Vajra Mudra jest jedną z najlepszych mudr jogi i ma wiele zalet. Większość ludzi w dawnych czasach praktykuje tę wadżra mudrę i inne mudry jogi. Zanim dowiemy się czegoś o wadżra mudrze, podajemy szczegółowe wyjaśnienie na temat mudr jogi i znaczenia jogi w tamtych czasach.

Jak wszyscy doskonale wiemy, mudra jest bardzo ważna dla naszego organizmu i codziennego systemu zdrowia. Wiadomo, że poprawia i leczy twoje ciało na dłuższą metę. Wiele śmiertelnych chorób zostało wyleczonych przez mudrę. W dawnych czasach, gdy nie było lekarzy i sztucznych leków, ludzie wierzyli w jogę i lecznicze właściwości jogi i mediacji. To jest czas, kiedy wynaleziono te mudry. Wcześniej praktykowali je sadhu i jogini. Ale stopniowo ludzie zostali przyciągnięci do tej mudry i zaczęli ją praktykować.

Vajra Mudra Jak zrobić kroki i korzyści

Ale w dzisiejszych czasach stres i inne czynniki w znacznym stopniu przyczyniły się do niezrównoważonego i niezdrowego stylu życia. A ludzie zwykle przyjmują leki alopatyczne dla niewielkich problemów zdrowotnych. To zniszczyło całe nasze ciało i system wewnętrzny. Tak więc, aby poprawić i wyleczyć nasz już uszkodzony system, ponownie kładzie się nacisk na pozycje mudry i jogę. Nawet lekarze proszą dziś ludzi, aby polegali na pozycjach jogi i mudry.

Kroki Vajra Mudry, znaczenie i korzyści:

Dzisiaj będziemy dyskutować o ważnych punktach wadżra mudry i o tym, jak wykonać kroki wadżra mudry wraz z korzyściami i znaczeniem również.

Poznajmy znaczenie Vajra Mudry:

Krew jest bardzo ważnym składnikiem naszego ludzkiego ciała. Większość wewnętrznych funkcji naszego ciała zależy od krwi. To, jak czysta i przejrzysta jest twoja krew, określa twój stan zdrowia. A na tej drodze do osiągnięcia zdrowej krwi wadżra mudra odgrywa bardzo ważną rolę.

Korzyści z Vajra Mudry:

  • W naszym organizmie krążenie krwi jest obniżane przez szereg czynników. Czy to niskie ciśnienie krwi, zawroty głowy, osłabienie lub otaczające problemy.
  • A żeby prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba mieć sprawny i zdrowy układ krążenia.
  • Wadżra mudra obejmuje wszystkie pięć elementów w twoim ciele. czy to powietrze, ogień, ziemia, woda i metal. W ten sposób wadżra mudra . dba o wiele rzeczy w twoim wewnętrznym systemie ciała.

Jak zrobić Vajra Mudra:

  • Odkąd zrozumieliśmy techniczne znaczenie wadżra mudry. Porozmawiajmy, jak to zrobić.

    Poniżej znajdują się niektóre z wymienionych kroków, w których musimy omówić, jak wykonać tę wadżra padma mudra.

Kroki Wadżry Mudry:

1. Usiądź w całkowicie zrelaksowanej pozycji. Joga lub mudra to bardziej relaksacja. Musisz odciąć się od ziemskich spraw tego świata. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie skoncentrować się na mudrze. W vajra mudra również możesz bardzo wygodnie usiąść na lekkiej macie lub na łóżku, a nawet na sofie. Ale kluczem jest to, że musisz czuć się w pełni komfortowo i zrelaksowany. Twój umysł powinien być wolny od wszelkiego rodzaju napięć i stresu.

2. Musisz podnieść obie ręce przed czakrę serca.

3. Teraz palec wskazujący jednej ręki powinien być owinięty i zamknięty w pięści drugiej dłoni.

4. Pozostałe palce powinny uformować pięść tuż poniżej.

5. Osoby praworęczne powinny trzymać dłoń prawej dłoni, aby trzymać palec wskazujący lewej ręki.

6. Podczas gdy osoby leworęczne tworzą tę mudrę z lewą ręką owiniętą wokół prawego palca wskazującego.

Kiedy i ile powinieneś robić Vajra Mudra ?

Wadżra mudrę należy praktykować 3-5 razy dziennie. Nie ma takiego konkretnego czasu, kiedy zrobić tę mudrę. Możesz to zrobić kiedy tylko chcesz. Ale musisz pamiętać, że wadżra mudra nie jest łatwa do zrobienia. Wymaga to regularnej praktyki i zapału. Więc nie staraj się wyróżniać w wadżra mudrze od pierwszego dnia. Stopniowo zaczniesz zdobywać wiedzę w zakresie wadżry mudry i jej korzyści.