Vayu Mudra i dlaczego jest to ważne?

Vayu Mudra kojarzy się ze zdrowym stylem życia. Praktykowanie go przez dłuższy czas zapewni Ci najlepsze rezultaty, prowadząc szczęśliwe życie. Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowia jest wykonywanie ćwiczeń, które z pewnością zapewnią Ci kondycję jako skrzypce.

Vayu Mudra Jak zrobić kroki i jego zalety

Długotrwała praktyka Waju mudry przyniesie pozytywne rezultaty. Kiedy już się z tym pogodzisz, naprawdę nie ma mowy, że przestaniesz to robić, ponieważ jest to łatwe, a jednocześnie przestaje być nudne. Spójrz na zalety Vayu mudra i jak możesz je zrobić.

Znaczenie:

Co więc w ogóle oznacza Vayu Mudra? Zanim się do tego przystąpisz, poznaj znaczenie Vayu Mudra. Vayu, jak sama nazwa wskazuje, jest powietrzem. Tak więc ta mudra dba o element powietrza w twoim ciele. Będzie kontrolować lub regulować ruch powietrza w Twoim ciele, dzięki czemu Twoje ciało będzie zdrowe na dłuższą metę. Vayu hand mudra zajmuje się wszystkimi chorobami i nieprawidłowościami, które mogą wystąpić z powodu braku równowagi powietrza.

Jak zrobić Vayu Mudra:

Ponieważ brak równowagi powietrza jest jednym z głównych problemów u ludzi, tak naprawdę nie ma znaczenia, jaki jest Twój wiek lub płeć ani w której części hrabstwa mieszkasz. Kroki są opisane poniżej.

Kroki Vayu Mudry:

Poniżej znajdują się niektóre z podanych szczegółowych kroków, które wyjaśnią, jak wykonać tę vayu hasta mudra:

 • Ćwiczenia jogi i mudry kładą większy nacisk na czynnik komfortu. Przygotuj się więc na relaks i wygodę. Upewnij się, że

  nosisz naprawdę luźne i wygodne ubrania.

 • Twoje ciało powinno czuć się wolne, wtedy tylko twój umysł będzie w stanie skoncentrować się na jodze lub mudrze. Zapamiętaj klucz do sukcesu tego

  Ćwiczenie jest w stanie być naprawdę zrelaksowanym i wygodnym. Gdy to zacznie działać, reszta upadnie na swoje miejsce.

 • Zacznij od umieszczenia czubka palca wskazującego u podstawy kciuka.
 • Teraz delikatnie naciśnij kciuk na palec. Prowadzi to do stłumienia powietrza elementu przez ogień elementu.

Czy to nie jest proste? Jest to jedna z najłatwiejszych vayu mudra.

Techniki Vayu Mudra

Vayu Mudra dla gazu:

Najpierw naciśnij palec wskazujący na podstawę kciuka.

Teraz delikatnie naciśnij kciukiem palec wskazujący. Pozostałe trzy palce muszą być wyprostowane.

Możesz odczuwać ból. Ale to nie trwa długo.

Vayu Mudra na odchudzanie:

Ta vayu mudra działa jak magia na odchudzanie. Umieść czubek palca serdecznego na podstawie kciuka, a następnie delikatnie dociśnij palec serdeczny wraz z kciukiem.

Vayu Mudra dla Vata Dosha:

Oto jak możesz zrobić vayu mudra dla vata dosha. Delikatnie połącz czubek palca wskazującego z kciukiem czubka. Poczuj energię wnikającą w twoje ciało, gdy czujesz przebudzenie.

Vayu Mudra dla sztywności szyi:

Sztuka polega na połączeniu paznokcia palca wskazującego z wewnętrzną stroną kciuka.

Teraz delikatnie naciśnij palec kciukiem. Pozostałe trzy palce trzymaj prosto i rozluźnij.

Specjalność Vayu Mudra Jogi:

Regularna i skuteczna praktyka vayu mudra może pomóc w pozbyciu się wszelkich chorób spowodowanych brakiem równowagi powietrza. Dba o nierównowagę powietrza w Twoim ciele, przywracając tym samym równowagę, dzięki czemu czujesz się swobodnie.

Korzyści z Vayu Mudry:

Oprócz równowagi powietrza, Vayu Mudra jest znana z wielu innych problemów, takich jak:.

 • Pomaga regulować i równoważyć element powietrza w twoim ciele,
 • Leczy i leczy przed wszelkimi chorobami zaburzeń równowagi powietrza,
 • Redukuje nadmiar powietrza z żołądka i ciała,
 • Napina i wzmacnia klatkę piersiową,
 • Przeżyje cię przed bólami w klatce piersiowej,
 • Buduje odporność organizmu na przeziębienie i kaszel,
 • Jest również bardzo przydatny w walce z paraliżem,
 • Pomaga walczyć z każdym pęknięciem lub zaburzeniem szyi.

Skutki uboczne Vayu Mudra:

Chociaż wszystkie mudry są dla nas korzystne, niektóre mogą powodować skutki uboczne. Jeśli wystąpią jakiekolwiek nienaturalne lub niepożądane skutki uboczne, przestań to robić i skonsultuj się z ekspertem.

Kiedy i jak długo powinieneś to robić?

Regularne ćwiczenie tej mudry przez ponad 45 minut dziennie pomoże Ci uzyskać ulgę w chorobach zaburzeń równowagi powietrza. Zmniejszy to intensywność chorób w ciągu 12-24 godzin. Aby być świadkiem najlepszych i skutecznych wyników, ćwicz regularnie przez dwa miesiące. Możesz również wykonywać vayu hand mudrę siedząc, stojąc, a nawet leżąc. Zastosowania vayu mudra są wielorakie. Dopiero kiedy je robisz, rozumiesz je.

Bo czyż nie słyszeliśmy, że „zdrowie to bogactwo”? Vayu mudra jest związana z elementem powietrza ciała. 15-20 minut ćwiczeń tej mudry każdego dnia przyniesie ostateczne rezultaty. Ten jogiczny gest dłonią wyreguluje i zredukuje element powietrza w twoim ciele. Nadmiar powietrza w organizmie może powodować pewne pierwiastki. I dlatego polecamy tę mudrę, aby skutecznie poradzić sobie z sytuacją.