jest bardzo wyjątkowa i związana z religią hinduską. kubera oznacza boga bogactwa.

Zobacz więcej: Korzyści z Matangi Mudry

Kubera Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

W tym artykule wyraźnie omówiliśmy znaczenie kubera mudry wraz z sensem.wykonywanie kroków i korzyści.

Kubera Mudra – jak zrobić kroki i korzyści

Znaczenie Kubera Mudra lub Wealth Mudra:

Jedną z takich znaczących mudr jest Kubera Mudra. Jak wszyscy doskonale wiemy, kubera to bogactwo. W rzeczywistości jest to bóg bogactwa, który również nazywa się w mitologii indyjskiej. Tak więc byłem po prostu zdumiony, gdy dowiedziałem się o mudrze, która jest powiązana z bogactwem (pieniądzami) i bogactwem Boga. Ta mudra jest związana z twoimi wewnętrznymi pragnieniami i siłą. Wiadomo, że ta mudra zwiększa twoje wewnętrzne pragnienie bogactwa i dobrobytu. Znana jest również jako „technika trzech palców” z treningu Alpha. Ten gest palcem można zobaczyć dość często w naszym codziennym życiu. Albo prosisz policję drogową, aby cię opuściła wcześniej, o bezpłatne miejsce parkingowe, właściwą książkę, aby sprowadzić dowolną sukienkę w dowolnym sklepie, ten gest jest używany.

W niektórych przypadkach używasz tego również do wywierania nacisku na niektóre swoje myśli lub pomysły. Kiedy trzy palce są zamknięte, nacisk lub nacisk jest kładziony na twoje myśli i pomysły. Uważa się, że coś na pewno się wydarzy, gdy spotkają się planeta Mars (siły), Jowisz (nadmierna radość) i Saturn (fiksacja na tym, co istotne i przechodzenie przez nowe bramy). Złożenie tego wszystkiego razem jest naprawdę zabawne w codziennym życiu. Pobudza Twój wewnętrzny metabolizm, dając Ci pewność siebie i wieczną siłę.

Jak wykonać Kubera Mudra dla spełnienia pragnień:

Cóż, szczerze mówiąc medytacja Kubera Mudra jest bardzo prosta.

  • Najpierw musisz usiąść w półlotosie lub w dowolnej łatwej i wygodnej pozycji. Upewnij się, że siedzisz na lekkiej macie lub lekkim dywanie. Zapobiegnie to promieniowaniu wychodzącemu z podłogi. Wielu ekspertów zwróciło uwagę, że promieniowanie podłogowe może w rzeczywistości stanowić przeszkodę w wykonywaniu mudry.
  • Wreszcie możesz pozostawić oczy otwarte i zamknięte zgodnie z własnym wyborem.
  • Ale z zamkniętymi oczami możesz lepiej mediować i koncentrować się.
  • Upewnij się, że ważny jest nie ruch palca, ale intensywność i wewnętrzna siła, z jaką wykonujesz mudrę.
  • Teraz musisz połączyć kciuk, palec środkowy i wskazujący w jednym punkcie.
  • Lekko zegnij palec, aby mógł łatwo wejść w punkt przecięcia.
  • Możesz zacząć od dowolnej ręki, którą chcesz.
  • Po wykonaniu jedną ręką powtórz to samo drugą ręką.

Brak ograniczeń Kubera Mudra:

Teraz powiem ci coś bardzo ważnego. Do tej mudry Kubera nie ma przepisu czasu częstotliwości. Nie ma znaczenia, że ​​robisz tę mudrę o każdej porze dnia. Może robisz to rano lub wieczorem, to całkowicie twój wybór. Możesz to zrobić tyle razy, ile możesz. Proponuję robić to co najmniej 5-10 razy dziennie.

Korzyści Kubera Mudry:

Teraz przedstawimy Ci zalety Kubera Mudra.

Palec kciuka reprezentuje ogień, podczas gdy palec wskazujący i środkowy symbolizują odpowiednio powietrze i przestrzeń. Te trzy siły połączone razem spełnią wszystkie Twoje pragnienia i aspiracje.