Znaczenie Prana Mudry:

Prana Mudra oznacza „energię lub ducha życia” samą w sobie. Wśród wszystkich energii niezbędnych do utrzymania równowagi w naturze, prana ma o wiele większe znaczenie. Nie ma dokładnego czasu na wykonanie tej asany/mudry. Jednak wykonywanie tej Mudry w prywatności jest wiecznie opcjonalne. Wykonywanie tej Mudry w cichym pokoju obudzi zmysły. Jak ta prosta i dostępna technika, gdy potrzebujesz nieco większej równowagi i łatwości.

Prana Mudra Jak wykonać kroki i jej zalety

Prana Mudra jest jedną z najważniejszych mudr, ponieważ pomaga włączyć nieaktywną energię w ciele. Spójrz na pran mudry, technikę, wykonywanie kroków, środki ostrożności i korzyści prana mudry.

Kroki Prana Mudra Yoga, znaczenie i korzyści:

Porozmawiajmy o krokach pran mudry, znaczeniach i korzyściach jeden po drugim.

Znaczenie Prana Mudra:

Prana oznacza “energię” lub życie. Prana vayu jest niezwykle ważnym vayu. Prana mudra pobudza czakrę korzenia, która wytwarza wibracje plus ciepło, które budzą i energetyzują ciało. Siła życia rozgałęzia się i stymuluje całe ludzkie ciało. To energetyzuje ciało i budzi wszystkie narządy. Ta mudra łączy się z sercem i duszą osoby. Przekierowuje to życie do części, gdzie jest najbardziej pożądane.

Prana hand mudra joga to kolejna szeroko praktykowana mudra w leczeniu chorób.

Kroki instrukcji dla Prana Mudra:

 • Odbywa się to za pomocą obu rąk.
 • Końcówki pierścienia i małego palca muszą być połączone nachyleniem kciuka.
 • Wszystkie pozostałe palce muszą być wyprostowane.
 • Prana mudra zmienia energię w ciele, dostosowując się do świadomego oddychania poprzez praktykę mudry dłoni.
 • Weź głęboki i regularny oddech.
 • Wdech i wydech przez ten sam czas.
 • Możesz zaśpiewać dźwięk mantry „So-hum”. Śpiewaj „tak” przy wdechu i „mrucz” przy wydechu.
 • Chociaż na początku okaże się, że trudno jest intonować i jednocześnie wdech-wydech., z praktyką możesz to doskonalić.
 • Wykonać wdech i wydech (intonując dźwięk) nieprzerwanie 20-30 razy.
 • Teraz spróbuj skupić się na swoim umyśle.
 • Poczujesz nagłą wibrację w swoim ciele, prawdopodobną sytuację, w której twoje ciało będzie jakby unosiło się na wodzie.
 • Nagle poczujesz jakiś natychmiastowy rezultat prana mudry. Będziesz ożywiony i oblężony.

Czas trwania Prana Mudry:

30 do 45 minut normalnej praktyki wystarczy, aby uzyskać doskonały wynik.

Technika Prana Mudra:

 • Działa na zasadzie udanego oddychania. Pomyślne oddychanie związane z tą Mudrą pomaga w obozie uważności. Wykonawcy klasycznie doświadczają boskiego spokoju i pomagają poszerzyć swój umysł.
 • Wykonanie tego zaszczepiło w ludziach rodzime wierzenia. Ta Mudra wykonana w kilku pozach: Vajrasana, Padmasana, & Siddhasana joga.

Korzyści z Prana Mudry:

 1. Ta mudra pomaga wyeliminować wszelkiego rodzaju niedobory witamin A, B, C, D, E, K. Ta mudra ręczna może pomóc kontrolować głód i pragnienie podczas postu.
 2. Poprawia to regulacyjną moc umysłu. Może to pomóc w walce z nieuregulowanymi nawykami, na przykład zaburzeniami jedzenia i snu.
 3. Zmniejsza nerwowość, poprawiając tym samym pewność siebie.
 4. Każda niedrożność żył może zostać usunięta przez normalną praktykę tej życiowej mudry, ponieważ kontroluje ona odpowiedni przepływ krwi.
 5. Prana mudra pomaga w walce z chronicznym zmęczeniem, ogólnym osłabieniem i niską cierpliwością.

