Współczesne życie wypełnione jest ostrym stresem i depresją. Może to prowadzić do wahań nastroju, które mogą poważnie wpłynąć na twoje relacje. Podstawową przyczyną tego problemu jest utrata energii, która powoduje, że czujesz się wyczerpany i może powodować szybkie reakcje. Idealnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest wykorzystanie Mudr do przezwyciężenia negatywnych uczuć.

Jedną z takich Mudr, które mogą szybko pomóc Ci odzyskać energię, jest Makara Mudra. Ta mudra nazywana jest krokodylowym gestem ręki, w którym osoba może odzyskać energię, podobnie jak krokodyl rzuca się na swoją ofiarę z szybką siłą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej Mudrze i krokach, aby ją wykonać.

Makara Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Makara Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Dzisiaj chcę wyjaśnić znaczenie makara mudry wraz z wykonywaniem kroków, znaczeniem i korzyściami.

Znaczenie Makara Mudry:

Jedną z takich wspaniałych i koniecznie trzeba spróbować mudry jest Makara Mudra. Makara to sanskryckie słowo oznaczające krokodyla. Teraz możesz pomyśleć, co krokodyl ma związek ze stylem mudry? Krokodyle są powszechnie znane z tego, że przez bardzo długi czas pozostają statyczne i nieruchome. Uważa się, że bardzo dłużej przywracają i zachowują energię, a następnie wykorzystują zgromadzoną energię w niekorzystnych lub bardzo wymagających sytuacjach. Podobny jest stan u ludzi.

Kroki do zrobienia Makara Mudra:

Makara Mudra to najdokładniejszy gest dłoni lub palca, który można wykorzystać w wielu sytuacjach, aby czerpać korzyści z własnej dobrze zachowanej energii.

 • Musisz umieścić jedną rękę w drugiej.
 • Teraz należy stopniowo przeciągać kciuk dolnej dłoni przez mały palec.
 • Następnie weź palec serdeczny drugiej ręki i połóż go na środku drugiej dłoni
 • Upewnij się, że kciuk i czubek palca serdecznego dotykają się
 • Teraz musisz rozłożyć resztę palców tak szeroko, jak to możliwe

To wszystko. Czy to nie było bardzo proste? Możesz to zrobić o każdej porze dnia, wieczorem lub rano. Powinieneś to robić co najmniej 3 razy dziennie po około 10 minut.

Korzyści z Makara Mudry:

Makara Mudra zawiera również wiele dobrych rzeczy. Istnieją niezliczone i niezliczone korzyści związane z Makara Mudrą. Ten szczególny gest palcem ma ogromne korzyści dla fizycznego i psychicznego samopoczucia jednostki.

Niektóre z korzyści są wymienione poniżej:

 • Aktywuje energię nerek, która jest związana z niewykorzystaną energią ukrytą w naszym ciele.
 • Wiadomo, że ta mudra zmniejsza widoczność dolnych czarnych pierścieni pod oczami, co jest głównym sygnałem zmęczenia.
 • Rozwiązuje również dolegliwości nerwowe i pęcherza moczowego u ludzi, niezależnie od płci.
 • Wiadomo, że ta mudra ma uspokajający i kojący wpływ na twoje ciało i umysł.
 • Daje poczucie bezpieczeństwa i zaufania wśród ludzi.
 • Wielu ekspertów i naukowców wykazało, że ta mudra pomaga w walce z depresją, frustracją i innymi zaburzeniami nastrojów.
 • Ta mudra pomaga również w przywróceniu szczęścia i samozadowolenia.
 • Ta mudra ma być korzystna dla uczniów, ponieważ ogromnie poprawia ich siłę koncentracji.
 • Ta mudra, kiedy regularnie praktykowana, pomaga ci pozbyć się otaczającej cię negatywnej energii i pozostajesz z całą pozytywnością wokół siebie. Z kolei ta mudra działa na poprawę nastroju.
 • Ta mudra wzmacnia duszę żywej istoty i zachęca ludzi do zdobywania boskich mocy.
 • Dla wszystkich tych maniaków fitness, ta mudra pomaga również w utrzymaniu jędrnego ciała.

Środki ostrożności i przeciwwskazania Makara Mudry:

 • Nie są znane żadne skutki uboczne Makara Mudry. Osoby z astmą lub problemami z oddychaniem mogą mieć problem z głębokim oddychaniem. W przeciwnym razie ta Mudra jest całkiem bezpieczna do wykonania przez cały czas.

Jak wspomniano wcześniej, w głębi duszy mamy pewną ilość zarezerwowanej energii, której nie znamy. Mudry są sposobem na ukierunkowanie tego przepływu energii, aby pomóc ci się odbić i ożywić. Makara Mudra ma szereg korzyści, które można uzyskać dzięki aktywacji twoich rezerw energii. Jeśli masz problemy z koncentracją na nauce, chaotyczny umysł lub ekstremalne wahania nastroju, czas ćwiczyć Makara Mudrę, aby przezwyciężyć takie problemy. Makara Mudra daje poczucie odprężenia, a także poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Najlepszą częścią tej Mudry jest to, że może dać ci natychmiastowe uczucie wypłukania negatywnych emocji z ciała. Spróbuj, aby doświadczyć tego uczucia!