Czy kiedykolwiek zrobiłeś Mushti mudra? Mushti mudra jest ponadto uznawana za mudrę pięści. Mushti to sanskryckie słowo, które oznacza zamkniętą dłoń, inaczej pięść. Nasze ciało ma naturalną tendencję do reagowania na negatywne emocje, takie jak gniew, strach, agresja, irytacja plus frustracja ostatnią pięścią. Tak więc dzisiaj w tym artykule przedstawimy wszystkie informacje na temat Mushti Mudra.

Mushti Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Mushti Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Artykuł dostępny tutaj dotyczy postawy Mushti Mudra oraz szczegółów dotyczących definicji, kroków i korzyści z obrazami, a także instrukcji dotyczących jej śledzenia.

Definicja Mushti Mudry:

Mushti to uwaga sanskrycka. Mushti oznacza “zamkniętą rękę”, inaczej “pięść”. Nasze ciało reaguje oczywiście na emocje, takie jak gniew i strach, budując, że zaciskamy palce, aby uformować pięść. Mushti Mudra pomoże Ci odrzucić budowanie emocji. Ukryty gniew, rozdrażnienie, ciągłe rozdrażnienie i negatywne emocje mogą być uspokojone przez normalną praktykę Mushti mudry. Odmienność poczujesz w zaledwie 5 minut.

Jest używany do oznaczania następujących elementów:

 • Pozycja bojowa zapaśników.
 • Chwytanie przedmiotów.
 • Trwała warownia osoby.

Jak wykonać kroki Mushti Mudra:

 • Usiądź w zrelaksowanej pozycji siedzącej grzbietami rąk śpiąc na udach w odległości 3 cm od ciała, dłonie z przodu do góry. Zablokuj oczy i w razie potrzeby dostosuj miejsce, aby ciało mogło pozostać spokojne i nieruchome.
 • Pozwól, aby oddech zmienił się w nieco dłuższy, gdy rozwiniesz uczucie odpuszczania, uczucie mówienia „nie”. Czy wymagasz ustalenia jakichś granic, a ponadto dla konkretnej osoby, inaczej dla wymagającej sytuacji, w której się znalazłeś? Ustaw te granice.
 • Skręć palce obu rąk, trzymając czubki palców na dłoniach. Połóż kciuki na palcu serdecznym, zastosuj stały lekki nacisk.
 • Obserwuj wszelkie doznania fizyczne w dłoniach i wszelkie zmiany emocjonalne, gdy wdech jest kierowany do wnętrza czakry Manipura w splocie słonecznym, a wydech kieruje się na zewnątrz w całym ciele.
 • Każdy wdech przynosi pozytywną energię naprzeciw ognia; każdy wydech zabiera ze sobą głęboko zakorzenione napięcie plus ukryte rozdrażnienie.
 • Kontynuuj do 15 minut, kiedy tylko chcesz i gdziekolwiek chcesz.
 • Dłonie mechanicznie formują pięści w momencie ogromnych emocji, mimo że ten znak jest postrzegany jako symbol ataku, może być tylko sposobem na uwolnienie ograniczonych emocji, ponieważ wszystkie elementy są ujarzmione i zrównoważone w dłoniach.
 • Przytrzymaj przez 5 minut, aby pozbyć się negatywnych emocji, jeśli jest to wymagane, 3 razy dziennie przez 15 minut z przyzwyczajenia.
 • Obejmuj przez 10 minut później niż posiłki, aby wspomóc trawienie.

Korzyści z Mushti Mudry:

1. Mushti Mudra pobudza wątrobę i żołądek, wspomaga trawienie i pomaga leczyć zaparcia.

2. Pomaga nam to pozbyć się narastających negatywnych emocji.

3. Pięść jest znakiem gniewu, złości lub groźby.

4. Normalna praktyka tej mudry pomaga uwolnić się od nagromadzonych podrażnień i stłumionej złości, a następnie poprawia zdrowie wątroby, obniża wysokie ciśnienie krwi i zmniejsza dolegliwości serca.

5. Mushti mudra ponadto wspomaga trawienie, pobudza żołądek i łagodzi zaparcia.

6. Mushti Mudra jest praktyczna dla rozładowania niewyrażonych emocji. Aktywuje wątrobę i żołądek, służąc zarówno przez wbudowanie, jak i zaparcia.

Dawniej chciałbyś zapoznać się ze wszystkimi szczegółami na temat tego, jak zrobić Mushti Mudra, tutaj możesz się odnieść. To ponadto zawiera wszystkie wskazówki i środki ostrożności, które sprawią, że łatwiej będzie śledzić reżim.