  Pomaga radzić sobie z emocjami, na przykład gniewem, napięciem psychicznym, zazdrością, nerwowością, dumą, niepokojem oraz ożywia szczęście, zachwyt, radość, życzenie, energię & entuzjazm.

 6. Uwaga i przytomność umysłu można znacznie poprawić dzięki tej mudrze, która pomoże ci lepiej działać.
 7. Ma również moc wzmacniania układu odpornościowego
 8. Prana mudra również przynosi zyski. Przywraca wzrok i leczy podrażnienia oczu, takie jak pieczenie zaczerwienione, suche oczy, zaćma.
 9. W tej mudrze, ziemia, woda i elementy ognia są dołączone, co pomaga usunąć przeszkody i zanieczyszczenia obecne we krwi, co skutkuje zwiększonym przepływem krwi.

  Wszelkiego rodzaju skurcze mięśni i bóle nóg wyleczone tą chorobą.

Prana Mudra dla oczu:

Prana yoga mudra jest niezwykle przydatna w przypadku problemów związanych z oczami. Ci, którzy mają problemy ze wzrokiem, muszą zawsze wykonywać Prana mudrę przez co najmniej 15 do 30 minut. Jest niezwykle pomocny przy wszelkiego rodzaju problemach związanych z oczami. Pomaga w zmniejszeniu wzroku, szczególnie gdy nosisz okulary.

Prana Mudra do uzdrawiania:

Gest Prana Mudra jest jedną z ważnych metod leczenia, które można wykorzystać do zwiększenia poziomu Prana Shakti (energii), oprócz przywrócenia krążenia Prana Shakti w ciele. Staraj się wykonywać tę mudrę za każdym razem, gdy brakuje Ci energii. Dodaje energii i sprawia, że ​​stajesz się lżejszy.

Ciągłe ćwiczenie mudr spowoduje drobne zmiany w twoim ciele w ośrodkach tętna twoich rąk, które uruchomią pewne procesy gojenia w równoległej części ciała.

 • Ogólne osłabienie, nadczynność tarczycy, zazdrość
 • Chroniczne zmęczenie, Duma, Niecierpliwość
 • Nietolerancja ciepła, Zwykłe poczucie pilności czasu
 • Drażliwość, Napięcie psychiczne, Kwasowość
 • Żółtaczka. Trąd, suchość, zaczerwienienie, gorąco, starzenie się, skóra; wysypki skórne
 • Wysokie ciśnienie krwi, Pieczenie w jamie ustnej, gardle, żołądku
 • Wrzody aftowe, Krwawe stolce, Niestabilność stawów

Prana Mudra Joga:

pran-mudra joga 1

Tej pozycji mudry jogi powinno towarzyszyć padmasana. Nazywa się to mudrą życia, ponieważ poprawia naszą życiową siłę życiową i wzmacnia nasze życie od wewnątrz.

Prana mudra przywraca nasze rezerwy energii. Prana Mudra w połączeniu z Vayu mudra pomaga zmniejszyć bóle mięśni i skręcenia. Mudrę można wykonywać podczas chodzenia lub siedzenia. Wystarczy podłączyć kombinację palec-kciuk, a bateria zacznie się ładować. Upewnij się, że robisz to przez co najmniej 15 minut.

Środki ostrożności Prana Mudry:

Pomiń to, jeśli cierpisz na kaszel i przeziębienie.

Pamiętaj, aby najpierw nauczyć się robić Prana Mudra. Z czasem i praktyką będziesz świadkiem korzyści płynących z prana mudry i związanych z nią zmian, jakie przyniesie ona twojemu ciału. Ćwiczenia w formie jogi i mudry zwykle wymagają czasu, aby wprowadzić zmiany. Do tego czasu ćwicz je codziennie.