Shankh Mudra lub Seashell Mudra dla tarczycy:

Indie mają wielowiekową tradycję i ta tradycja charakteryzuje się wieloma rzeczami. Czy to w naszych starożytnych kulturach, pismach świętych, językach czy ubiorze. Mamy z nimi wielowiekową tradycję i piękną historię. Czasami tradycje te mają przypisywane im bardzo istotne znaczenie. Podobnie jest z indyjskim systemem leczniczym.

Shankh Mudra – jak wykonać kroki i korzyści

Wcześniej ludzie nie mieli tak wielu problemów zdrowotnych; były całkiem dobre w zdrowiu i samopoczuciu. W tamtych czasach ludzie nie byli tak bardzo skłonni do leków, ale polegali na zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. W tamtych czasach dużą popularnością cieszyła się joga i mudry czy gesty rąk. Wiadomo, że zapewniają długoterminowe korzyści dla zdrowia tarczycy i bólu gardła.

Shankh Mudra Znaczenie, kroki i korzyści:

Dzisiaj omówimy jedną z takich bardzo ważnych i znaczących mudr lub gestów dłoni, która popularnie nazywana jest Shankh Mudra lub znaczeniem mudry muszli, wykonując kroki i korzyści.

Znaczenie Shank Mudra:

Czy znasz znaczenie Shankha? Shankh to indyjska nazwa muszli. Tak więc ta mudra lub gest dłoni jest związany z muszlą. Każda mudra jest wyjątkowa w indyjskiej mitologii. Więc poznajmy znaczenie lub znaczenie tej muszli.

Shankh jest bardzo pomyślnym symbolem i obiektem w naszej indyjskiej kulturze i mitologii. Shankh jest również obiektem, który jest dmuchany, gdy rozpoczyna się jakakolwiek pomyślna działalność. Zwykle działalność religijna lub otwarcie drzwi naznaczone jest dmuchnięciem Shankha. W podobny sposób Shankh Mudra jest naznaczona otwarciem dobrego systemu zdrowotnego w twoim codziennym, rutynowym życiu.

Jak wykonać Shankh Mudra:

Po tym, jak wszyscy zrozumieliśmy znaczenie Shankh Mudry, musimy teraz przedyskutować, jak ją wykonać. oto szczegółowa instrukcja krok po kroku, jak wykonać Shankh Mudra.

Usiądź w wygodnej pozycji półlotosu. Możesz usiąść na lekkiej macie lub na zwykłym dywanie. Wielu ekspertów zdecydowanie odradza siadanie bezpośrednio na podłodze. Dzieje się tak, ponieważ uważa się, że z podłogi wydobywa się promieniowanie, które nie będzie dobre podczas uprawiania jakiejkolwiek formy jogi lub mudry.

 • Możesz siedzieć z zamkniętymi oczami i całkowicie je otworzyć, ale zamknięte oczy mogą pomóc w lepszej koncentracji.
 • Obejmij lewy kciuk palcami prawej dłoni.
 • Umieść palce lewej ręki z tyłu prawej dłoni.
 • Stopniowo dotykaj kciuka prawej ręki wyciągniętym środkowym palcem lewej ręki.
 • Połącz obie ręce razem tak, aby miały kształt muszli lub Shankh.
 • Upewnij się, że twoje ręce są bliżej poziomu klatki piersiowej. Możesz zamknąć oczy tak długo, jak chcesz.
 • Powoli śpiewaj „OM” w sobie. I usłysz słowo odbijające się echem tylko w tobie.

Efekty Shankh Mudry:

Mówi się, że palec kciuka reprezentuje ogień. Tak więc, gdy kciuk jest otoczony palcami drugiej ręki i odpowiednio drugi kciuk jest otoczony palcem wskazującym, wtedy wewnątrz ciała uwalniany jest bardzo silny element powietrza.

Korzyści zdrowotne Shankh Mudry:

Tutaj omówimy zalety Shankh Mudra.

 • Wiadomo, że ta mudra jest korzystna w przypadku problemów związanych z gardłem „(ból gardła). Dlatego jest powszechnie znany jako Shankh Thyroid Mudra.
 • Wiadomo również, że pomaga to początkującym piosenkarzom, którzy chcą zmienić swój głos na lepsze.
 • Pomaga również w pozbyciu się jąkania.
 • Jest korzystny w przypadku wszelkiego rodzaju ataków osłabienia lub paraliżu.

Środki ostrożności i wskazówki w Shankh Mudra lub Shank Thyroid Mudra:

Osoby, które mają dominujący humor Vaata i Kapha, powinny wykonywać to ćwiczenie z umiarem. To dlatego, że Shankh Mudra jest znany z tego, że zwiększa oba te elementy.