Udowodniono, że ćwiczenia mudry lub jogi są korzystne dla ludzkiego ciała i stylu życia. Wielu naukowców udowodniło, że jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia, musisz włączyć mudry lub ćwiczenia jogi do swojej codziennej rutyny. Istnieje wiele ćwiczeń, które pomogą Ci uporać się z problemami zdrowotnymi. Tak więc dzisiaj rozmawiamy z mudrą jogi na ból pleców.

Mudra dłoni na ból pleców Jak zrobić kroki i korzyści

Ból pleców jest jednym z najczęstszych problemów w codziennym stylu życia. Długie godziny pracy, codzienny stres i wszystko to sprawia, że ​​ból pleców jest bardzo częstym problemem. W niektórych przypadkach może być przejściowy, podczas gdy u niektórych osób ból pleców jest bardzo powszechny. Słyszałem, jak wiele osób narzeka, że ​​ból pleców jest integralną częścią codziennego stylu życia. Tak więc, ponieważ ten post jest związany z mudrami na ból pleców.

Zadajmy pytanie, czy jest jakaś mudra do leczenia bólu pleców? Czy kiedykolwiek słyszałeś o czymś zwanym mudra bólu pleców??

Mudra na ból pleców:

Mudra bólu pleców jest bardzo skuteczna w leczeniu bólów pleców. W rzeczywistości jest to gest ręką, który jest bardzo skuteczny w przypadku mudr pleców. Możemy to nazwać właśnie mudrą dłoni na ból pleców. Mówi się, że te mudry do rąk na ból pleców są niezwykle skuteczne w walce z bólami pleców. Ta mudra ręczna pomaga w równoważeniu energii ciała, w ten sposób lecząc lub opierając ciało na bóle pleców.

Jak zrobić ręczne mudry na ból pleców i korzyści:

Podobnie jak większość mudr, również ta mudra jest wykonywana rękoma, a dokładniej palcami. W rzeczywistości jest to ruch palca, który ma na celu pozbycie się bólów pleców lub pleców. Działa to zarówno na bóle dolnej, jak i górnej części pleców.

Najpierw musisz usiąść w pozycji padmasana lub lotosu. Głównym celem jest usiąść w wygodnej pozycji. Możesz zamknąć oczy, jeśli chcesz, to pomoże ci się znacznie lepiej skoncentrować i mediować. Kolejnym ważnym pytaniem jest teraz to, czy powinieneś usiąść. Proponuję usiąść na prostej lekkiej macie lub nawet lekki dywan też się sprawdzi.

Właściwie to, co powinieneś zrobić, to nie siedzieć bezpośrednio na podłodze. Wielu ekspertów i naukowców zajmujących się fitnessem twierdzi, że określony rodzaj promieniowania wychodzi z podłogi i nie jest to dobre podczas uprawiania jakiejkolwiek jogi lub mediacji. Upewnij się, że całe Twoje ciało znajduje się w bardzo zrelaksowanej pozycji, wolnej od jakiegokolwiek stresu cielesnego lub innych problemów.

Przejdźmy teraz do głównej części ćwiczenia. Ponieważ to ćwiczenie wykonuje się obiema rękami – prawą i lewą. Podamy Ci dokładny opis obu rąk. Zacznijmy najpierw od lewej ręki. Musisz pozwolić, aby kciuk, środkowy i serdeczny palec dotykały się w części końcowej. Teraz musisz wyciągnąć palec serdeczny w kierunku małego palca.

Teraz zbliżam się do prawej ręki. Musisz umieścić kciuk na paznokciu palca wskazującego. Stopniowo wyciągnij wszystkie palce na zewnątrz.

Musisz przez jakiś czas utrzymać tę pozycję obiema rękami. Może to trwać co najmniej 5-7 minut. Możesz wykonać to ćwiczenie o każdej porze dnia. Ponadto ćwiczenie to nie wymaga użycia żadnego sprzętu. W ten sposób znacznie łatwiej mi to zrobić. Dobrze? Możesz robić tę mudrę tak długo, jak uważasz, że jest to właściwe. Możesz to robić do czasu, aż całkowicie uwolnisz się od bólu pleców. Ale moją osobistą radą jest kontynuowanie tego nawet po tym, aby ból pleców pozostał mile od ciebie.