Mukula Mudra! Nazywana jest również „mudrą ręki dzioba” jest niezwykle prostą mudrą, która jest wykonywana dla różnych korzyści fizycznych i psychicznych. Reprezentuje kwiat lotosu. Jest mierzona jako jedna ze skutecznych Joga Mudr spośród wszystkich. Może być również skutecznym narzędziem leczniczym. Mukula mudra jest umieszczona na organie, w przeciwnym razie część ciała, która boli lub jest zestresowana. Kieruje energię do dokładnej części. Ta mudra jest energetyczną i uspokajającą mudrą.

Mukula Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Mukula Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Artykuł dostępny tutaj dotyczy postawy Mukula Mudra oraz szczegółów na temat znaczenia, kroków i korzyści, a także instrukcji, jak śledzić ją za pomocą obrazów.

Mukula Mudra Znaczenie:

Mukula oznacza pączek. Wystarczy, że zbierze się całe pięć palców, a ponadto zetknie się ze sobą na czubku, uzyskujemy hasta Mukula. Mukula mudra jest ponadto nazywana mudrą ręki dzioba. Wykonanie tej mudry w kierunku chorego narządu, w przeciwnym razie, przyniesie natychmiastowe rezultaty. Mukula Mudra pomaga skierować energię w wymagający obszar.

Jak wykonać Mukula Mudra lub Mudrę dzioba:

Mukula mudra należy ćwiczyć w pozycji siedzącej. Nigdy nie wykonuj tej mudry boso dotykając ziemi. Usiądź na macie / łóżku do jogi lub krześle?.

Metoda 1:

W tym celu praktykujący musi połączyć czubki pięciu palców, aby uformować dziób. Czy za minutę praktykujący zgromadzi energię na czubku dzioba? Obecnie może przekazać tę energię do dowolnej części ciała, która wymaga leczenia. Osoba musi tylko skontaktować się z tą częścią i wizualizować energię przepływającą do danej części ciała.

Metoda 2:

Trzymaj tę mudrę przez 5 minut przed każdym posiłkiem. To wyeliminuje toksyny i oczyści czakry. później niż wykonanie tej mudry poczujesz się ożywiony.

Wykonywać codziennie przez najmniej 5-10 minut. Połóż cztery palce na kciukach, a opuszki palców połóż na części ciała, która potrzebuje dodatkowej energii. Wykonuj to każdą ręką. Działaj w razie potrzeby lub 5 razy dziennie przez 5 minut.

Każde zaburzenie zdrowia, poza wieloma niedefiniowalnymi bólami, jest przyczyną, ponieważ indywidualne pole elektryczne jest również słabe.

1. Nerki: Połóż palce obu rąk około dwóch cali nad talią z tyłu.

2. Płuca: ustaw palce po prawej stronie plus po lewej stronie, jeśli chodzi o 2 cale poniżej obojczyka.

3. Pęcherz: Połóż palce obu rąk po prawej stronie brzucha i lewej stronie, przylegając do kości łonowej.

4. Brzuch: Umieść palce obu rąk prosto pod mostkiem.

5. Jelita: Połóż palce jednej ręki na pępku plus, od prawej do lewej, narysuj okrąg, który stopniowo się powiększa (jak spirala).

6. Śledziona plus trzustka: połóż prawą rękę na dolnym końcu mostka – lewą ręką przesuń 21 razy po końcach żeber po lewej stronie, bo jeśli chcesz się uśmiechnąć zapałką.

Korzyści z Mukula Mudry:

  • Ta mudra bezpośrednia energia tam, gdzie wymagane jest leczenie.
  • Odzyskuje koncentrację i wzmacnia moc medytacji.
  • Wykonywanie tej mudry pomaga każdej części ciała odzyskać naturalną siłę.
  • Ta mudra działa jak wiązka laserowa na przesadnej części ciała.
  • Uspokaja umysł, a ponadto pomaga pozbyć się negatywnego przekonania.
  • Normalna praktyka tej mudry zapewnia silny układ odpornościowy.
  • Jest w stanie wyleczyć każdy rodzaj choroby.
  • Zapewnia dodatkowy blask i blask na twarzy.

Gdy chcesz poznać wszystkie szczegóły dotyczące tego, jak zrobić Mukula Mudra, tutaj możesz się odnieść. To ponadto zawiera wszystkie wskazówki i środki ostrożności, które sprawią, że łatwiej będzie śledzić reżim.