Tak, Merudanda Mudra! Mam nadzieję, że większość z was już wykonała część Pranayam, ale dzisiaj rozmawiamy o Merudanda Mudra z pranayam. Całkowicie wyraźny plus oparty na standardzie Ajurwedy, mudry jogi są domniemane jako modalność uzdrawiania. Sanskryckie słowo mudra tłumaczy się jako znak odmiennego nastawienia. Mudra może angażować całe ciało, w przeciwnym razie może być łatwą pozycją dłoni. Mudry łączyły się z jogicznym przepływem prany w ciele, inspirując różne części ciała zmieszane przez oddychanie. Tutaj dzisiaj wyjaśniamy szczegółowo znaczenie merudanda mudra, jak wykonać kroki i korzyści wraz z obrazami.

Merudanda Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Znaczenie Merudanda Mudry:

Zwykle używane w pranajamie, wykorzystujemy je również długo do naszych technik „oddychania pranicznego” oraz medytacji. Wykorzystywana w medytacji, Merudanda jest niesamowicie centrująca i uspokajająca, w połączeniu z metodą „wewnętrznego uśmiechu” i Shambhavi mudrą (uwaga na dany punkt w ciele).

Merudanda Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Merudanda Mudra przenosi świadomość do oddechu. W tej mudrze można doświadczyć oddechu podróżującego po całym ciele. Ta mudra może być wykonywana w dowolnym miejscu w pozycji siedzącej lub stojącej. W Merudanda mudra pojedyncza musi pozostać kciukiem wyprostowanym, a wszystkie cztery palce dotknąć dłoni, a następnie utrzymać dłonie nad kolanami i zacząć oddychać w sposób powolny i kontrolowany. Jeśli kciuk jest przeciwny do wewnątrz, energia przemieszcza się i dociera do płuc i podbrzusza, ponadto jeśli trzymasz kciuk w górze, to energia przemieszcza się w kierunku środkowej części ciała, podobnie jak kciukami zwróconymi na zewnątrz, po czym można zasilać klatkę piersiową i kręgosłup. Wykonaj każdy krok oddechowy od 8 do 10 razy, aby uzyskać jak największe korzyści.

Kroki Merudandy Mudry:

  • Usiądź prosto i wyprostuj kręgosłup. Rozluźnij ręce na udach.
  • Zaciśnij dłonie w pięści, naprzeciwko w dół, kciukami wyciągniętymi do siebie. Trzymaj celowo przez pięć minut, oddychając powoli, wciąż oddychając.

Merudanda Mudra 2:

W pranajamie „przerwa” pomiędzy wdechem i wydechem, inaczej odwrotnie, jest kluczowa. Jogini uprawiają tę „Kumbhakę”, a ponadto w tej ciszy i przerwie otrzymujemy chwilową szansę na uchwycenie widoku tego, co jest „poza” z grubsza nieustannym działaniem naszych umysłów. To trochę jak patrzenie przez okno na świat zewnętrzny, z którym nie mamy do czynienia – świat bez dna w naszej własnej przestrzeni wewnętrznej.

Pierwsze doniesienie o Merudandzie kciukami skierowanymi do wewnątrz, kanałami energii do dolnej części ciała, dociera do płuc i ogólnie do dolnej części brzucha. Kolejna wersja „kciukiem w górę” kieruje pranę do środkowej części ciała, a trzecia wersja kciukami wygiętymi na zewnątrz kieruje pranę do górnej klatki piersiowej i kręgosłupa..

Merudanda Mudra 3:

Wykorzystaj Mudry w skręcie przez jeden cykl; dlatego spróbuj wykonać cykl według każdej pozycji. Możesz też poeksperymentować i przekonać się, że pozycja jest dla Ciebie najlepsza. Często osoby mają złożoność na wdechu lub równie dobrze na wydechu. Złożoność jest od czasu do czasu doświadczana przez oddychanie w dolnych obszarach klatki piersiowej, w dolnej części brzucha. Chodzi o to, że chroniczny oddech na klatkę piersiową skorzystałby na użyciu Merudandy 3.

Korzyści z Merudanda Mudry:

  • Ta asana jogi w szczególności posiada kręgosłup, Ida, Pingla oraz Sushumna Nadis. Niezwykle pomocne jest zmniejszenie wybrzuszenia żołądka. Zmniejsza otyłość, powiększoną śledzionę i wątrobę.
  •  Aktywuje powódź prany w Brahma Nadi, Sushumna ponadto podnieca początek Kundalini.
  • Jest to naprawdę wspaniały zestaw gestów rąk, których używamy w Świętej Spirale do ozdobienia naszej pracy z Oddechem.
  • Zwiększa ogień żołądka. Pobudza wydajność trzew brzusznych, wątroby, nerek, niestrawności oraz nieżytu żołądka. Leczy stosy, prostatę, nerwy pęcherza moczowego oraz cukrzycę itp..
  • Rozprowadzanie prany wzdłuż kręgosłupa oraz pomaga ożywić ból pleców.

Dawniej chciałbyś poznać wszystkie szczegóły dotyczące tego, jak zrobić Merudanda Mudra, tutaj możesz się odnieść. Ponadto zawiera wszystkie wskazówki i środki ostrożności, które ułatwią Ci przestrzeganie systemu.